קברניט אלון פרג
איך לטוס ללא פחד  קברניט אלון פרג איך להתגבר ולטוס ללא פחד

אתם פוחדים מטיסה?
יש לי כמה דברים מאד חשובים להגיד לכם, ואם תקחו את מה שאני כותב כאן ברצינות, תוכלו לנצח את פחד הטיסה.
שמי אלון פרג, אני מטיס מטוסים מעל ארבעים שנה. שהיתי באוויר במצטבר יותר מ 18 אלף שעות. הטסתי מטוסי קרב, מטוסי אימון, מטוסים קלים, ואפילו קלים מאד, ומטוסי נוסעים החל בג׳אמבו ששוקל 390 טון ועד בואינג 737, מטוס הנוסעים הנפוץ בעולם.
כיום אני קברניט של בואינג 787, דרימליינר.
1.  פחד הטיסה  שלכם מבוסס על טעות, ועל טעויות משלמים הפחד הוא רגש חיוני להישרדותנו, ותפקידו להתריע בפני סכנה. אלא שטיסה במטוסי נוסעים של חברת תעופה היא בטוחה מאד. יותר מכל אמצעי תחבורה שאתם מכירים, ובעצם אפילו יותר בטוח מללכת ברגל. מופתעים? בצדק.
נחזור לזה בסעיף 4... אבל בינתיים אתם משלמים מחיר כבד על הטעות הזו. אתם מונעים מעצמכם הנאות, כגון טיולים, לעיתים אתם גם פוגעים במשפחה שנאלצת להגביל את עצמה מטיולים כיפים. חלקכם מפסידים הזדמנויות בעבודה, ואולי אחד הדברים העצובים, אתם גם מדביקים את הסביבה בפחד שגוי זה. וכל זה, בגלל טעות. טיסה היא בטוחה מאד,
אני יודע להסביר את זה לעומק, אבל מספיק שתסתכלו בסטטיסטיקה. בכל יום טסים בעולם מיליוני אנשים, ורק לעיתים נדירות אנחנו שומעים על תאונה.

2. אתם לא לבד. מרגישים שכולם בסדר ורק אתם לא? טעות! לפחות עשרה אחוזים מהאוכלוסיה פוחדים מטיסה ברמה כזו שפוגעת באיכות חייהם. אתם לא רואים את זה כי רוב הפוחדים יעדיפו להסתיר את זה, ולפיכך גם לא יטפלו בפחד ולא יתגברו עליו. אבל אתם ממש לא לבד בפחד הזה, ובעיקר אתם לא לבד בדרך לפיתרון. יש לא מעט דרכים להתגבר על פחד הטיסה ולנצח אותו.3. אין כיסים באוויר: אתם פוחדים שהמטוס יפול לתוך איזה כיס דימיוני באוויר? יתהפך? יישבר? אין דברים כאלו. המטוס לא יפול לשום מקום, לא יתהפך ולא ישבר. זה גם לא יכול לקרות ובעיקר מעולם לא קרה. מטוסי נוסעים לא נפגעים ממערבולות באוויר (שזה השם הנכון ל״כיס אוויר״) ויותר מכך, מה שאתם מרגישים כשהמטוס מיטלטל הוא אשליה של מערכת שיווי המשקל שלכם.


4. את פחד הטיסה אפשר לנצח עם ידע, כי ידע הוא כוח. פחד הטיסה שלכם הגיע ממקום מסויים. אצל כל אחת ואחד הסיבה והמקור לפחד ייחודיים. אבל אצל כולכם הפחד ניזון ומוגבר על ידי חוסר ידע. רוצים דוגמא? בבקשה. אתם יושבים במטוס וחושבים לעצמכם: אני באוויר, ואם תהיה תקלה,ממש כל דבר שיתקלקל, או טעות של מישהו וכולנו ניפול מהשמים.
מכירים את המחשבה הזו? אז זהו שלא!
בתוך מטוס נוסעים של חברת תעופה אתם נמצאים בסביבה היחידה בעולם שבה כל אירוע בודד לא יגרום לתאונה.
אפילו מנוע שמפסיק לעבוד (רמז, כל כך נדיר שלא קרה לי מעולם) לא יגרום לתאונה.
עם הידע אפשר להתמודד עם הפחד ולנצח אותו. הפחד לא נעלם מיד. וכמו שכבר כתבתי קודם, הפחד כשלעצמו הוא בכלל רגש חשוב מאד. באמצעות ידע ממוקד תוכלו לשנות את כל ההסתכלות שלכם על עולם הטיסה, להשתחרר מכבליו של הפחד, ולהנות מכל מה שאפשר להפיק מדרך תחבורה בטוחה ונעימה זו.

5.כן, יש גם פתרון טכנולוגי.
לאחרונה הושקה האפליקציה SimpliFly אשר מאפשרת גישה לקורס שלם, בו כ 20 פרקים, בו תלמדו את כל הדרוש כדי להתמודד עם הפחד. 
באפליקציה תמצאו גם קטעי קול עם מידע מתומצת וכן תרגילי התרגעות. 

עוד כוללת האפליקציה:
הקורס "לטוס ללא פחד" – בסרטוני וידאו. כשעתיים וחצי של חומר, מחולק לקטעים של 5-15 דקות, ומנוע חיפוש שמאפשר לכם לחזור לקטעים על פי הצורך.
קטעי שמע למי שרוצה להתרענן, בלי להיות מרותק למסך, כולל קטעי התרגעות מיוחדים לטיסה.
מפה נעה (בפיתוח) של הטיסה כולל מזג אוויר צפוי
התכתבות (צ'אט) עם טייס פנוי, שיענה לכם על שאלות, אפילו בזמן טיסה (אם יש לכם רשת)
מנוע חיפוש שיאפשר לכם לייצר רשימות צפיה והשמעה על פי נושאים
עוד מידע על האפליקציה -    www.alonpereg.co.il/simplifly

להורדת האפליקצייה
https://bit.ly/simplifly- android

https://bit.ly/simplifly-apple

גולשי האתר זכאים להטבה עד סוף שנת 2021

למימוש: קוד ההטבה   MEDA123-0BB572


חרדת טיסה  לא נעלמת מיד. וכמו שכבר כתבתי קודם, הפחד כשלעצמו הוא בכלל רגש חשוב מאד.
באמצעות ידע ממוקד תוכלו לשנות את כל ההסתכלות שלכם על עולם הטיסה, להשתחרר מכבליו של הפחד, ולהנות מכל מה שאפשר להפיק מדרך תחבורה בטוחה ונעימה זו.

לסיכום
אל תיכנעו לפחד הטיסה! אפשר לנצח את הפחד  .

למידע נוסף בקרו בדף  הפייסבוק של קברניט אלון פרג logo בניית אתרים