יומן טיול בהלסינקי
מסלול טיול בפינלנד

טיול לפינלנד
כאשר סיפרתי שאת הטיול הקרוב נעשה בפינלנד, יותר מגבה אחת הורמה.
פינלנד? מה יש לכם לעשות שם? האי זה קור אימים. ואכן בחום יולי אוגוסט הישראלי די להזכיר את השם פינלנד, בכדי להרגיש את הקור במורד הגב.
ובעצם מה כל כך רע בחופשה שבעיצומה אפשר לקבל באוגוסט קצת גשם ואם אולי שלג אז פעמיים כי טוב. לאחר הנחיתה בהלסינקי הסתברה לנו עובדה שאולי אותה היינו צריכים לקחת בחשבון, גם לפעמים
יש באוגוסט קיץ. אומנם לא חם כמו שלנו אבל בהחלט קיץ.


השמש זרחה אמנם צינה לא הייתה, אך מזג אויר נעים השמים ריקים מעננים ושמש מלטפת מעל.
הלסינקי נקיה בטירוף, התחלנו את טיולנו בשוק באזור הנמל והשוק, פשוט נקי מסודר-לקנא. הדוכנים מאורגנים כמוזיאון לא פחות ירקות ופירות מסודרים במגדלים נקיים ושטופים כמו קוראים ומזמינים לאוכלם,דגים טריים שזה אך יצאו מן המים, בגדים וגבינות בשרים וביניהם בתי קפה קטנים בהם ניתן לקחת פסק זמן.
אדריכלות בתיה של הלסינקי מעורבים בהתאם לתקופות השונות כך תמצאו כאן את הסגנון הניאו קלאסי ולמולם בניינים בסגנון רנסאנס, סגנון הארט-נובו ולידם בניינים מודרניים והכל בצבעים שונים, הכל בטוב טעם ועל אף שהלסינקי מודרנית לא ממש פגשנו בה בגורדי שחקים. חודש אוגוסט ואנו מטיילים בהלסינקי והעיר יחסית ריקה נראית כעייר מנומנמת ולא כמטרופולין גדול.
המשכנו בטיולנו לאורך נמלה של הלסינקי ומשם לכיכר הסנאט, מרחק קצר, בכיכר ממוקמת הקתדרלה של הלסינקי, מבמה מרשים בכל קנה מידה. המשכו של הטיול עברנו בסמוך לבית ראש הממשלה משכן הנשיא
בניין האוניברסיטה הבנק המרכזי ועוד מבנים יפים, חנויות ודוכנים מעניינים בהם ניתן לרכוש כובע פרווה, לטובת ימים קרים שככל המראה אנו לא נזכה בהם במהלך ביקור זה.


יוצאים לשייט נעים בתעלות של הלסינקי במהלכו הגענו לאי נחמד שם ירדנו לטיול רגלי של כשעה, הכל רגוע ושקט וזורם באיטיות.
למרות ואולי בזכות שפינלנד יש באמתחתא לא מעט מדליות אולימפיות בתחום הריצה, מעניין על רקע הלאט שזורם כאן.
אנו מסיימים את השייט וממשיכים לאורך גדות התעלה ואז מתגלה לעינינו מחזה מעניין ומיוחד במינו שטרם ראינו בשום מקום אחר. על רמפות שולחנות וסטנדים פרוסים להם שטיחים בכמות עצומה ומשפחות רבות עושים ניקוי יסודי לשטיחים שוטפים מקרצפים מסבנים מייבשים ותולים לייבוש.
מדהים לא פחות המשכנו משם לפארק סיבליוס מלחין פיני שפסלו מעטר את הפארק שם ערכנו מנוחה קצרה ופיקניק.
לקראת ערב שבנו למלוננו ממתינים לעוד יום קסום בעיר הנהדרת הזו. לאחר ארוחת בוקר התחלנו על פי המלצתה של וורוניק פקידת הקבלה במלון באולם המפואר פינלנדיה, אולם מופעים וקונצרטים
מיוחד ומרשים מאוד. משם המשכנו לאחת האטרקציות של הלסינקי הכנסייה של טמפליאקיו והיא חצובה בתוך סלע ואת תקרתה מחפה שבכת נחושת.
הלסינקי פשוט יפהיומן טיול להלסינקי-ההמשך

על חופיה הארוכים, האיים ההרבים שמספרם מעל 300, 65 מוזיאונים קונצרטים ואופרות ובעצם שפע של הכל מהכל.
מרבית התושבים והאנשים מהם ביקשנו עזרה דוברים אנגלית, מאוד ידידותיים.
נקודה מעניינת שעליה שמענו כאן, לכל פיני תהיה סאונה, כן כמעט בכל בית יהיה מבנה עץ ובתוכו תנור אבנים ובצידו יעמוד כד מים ממנו יתיזו על האבנים בכדי ליצור אדים.
ואיך לא יהיו רגועים? בסאונה כשהגוף פולט את הזיעה ויחד איתם את טרדות היום והעייפות, האם צריכים עוד סיבה כדי להבין מדוע כאן הכל רגוע.
המשך יבוא 


לשער נגיע מכביש 66 בין צומת מגידו לצומת התשבי. נפנה דרומה לכביש העולה לעין השופט (6953) לאחר 300 מטר נפנה 


Save on your hotel - hotelscombined.co.il


טואול - בניית אתרים