כך תארגנו ערב גיבוש לעובדים בזול


כל מעסיק מודע לחשיבות הגיבוש והאווירה הטובה במקום העבודה על מנת לקבל מעובדיו תפוקה טובה יותר.


כמו כן בשוק העבודה של היום
פעילויות חברה וגיבוש הן שירות שהעובדים מצפים לקבל בלי קשר למשכורת ושי לחגים, נדיבים ככל שיהיו. אבל, ערבי גיבוש עולים כסף, ואנחנו לא נמצאים בבזק או בחברת החשמל שם יש תקציב שמן ונפרד לפעילויות חברה. בישראל עסק קטן ואפילו בינוני תמיד מהלך על חבל דק ועליו לבדוק מקרוב כל הוצאה. בנוסף, מקומות עבודה בהם תחלופת העובדים היא גבוהה (סטודנטים למשל), בצדק לא יתפרעו עם ההוצאות על ערב גיבוש, כי אלה שישתתפו בו אולי לא יהיו למחרת, ואז יגיעו עובדים חדשים שצריך יהיה לערוך ערב גיבוש גם להם.


 

ישנן דרכים להפיק ערב גיבוש זול ומהנה שישבור את השגרה במקום העבודה. המצרך הכי חשוב כדי לעשות זאת הוא שיתוף פעולה מצד העובדים שיתרמו מעצמם להצלחת הערב. הדוגמה הכי קלאסית למאמץ שכזה היא הבאת אוכל מהבית, אפשר להזמין 20 מגשי פיצה, אבל גם אפשר שכל אחד יכין משהו בעצמו ויניח על השולחן. אם יש את הרווק שלא יודע להכין כלום, הוא יעזור בארגון המקום לקראת האירוע, ירים שולחנות ויחבר את ההגברה.  

 

לא לגבות כסף לכיסוי הוצאות- זה מן הסתם יוזיל עלויות, אבל באופן פרדוקסלי עדיף לא לעשות את זה. דילמה קבועה בערב גיבוש היא האם לגבות מהעובדים כסף על השתתפות, בארגונים גדולים בדרך כלל עושים זאת כי מדובר במסיבה לכל דבר עם הסעה מאורגנת, ארוחה והופעה, אפילו יש מספר כרטיסים מוגבל. אבל כשאתם הולכים על משהו קטן וצנוע- הוא צריך להיות בחינם, בטח אם אתם רוצים שכל העובדים ישתתפו ולא יהיו לכם אאוטסיידרים. זה שיש עובדים שמציעים לשלם לא אומר שכולם רוצים, כי זה לא משהו שנעים לומר, וגם יש כאן עיקרון. תציעו למציעים להמיר את התשלום בעזרה גדולה יותר בארגון הערב.

 

לא שוכרים חלל- רצוי לערוך את ערב הגיבוש במקום העבודה במידה ויש חלל משותף כלשהו שמתאים לכך, זה גם יבטל מצב בו לאנשים תהיה בעיה להגיע למקום מרוחק או כזה שאינם מכירים. במידה והדבר לא מתאפשר אפשר לבלות במקומות ציבוריים כמו פארקים, חוף הים וחיק הטבע.

 

תשכחו מנהרות של אלכוהול- במציאות הישראלית מסיבה אינה מסיבה בלי אלכוהול, אבל אלכוהול זה עסק יקר, ואתם לא עורכים מסיבה אלא ערב גיבוש. אז בהחלט כדאי להביא כמות צנועה ממנו (שתי בירות לראש נגיד) שיהיה עוד משהו לשתות חוץ ממיץ תפוזים. אתם לא רוצים אנשים מחוקים באירוע במסגרת העבודה, רק דברים רעים יכולים לצאת מזה והכל יהיה על הראש שלכם, אתם עסק מצליח ויש מה להוציא מכם.

 

תנו לעובדים לעשות את הערב- כאמור, על מנת שערב גיבוש זול יצליח צריך שהעובדים יתנו לו כתף, זה גם מגביר את הגיבוש. אז כדאי לתת במה לבעלי כישורים שיכולים לעשות גוד טיים, אם יש מישהו מצחיק- שיכין סטנדאפ , גם אם מעולם לא עשה זאת. מי שמנגן על כלי כלשהו- שייתן את המנה שלו. אם יש בשלנית שיכולה להרים סדנת בישול או אפייה זה בכלל חלום.

 

רעיונות חינמיים להפעלה

יש אינספור אטרקציות שניתן להביא לערב עובדים כמו מופע סטנדאפ, קריוקי, סדנאות יצירה, אמני חושים ועוד. אם יש משהו שכדאי להשקיע בו כסף- זה זה. אבל מצד שני יש גם רעיונות חינמיים שיכולים לבוא במקום או בנוסף.

 

צפייה משותפת במשחק כדורגל - לא, זו לא טעות, הכדורגל מזמן נכנס ללב המיינסטרים של החברה, ומי שחושב שנשים לא אוהבות או פחות מבינות, לא מבין כלום בעצמו. פאבים יוקרתיים שהשקיעו מאות אלפי שקלים בעיצוב המקום ומערכת המוזיקה, גילו כי את הקופות הכי גדולות שלהם הם עושים מהקרנה של משחק, ואי אפשר לשרוד בענף בלי זה. אז גם במקום העבודה אפשר להפוך משחק כדורגל לערב גיבוש. זה בילוי מותח ומעניין שנדחס לשעתיים עגולות, מה שאומר שניתן לערוך אותו בערב יום עבודה או לשלב אותו עם בילוי נוסף. אפשר לארגן במקום העבודה מסך ענק, אוכל ושתייה כמובן, ואפילו לערוך ליין הימורים על פרסים.

 

מלבד משחקי כדורגל כמובן שגם אירועים טלוויזיוניים אחרים יכולים להתאים כמו פרק גמר של סדרת ריאליטי שהעובדים אוהבים, או פרק סיום עונה של סדרת דרמה. צפייה בטקס אוסקר יכולה להעביר לילה לבן.

 

משחקי היכרויות למיניהם ישיגו את המטרה של ערב הגיבוש, וניתן לצ'פר מנצחים עם פרסים. מדובר במשחקים שכולם מכירים כמו " Never ", כל עובד מספר על משהו שמעולם לא עשה בעבודה ("לא איחרתי") ומי שכן עשה זאת נענש.

 

חידון ההיכרויות הוא עוד דבר הלקוח מעולם הכדורגל, מדובר במשחק שאימצו ערוצי המדיה של המועדונים הגדולים ובו שני שחקנים יושבים זה לצד זה וצריכים לענות על שאלות לגבי האחר, כשהתשובה כתובה על לוח מוסתר. זה מעניין, מגבש, וגם מצחיק. אין גבול לשאלות שאפשר לנסח, שאלות אישיות, שאלות לגבי דברים מעניינים שקרו במשך הזמן במקום העבודה ועוד. גם אין תחליף לפעילות שתאפשר להושיב זה לצד זה מנכ"ל ועובד זוטר, או שני עובדים ממחלקות שונות שמעולם לא תקשרו זה עם זה. 

 


עוד מגוון הפעלות, רעיונות וטיפים תמצאו בפורטל קרמל – הפעלות, אירועים ואטרקציות .


  

logo בניית אתרים