כל מה שחשוב לדעת על טיסה לסיישל בתקופת הקורונה


כל מה שחשוב לדעת על טיסה לסיישל בתקופת הקורונה

איי סיישל נחשבים ליעד תיירותי פופולרי ואהוב בקרב הישראלים. סיישל היא בין המדינות היחידות שמאפשרות כניסה לישראלים ללא צורך בבידוד, כל עוד מציגים בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני ההמראה.  

 רגע לפני שאתם ממהרים להזמין חבילות נופש לאיי סיישל כדאי לדעת מראש אילו הכנות נדרשות לקראת הטיסה וההגעה ליעד, ויש לעקוב אחר ההנחיות העדכניות ביותר לפי משרד הבריאות וההנחיות הנהוגות במדינת היעד האקזוטית.
הנחיות לקראת הטיסה לחול החל ב-1 ביוני 2021 אין צורך למלא טופס הצהרת נוסע למי שיוצא מישראל, עם זאת יש עדיין חובה למלא טופס הצהרת כניסה לישראל, את הטופס חובה למלא במסגרת 24 השעות שלפני הטיסה מהיעד לישראל.
אזרחי ותושבי ישראל לא מורשים לטוס למדינות המוגדרות אדומות, כלומר מדינות ברמת סיכון גבוהה לנגיף הקורונה, למעט מקרים חריגים.האיסור לא חל על ישראלים הטסים ליעד מסוים המחייב טיסות קונקשיין מהמדינה האדומה, כל עוד שוהים פחות מ-12 שעות בטרמינל.

באתר משרד הבריאות יש רשימה עדכנית של מדינות אדומות, ולקראת הטיסה חשוב לבדוק האם יש אזהרת מסע ליעד, במקרה שלנו איי סיישל. על הנוסעים לאיי סיישל ולכל יעד אחר חלה חובה לוודא מהי המדיניות והדרישות במדינת היעד לכניסת תיירים, לרבות דרישה לבדיקות קורונה, בידוד אם נדרש, מדיניות לגבי מחוסנים ומחלימים ועוד.

לפני הטיסה יש לעבוד בדיקת קורונה מסוג PCR, את הבדיקה יש לבצע במהלך 72 שעות לפני מועד ההמראה. יש להציג את תוצאות הבדיקה בפני נציג חברת התעופה, אלא אם יש לכם תעודת התחסנות או אישור מחלים מוכר וחוקי. ניתן לתאם בדיקת קורונה לפני טיסה ליעד כלשהו באחד מבתי החולים המבצעים את הבדיקה. חשוב להדגיש כי חולי קורונה וכל מי שחייב בבידוד לא יורשו לעלות על הטיסה היוצאת מישראל.

בדיקת PCR עם תוצאה שלילית להימצאות נגיף הקורונה מאפשרת לכם לעלות על הטיסה לאיי סיישל, יש להציג את הבדיקה לפני העלייה למטוס וטרם ההמראה. התעודה חייבת להיות באנגלית, עליכם לוודא כי הדרכון שלכם מופיע במסמך. ניתן לבצע את הבדיקה במימון עצמי בבתי חולים המבצעים זאת או במעבדה המהירה הממוקמת בנתבג.

כאשר נכנסים לטרמינל הנוסעים יש להיפרד מהמלווים, הכניסה מותרת רק למי שיש בידו כרטיס טיסה ואישור על מילוי הבקשה באתר משרד הבריאות. במהלך השהות בשדה התעופה בישראל ובאיי סיישל עוברים בדיקה לאיתור חולים מאומתים או מחויבים בבידוד. יש לעטות מסכה על האף והפה במהלך השהות בשדה התעופה ובטיסה עצמה (חובת עטיית מסכה בטיסה החל מגיל 6). כמו כן, יש להקפיד על ריחוק פיזי, לפחות 2 מ ולהקפיד על היגיינה.

בנוסף, לאחר שבחרתם חבילות נופש לאיי סיישל עליכם להדפיס את אישור ההזמנה של המלון מאחר ויש להציג מקום אירוח מורשה לכל תקופת השהות ביעד. יש למלא הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות של איי סיישל ואין לשכוח ביטוח נסיעות לחול הכולל כיסוי קורונה מורחב..

logo בניית אתרים