מידע לדרך
הרפתקה נופית בשייט בנהר הדואורו


   מסע בזמן שייט בנהר הדואורו המקסים


כשהשייט שלנו בנהר על סיפון סירת הנהר המפוארת דורו קווין Douro Queen יצא לדרך, התמלאנו בציפייה למסע המדהים שחיכה לנו לאורך נהר הדורו בפורטוגל. ההרפתקה שלנו התחילה בערב שליו בליסבון, בו התכבדנו בהופעת פאדו כובשת בליווי ארוחת ערב מענגת במועדון הפאדו הנודע. המוזיקה מעוררת הנשמה, המהדהדת את רגשות הלב של ז'אנר המוזיקה המסורתית של פורטוגל, באמת טבעה אותנו במורשת התרבותית העשירה של המדינה.


בשייט בנהר דואורו
אובידוס העיר שגונבת לבבות  
 

התחנה הראשונה שלנו לאורך נהר הדואורו הייתה העיירה הקסומה אובידוס. 
פנינה ציורית זו, עם הרחובות המרוצפים והבתים המסוידים בלבן המעוטרים בפרחים צבעוניים, הרגישה כמו להיכנס לאגדה.
 חומות ימי הביניים שהשתמרו היטב המקיפות את העיר הציעו נופים עוצרי נשימה של האזור הכפרי שמסביב. שוטטנו בסמטאות הצרות, נכנסנו לחנויות מקסימות שמוכרות אומנות מקומית ומתפנקים בטעם שאי אפשר לעמוד בפניו של ג'ינג'ינה, ליקר דובדבנים פורטוגלי מסורתי.חשיפת פאר מימי הביניים בקסטלו רודריגו
בשייט בנהר דואורו

היעד הבא במסלול שלנו היה קסטלו רודריגו, כפר המשדר קסם מימי הביניים בכל צעד ושעל.
ההריסות המרשימות של הטירה העתיקה שלה ניצבו בגאווה על ראש גבעה, וסיפקו נוף פנורמי של האזור הכפרי האידילי. כשטיילנו ברחובותיה הצרים, התפעלנו מהארכיטקטורה שהשתמרה היטב והרגשנו מועברים אחורה בזמן. המקומיים הידידותיים קיבלו אותנו בחיוכים חמים, והזמינו אותנו לחקור את אומנותיהם ולהתענג על מעדנים מסורתיים שדיברו על תקופה שחלפה.
כוסית ביקב מקומי
בשייט בנהר דואורו

שום ביקור בנהר דואורו לא יהיה שלם בלי להתמכר ליין הפורט הידוע בעולם.
היה לנו העונג לבקר ביקב מקומי השוכן בין הגבעות המכוסות בכרמים של עמק דורו.
כשנכנסנו למרתפים, קיבל את פנינו הארומה המתוקה של יינות מתיישנים. המדריך הבקיא שלנו האיר לנו פנים על תהליך ייצור היין בזמן שלגמנו ממגוון יינות פורט, כל אחד עם הטעם והאופי המובהקים שלו.
זו הייתה חוויה שעוררה את בלוטות הטעם שלנו והעמיקה את ההערכה שלנו לסם הפורטוגלי האהוב הזה.
חקר הפאר של סלמנקה
בשייט בנהר דואורו

בהמשך ההפלגה שלנו לאורך נהר הדואורו, נסענו לספרד כדי לבקר בעיר ההיסטורית סלמנקה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הפלא הארכיטקטוני הזה הציג שילוב מדהים של סגנונות רומנסקי, גותי ובארוק. הפאר של פלאזה מאיור, המורכבות של הקתדרלה העתיקה ואוניברסיטת סלמנקה המפוארת הותירו אותנו ביראת כבוד מהמורשת התרבותית העשירה של העיר. כששוטטנו ברחובותיה התוססים, התענגנו על האווירה התוססת והתפנקנו בטאפאס טעים, התענגנו על טעמי ספרד.


לחוש את ההיסטוריה בארמון מטאוס
בשייט בנהר דואורו

השייט בנהר שלנו גם אפשר לנו לחקור את ארמון Mateus המפואר ב-Bargua, יצירת מופת של אדריכלות הבארוק. הפאר של חזיתות הארמון ומורכבות הגנים שלו הותירו אותנו מרותקים.
כששוטטנו בחדרים המעוצבים בפאר, התפעלנו מהשפע של תקופה שחלפה.
ההיסטוריה העשירה של הארמון והחיבור שלו לעולם האמנות והתרבות ריתקו אותנו והעניקו הצצה לחייהם של בני האצולה.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

לחבק את היופי הנצחי של פורטו
בשייט בנהר דואורו

המסע שלנו לאורך נהר הדואורו הגיע לשיאו בעיר התוססת פורטו, הידועה בהיסטוריה העשירה שלה ובמסורת בת מאות שנים. רחובותיה המקסימים של העיר, המעוטרים במבנים צבעוניים וחזיתות אריחים איקוניות, קראו לנו לחקור. חצינו את גשר דום לואיס הראשון האייקוני, ממנו נשקפים נופים פנורמיים של נהר הדואורו ושל רובע ריביירה האייקוני. השווקים ההומים, המרתפים ההיסטוריים והאווירה התוססת של פורטו שימחו את חושינו, והותירו אותנו עם זיכרונות שיימשכו לכל החיים.


שייט הנהר שלנו לאורך נהר הדואורו על סירת הנהר דורו קווין היה מסע יוצא דופן מלא בחוויות שובות לב ויעדים קסומים. מערב הפאדו מעורר הנפש בליסבון ועד לפאר ימי הביניים של קסטלו רודריגו, כל תחנה בדרך חשפה פן אחר של השטיח התרבותי העשיר של פורטוגל. שקענו ביופיו הנצחי של אובידוס, טעמנו את יינות הפורט הנודעים בעמק דורו, חקרנו את הפאר של סלמנקה, והתפעלנו מהשפע של ארמון מטאוס. לבסוף, העיר התוססת פורטו הקסימה אותנו במיזוג המסורת והמודרניות שלה.
כשנפרדנו מנהר הדואורו, לא יכולנו שלא להרגיש אסירי תודה על הרגעים הבלתי נשכחים שחלקנו כמשפחה. סירת הנהר דורו קווין סיפקה לנו נוחות, יוקרה ושירות ללא דופי לאורך כל המסע שלנו, והבטיחה שכל היבט בשייט בנהר שלנו היה תענוג אמיתי.
יציאה לשייט בנהר לאורך נהר הדואורו היא דרך יוצאת דופן לטבול ביופי הכובש ובמורשת העשירה של פורטוגל. בין אם אתם חובבי היסטוריה, אניני יין או חובבי נופים ציוריים, נהר הדואורו מציע חוויה קסומה שתשאיר חותם בל יימחה על זיכרונות הטיולים שלכם.
אז, הפליגו על נהר הדואורו ותנו לקסם הנצחי שלו לסחוב אתכם למסע דרך ההיסטוריה, התרבות והיופי הטבעי שתחנכו לשנים הבאות.


לחצו כאן להזמנת שייט בנהר הדואורו 
 

או חייגו ל 054-6303031
logo בניית אתרים