חדשות בתעופה    
רויאל אייר מרוק ואל על חותמות על הסכם קוד שייר

היום (ב', 14/3/22) חתמו חברת התעופה הישראלית אל על ורויאל אייר מרוק, על הסכם "קוד שייר".

הטקס, נערך לצד טיסת הפתיחה של רויאל אייר מרוק מקזבלנקה לתל אביב בנוכחותם של מנכ"ל אל על אביגל שורק ומר. חמיד אדו (ADDOU), יו"ר ומנכ"ל חברת התעופה המרוקאית.
אביגל שורק מנכ"ל אל על:* "אנו מברכים על ההישג המבורך, שבו שתי חברות הדגל הרשמיות של מרוקו ושל ישראל, רויאל אייר מרוק ואל על, משתפות פעולה.
זהו הישג אשר נרקם בזמן קצר יחסית, מאז כינון היחסים הרשמיים במסגרת 'הסכמי אברהם'.
עבור לקוחות ישראלים מדובר בשיפור משמעותי שינגיש עבורם יעדים אטרקטיביים הן במרוקו והן ביעדי המשך באפריקה.
אנו עדים מזה זמן רב לעניין הרב של הציבור הישראלי במרוקו ולאטרקציות התיירותיות שהיא מציעה.
אנו בטוחים כי גם הציבור במרוקו ירחיב את התעניינותו בישראל ובאטרקציות התיירותיות, התרבותיות והדתיות שיש לישראל להציע לתייר המרוקני".


קרדיט יח"צ
אנו שמחים מאוד להשיק את השותפות החשובה הזו עם אל על אשר תתרום לחיזוק התעבורה שלנו, ותאפשר להציע לנוסעינו יעדים נוספים וכן חווית לקוח טובה יותר הודות לקונקשיינים אופטימליים וצ׳ק אין מקצה לקצה",
מדגיש חמיד אדו (ADDOU), יו"ר ומנכ"ל חברת התעופה המרוקאית Royal Air Maroc.


אל על וארקיע חתמו על מזכר הבנות לרכישת ארקיע

דירקטוריון חברת אלעל אישר אתמול התקשרות במזכר הבנות בלתי מחייב לרכישת מלוא המניות בארקיע

     צביקה דמרי      קרדיט צביקה דמרי

יושב ראש אלעל עמיקם בן צבי  "אישור מזכר ההבנות הוא צעד נוסף בדרך לחתימה אפשרית על הסכם מחייב.
לפנינו עוד דרך ארוכה עד להשלמת העסקה לרכישת ארקיע וזאת כחלק  מהאסטרטגיה של אל על להתרחב לתחומי פעילות נוספים".
מנכ"ל אלעל אביגל שורק : "אישור מזכר ההבנות יאפשר לנו להתקדם בתהליך ולנסות להגיע להסכם מחייב.
הכוונה לשלב את ארקיע במהלך האסטרטגי הכולל שאנחנו מובילים ובו אלעל תהפוך להיות הרבה יותר מחברת תעופה.
אלעל צועדת לעידן בו היא תאפשר לכלל הנוסעים אל ישראל ומישראל ליהנות מחבילת תיירות מלאה הכוללת בין השאר:
חווית טיסה ברמה גבוהה מאוד, מגוון רחב של בתי מלון ואפשרויות לינה, שירותי קרקע בהם השכרת רכב ואפליקציות לניהול תחבורה ציבורית, מוצרי ביטוח, כרטיסים למגוון אטרקציות ואירועים.
כל זה ייעשה במעטפת דיגיטלית מלאה ובמגע האנושי הישראלי החם של אלעל. אני מדגיש כי לאחר החתימה על מזכר ההבנות, דרך ארוכה לפנינו עד להשלמת העסקה ואנו נפעל בשקיפות ובאחריות מול עובדי שתי החברות"

 

אל על מחדשת את קו טיסות הנוסעים לבוסטון

אל על מחדשת את קו הטיסות לבוסטון, ארה"ב, החל מהתאריך 27.3.2022.
הטיסות ייצאו מידי יום ראשון ויום חמישי במטוסי הדרימליינר המתקדמים, הכוללים שלוש מחלקות שירות: תיירים, פרמיום ועסקים.

     צביקה דמרי      קרדיט צביקה דמרי

  בוסטון  היא אחת הערים ההיסטוריות המעניינות  ב ארה"ב    והיעד מתאים הן לאוהבי חופשה אורבנית והן לחובבי טיולים בטבע , הנוף באזור הוא מן היפים והמפורסמים בעולם, בייחוד בעונות המעבר. 

מחיר כרטיס הלוך-חזור במחלקת תיירים החל מ-779$, מחיר כרטיס הלוך-חזור במחלקת פרמיום החל מ-1,499$ ומחיר כרטיס הלוך-חזור במחלקת עסקים החל מ-2,799$ .
המחירים בתוקף עד ה-30.6.2022 וכוללים בחירת מושב ושליחת מזוודה .

ניתן להגיע מ   בוסטון   למגוון יעדי המשך בצפון אמריקה כגון אטלנטה , בולטימור , וושינגטון ו פיטסבורג ועוד, באמצעות הסכם הקוד שייר עם חברתJetBlue . כמו כן, מגוון יעדי המשך עם חברת  American Airlines.
בנוסף, חברי מועדון הנוסע המתמיד יוכלו ליהנות מצבירת נקודות עם JetBlue על טיסות הקוד שייר ליעדי ההמשך 
ב ארה"ב  .

 

 תמיד רציתם לטוס במחלקת יוקרה?

אל על במבצע על כרטיסי טיסה במחלקות יוקרה – הנחה של עשרות אחוזים

     צביקה דמרי      


קרדיט יחצ

 החל מהיום, רביעי, 26.1.2022, אל על יוצאת במבצע על כרטיסי טיסה במחלקות היוקרה למגוון יעדים.
מחירי המבצע מאוד אטרקטיביים וזוהי הזדמנות עבור לקוחות הטסים בתקופה זו להיחשף לחוויית הטיסה במחלקות היוקרה השונות (פרמיום ועסקים), במטוסי הדרימליינר של אל על כמו גם במטוסי ה-737 B וליהנות מחוויית שירות מפנקת ונוחה במיוחד.

כרטיס טיסה הלוך-חזור למשל ל אתונ ה או ל לרנקה במחלקת עסקים החל מ-399 דולר, כרטיס טיסה ל מילאנו , מדריד או ל ברצלונה במחלקת עסקים החל מ-599 דולר, כרטיס טיסה ל פריז במחלקת הפרמיום החל מ-599 דולר, ובמחלקת העסקים החל מ-999 דולר, כרטיס טיסה ל בנגקוק או פוקט במחלקת הפרמיום החל מ-1099 דולר, ובמחלקת העסקים החל מ-2499 דולר (פירוט מחירים בטבלה מטה).

המבצע בתוקף לרכישה החל מהיום, רביעי 26.1.2022, ועד ליום ראשון, 30.1.2022, או עד גמר המלאי, המוקדם מבניהם. הכרטיסים הם להמראות מישראל בין התאריכים 26.1.2022 עד 31.3.2022 (למעט יוהנסבורג, קזבלנקה ומרקש  אשר תאריכי ההמראה מישראל  הם בין התאריכים 14.2.2022 עד 31.3.2022). לחזרות לישראל עד ליום 7.4.2022. 


 לאן עוד אפשר לטוס?

אל על מפרסמת מחירים אטרקטיביים לכרטיסי טיסה ליעדים שניתן לבלות בהם.

     צביקה דמרי      


קרדיט צביקה דמרי

 בין היעדים: כרטיס טיסה הלוך-חזור לאתונה החל מ-108 דולר, לרנקה החל מ-118 דולר, פראג החל מ-249 דולר, אמסטרדם החל מ-331 דולר, מוסקבה החל מ-317 דולר ועוד.

המחירים הם עבור מחלקת תיירים Lite, בחירת מושב ושליחת מזוודה הם בתשלום נוסף. חברי מועדון הנוסע המתמיד יכולים לרכוש גם באמצעות CASH&POINTS – הוזלת כרטיס הטיסה בתמורה לנקודות.
בנוסף, ברכישת כרטיס טיסה של אל על וביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס, מקבלים כיסוי מגן קורונה במתנה.

*פרטים נוספים באתר אל על*

  *ייתכנו שינויים בהנחיות וברשימות היעדים שמפרסמת מדינת ישראל, על הנוסעים להתעדכן בהנחיות הרשויות ומשרד הבריאות.   
*לפני שטסים יש להתעדכן בתנאי הכניסה ליעד. למידע נוסף


חברת התעופה אמירייטס (Emirates) תבצע את טיסת הבכורה לישראל במטוס הדגל שלה - האיירבוס A380

תהיה זו נחיתה ראשונה של  A380בישראל תל-אביב, 25 בנובמבר, 2021, חברת התעופה אמירייטס (Emirates) הכריזה היום באופן רשמי כי תבצע את טיסת הבכורה שלה לתל-אביב

     צביקה דמרי      


קרדיט יח"צ

 ב-6 בדצמבר, במטוס הדגל שלה - האיירבוס A380. האיירבוס A380 הדו קומתי הוא המטוס המסחרי הגדול בעולם והאיירובס A380 של אמירייטס יהיה הראשון שינחת בישראל בטיסה חד פעמית לציון טיסת הבכורה של החברה לישראל. אמירייטס עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם נמל התעופה בן-גוריון במטרה לוודא שכל צרכי התפעול והתשתיות ייענו ויהיו ערוכים לטפל ב-A380.

הטיסה הראשונה תתבצע עם מטוס ה-A380 החדיש ביותר המציע את מחלקת ה-Premium Economy Class שהחברה השיקה לאחרונה, בנוסף לעיצוב פנימי מחודש ושיפורים בכל מחלקות המטוס.

ה-A380 שישמש לטיסת הבכורה לתל-אביב מורכב מארבע מחלקות הכוללות 484 מושבים, מתוכם 14 סוויטות פרטיות במחלקה ראשונה, 76 מיני תאים עם מושבים נשכבים במחלקת העסקים, 56 מושבים מרווחים במחלקת Premium Economy  ו-338 מושבים ומחלקת תיירים המציעה מושבים נוחים במיוחד. ה-A380, מטוס הדגל של אמירייטס, ימריא ב-6 בדצמבר בשעה 14:00 בטיסה שמספרה 931 EK וינחת בנמל התעופה בן-גוריון בשעה ב-15:35 שעון ישראל. טיסת החזור, 932 EK, תצא מתל אביב בשעה 19:25 ותנחת בדובאי ב-00:25 (שעון מקומי) ביום למחרת.

מטוס האיירבוס A380 של אמירייטס הוא אחד המטוסים הייחודיים והמפורסמים בעולם, המספק לנוסעים מרחב ונוחות חסרי תקדים בכל מחלקות המטוס לצד מוצרים אייקוניים כמו OnBoard Lounge, מקלחת ספא במחלקה הראשונה,  סוויטות וכעת גם את מחלקת ה- Premium Economy המציבה סטנדרט חדש בעולם התעופה.

הנוסעים בטיסת הבכורה יוכלו ליהנות מהשירותים הרבים המוצעים בה - לקוחות שיטוסו במחלקה הראשונה ייהנו משתי מקלחות ספא, לקוחות במחלקת Premium Economy יזכו ליהנות ממפגש חברתי ב-On Board Lounge הפופולרי של אמירייטס בגובה 40,000 רגל באווירה נעימה.


נוסעי כל מחלקות ייהנו מחוויית בידור בטיסה הודות ל- ‘ice’, קונסולת הבידור הדיגיטלית ועטורת הפרסים של אמירייטס ומצפייה בלמעלה מ-4,500 ערוצי בידור על גבי המסכים הגדולים ביותר בענף התעופה. מגוון תכני הבידור בטיסה שמציעה אמירייטס הוא הגדול ביותר וכולל מבחר סרטים, מופעים, מוסיקה ותוכניות נוספים ביותר מ-40 שפות, כולל עברית. ה-380A האייקוני מושך נוסעים מכל רחבי העולם, כאשר רבים מהם מסיטים את מסלולם כדי לטוס במטוס המפורסם בשל החוויות הייחודיות שהוא מציע, כמו גם כדי ליהנות מהמרחב, השקט והנוחות בכל מחלקות המטוס. אמירייטס היא מפעילת ה-380A הגדולה בעולם כאשר כמעט 50 מהם טסים בכל רגע נתון. למעלה מ-150 מיליון נוסעים כבר חוו את הטיסה באיירבוס A380 של אמירייטס משנת 2008 והמטוס ביקר ב-77 שדות תעופה מאז שהחל לפעול. 

אמריקן אירליינס יוצאת במבצע לטיסות לארה"ב

אמריקן איירליינס יוצאת במבצעי סוף השנה ,עם טיסות לארה"ב במחיר של החל מ$435 .

     צביקה דמרי      


קרדיט יח"צ
אמריקן איירליינס, חברת התעופה הגדולה בארה"ב שהשיקה לאחרונה קו טיסות יומי 
וישיר מתל אביב לניו יורק ושלוש פעמים בשבוע למיאמי ומשם גם לשורת יעדים בכל רחבי  ארה"ב יוצאת במבצעים מיוחדים לקראת סוף שנת 2021 לנוסעים במחלקת אקונומי  בסיסי, עם מזוודה אחת.

לדוגמא: טיסה ישירה למיאמי תוצע במחיר של החל מ- $435 במחלקת אקונומי בסיסי,  מהתאריך 11.12.2021.

טיסה ישירה לניו יורק (JFK) תוצע במחיר של כ-$485 למחלקת אקונומי בסיסי, החל מ-
15.12.2021 ועד 31.12.2021.

טיסה ללוס אנג'לס (LAX) דרך ניו יורק (JFK) או מיאמי (MIA) תוצע במחיר של החל מ-
$472 במחלקת אקונומי בסיסי, והחל מ- 16.01.2022.

יאן פולמן - לביא, מנהל מכירות ארצי של אמריקן איירליינס בישראל מציין כי המחירים  האטרקטיביים, המשתלבים בחוויית השירות והטיסה המוצעת, הופכים את ארה"ב ליעד  חורף אטרקטיבי לקהל הישראלי. 

לרשות הנוסעים מוצעים 3 מחלקות לבחירה: מחלקת  תיירים (אקונומי), פרמיום אקונומי ומחלקת העסקים המתקדמת.
בכל המחלקות מוצעים 
לנוסעים אינטרנט ומערכות בידור בהתאמה לקהל הישראלי ארוחות ויין כשרים בהזמנה  מראש, הודעות כריזה גם בעברית, תוכניות בידור ושמע עם כתוביות בעברית ועוד, מוסיף   פולמן- לביא.
כחלק ממחויבותה לבריאות נוסעיה , מציגה החברה שימוש באפליקציית VeriFlyשהינה  דרכון בריאות דיגיטלי, המאפשר לנוסעים להתעדכן בדרישות הכניסה ליעד ולהציג אישורי  חיסון ובדיקת קורונה. מדובר בפלטפורמה נוחה לתפעול המאפשרת הצגת מסמכים  דיגיטליים

הרבעון השלישי של אל על מראה על מגמת התאוששות

*אל על מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי 2021 מצביעה על מגמת התאוששות בפעילות*:

     צביקה דמרי      


צילום צביקה דמרי

אל על מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי 2021 מצביעה על מגמת התאוששות בפעילות*:

גידול עקבי בהכנסות זה הרבעון הרביעי ברציפות

ההכנסות טיפסו ל-253 מיליון דולר ברבעון

חל גידול של 35% בהיקף פעילות הטיסות

קפיצה  של 44% בהכנסה מנוסע ברבעון השלישי בהשוואה לקודם;

שמירה על רווח תפעולי תזרימי חיובי (EBITDAR), זה הרבעון השלישי ברציפות;

החברה נמצאת בפעילות של כ-38% אחוזים בלבד ביחס לתקופה טרום קורונה: דבר המבטא את פוטנציאל הצמיחה הגדול הטמון באל-על

אביגל שורק , מנכ"ל אל על: "תוצאות הרבעון השלישי, בתוך סערת זן הדלתא,  משקפות את היכולת שלנו לפעול באופן גמיש ויעיל ולהגיב במהירות למצב השוק. למרות שאנו פועלים בסביבה עסקית בעלת ראות מוגבלת אנו מחוייבים להסתכל רחוק יותר ולפתח מנועי צמיחה משמעותיים, זאת במקביל  לחיזוק מתמיד של מבנה ההון שלנו ״.   

מבצעי 'גרין פריידי' בקתאי פסיפיק

'דיל ירוק' לרגל חג הקניות 'בלק פריידי' חברת התעופה קתאי פסיפיק מציעה קיזוז פחמן בנוסף למבצעי מחיר ומבצע "שניים ביחד",  במסגרת "גרין פריידי", בין התאריכים 20-30 לנובמבר

     צביקה דמרי      


קרדיט: יח"צ

במסגרת חודש 
חגי הקניות, חברת התעופה קתאי פסיפיק יוצאת עם "גרין פריידי" (Green Friday) - מבצעי מחיר ייחודיים, תוך קיזוז פחמן באמצעות תרומה ייעודית לנושא, על כל כרטיס שיימכר בין 20-30 בנובמבר* לתאריכי לטיסות הלוך-חזור באמצעות ה אתר בלבד.הטסים בזוגות או עם חברים יכולים ליהנות מחיסכון גדול עוד יותר במחלקת תיירים, תיירים פרימיום ובמחלקת עסקים. 

המבצע "שניים ביחד" ( (Two Together מציע הנחה של 50% על הכרטיס השני במחלקת תיירים; 20% במחלקת תיירים פרימיום על הכרטיס השני; ו-30% לטסים במחלקת עסקים על הכרטיס השני.

עבור שלושה נוסעים או יותר הנוסעים יחדיו, יחולו הנחות על כל כרטיס, כולל כרטיסי ילדים. כל הכרטיסים ייהנו מקיזוז פחמן, כחלק מיוזמת "גרין פריידי" של קתאי פסיפיק. 

לטסים לבד המבצע כולל הנחה של 15% למחלקת תיירים; 5% למחלקת תיירים פרימיום; ו-10% למחלקת עסקים.
המבצע תקף לתאריכי יציאה בין  20.4.22 – 31.10.22 (למעט תאריכי יציאה בין  16.7.22-9.8.22 עבור מחלקת תיירים ותיירים פרימיום)

קתאי פסיפיק וקיימות 
קתאי פסיפיק היא אחת המפעילות הגדולות בעולם של מטוס ה-Airbus  A350 המתקדם, בעל יעילות גבוהה יותר ב-25% ביחס למטוסים מהדור הקודם וממוצע פליטת פחמן נמוכה ב-33%, ולכן נתיבי הטיסה לאסיה פסיפיק הם הבחירה הירוקה של Skyscanner. 

בשנת 2019 החברה קיזזה סך של 33,922 טונות של פליטת פחמן באמצעות תוכנית FlyGreener - התוכנית הראשונה מסוגה באסיה. מאז ההשקה בשנת 2007, תוכנית FlyGreener הסירה 160,000 טונות של CO2 מהאטמוספרה. 

טיסה ללא דאגות 
בנוסף, כחלק מהבטחת החברה, קתאי פסיפיק מאפשרת החלפת כרטיסים ללא הגבלה וללא תוספת תשלום, עד 31 בדצמבר 2021.  

לחברה דירוג מרשים של 5 כוכבים בבטיחות בתחום הקורונה והנוסעים יכולים לטוס בביטחון עם קתאי פסיפיק החל משלב הצ'ק-אין ועד הנחיתה. כל צוות המטוס חוסן באופן מלא ובנוסף נבדק באופן קבוע לאחר כל טיסה.   


אל על מציעה ללקוחותיה טרקלין עסקים בשדה התעופה קנדי בניו יורק

אל על מציעה טרקלין עסקים בשדה התעופה קנדי ב ניו יורק עבור לקוחותיה. הטרקלין, מבית רשת פלאזה פרימיום החל לפעול השבוע.  

     צביקה דמרי      


קרדיט: יח"צ


הטרקלין ש בשדה התעופה קנדי ב ניו יורק מעניק חוויה של המתנה רגועה ונינוחה ל טיסה , מאופיין בעיצוב יוקרתי ומשרה אווירה ביתית ונעימה והוא כולל פינות ישיבה נוחות, אינטרנט אלחוטי, עמדות טעינה לטלפונים, עיתונים ומגזינים, אזור מקלחות, מידע לגבי טיסות, שירות שמירת מזוודות ועוד.
כמו כן, אורחי הטרקלין ייהנו משירותי הזמנה והגשה לשולחן (אה-לה-קארט), תפריט מפנק ומגוון הכולל מבחר עשיר של מנות, לרבות מנות כשרות , בר הכולל מתחם ישיבה על הבר ומציע משקאות פרימיום וקוקטיילים.

הטרקלין ממוקם בטרמינל 4 ממנו יוצאות טיסות אל על באזור A סמוך לשער A4 ופועל על פי הנחיות Covid-19, אורחי הטרקלין מחויבים לעטות מסיכה בזמן שאינם אוכלים או שותים. 

זכאים להתארח בטרקלין נוסעים הטסים במחלקת עסקים באל על, חברי מועדון הנוסע המתמיד במעמד טופ פלטינה, פלטינה או זהב ונוסעי אל על החברים במועדון המלך דוד.

לדברי עומרי כהן, סמנכ"ל תפעול עסקי : "אנו פועלים כל העת לשדרג את חוויית הלקוחות שלנו, שיהיו שבעי רצון כבר בממשק הראשון עם אל על, מרגע הזמנת הכרטיס, לאורך  תהליך הבידוק והשהות בשדה התעופה' וכמובן במהלך הטיסה עצמה.
טרקלין העסקים החדש, בדומה לטרקלין המלך דוד בנתב"ג, מעניק חוויית אירוח נעימה תוך מתן מענה פרקטי לצרכי הנוסעים".
וויזאייר מרחיבה את פעילותה באוקראינה

Wizz Air מרחיבה את פעילותה באוקראינה החברה מקצה 7 מטוסי Airbus 321 לבסיסיה במדינה ומציעה 12 קווים חדשים מקייב, 9 קווים מלבוב ו-5 מאודסה וחרקוב צמיחה של 120% בהיקף הפעילות במדינה

     צביקה דמרי      

קרדיט: יח"צ

חברת Wizz Air מרחיבה את פעילותה באוקראינה.

החברה מקצה 5 מטוסי Airbus 321 חדשים (בנוסף ל-3 הקיימים) לבסיסה בקייב ומציעה  12 קווים חדשים, ביניהם: פריז , בריסל , ברצלונה , מדריד , פאלמה דה מיורקה ועוד.

שני מטוסי Airbus 321 נוספים יוקצו לבסיס החברה בלבוב (בנוסף לאחד שכבר נמצא שם).
בעזרתם תציע 9 קווים חדשים, לפריז, מדריד , איינדהובן , טרוויסו, אתונה ועוד.

במקביל לקייב ולבוב, וויזאייר מרחיבה גם את פעילותה ב אודסה וחרקוב עם 5 קווים חדשים,  ל לונדון , אתונה , סלוניקי ועוד.

וויזאייר מודיעה בנוסף כי בקיץ הקרוב תרחיב את תדירות הקווים הקיימים ביעדים בקייב  ולבוב ובכך תעלה פעילותה של החברה ב אוקראינה  ב-120% על פני נוכחותה קודם לכן.

בזכות אלו, תהפוך וויזאייר לחברת התעופה עם הכי הרבה טיסות ישירות מאוקראינה.
ההרחבה מגיעה כתוצאה מהחתימה של  אוקראינה  על הסכם שמיים פתוחים עם האיחוד  האירופי.
בשלב זה אין קו ישיר ל ישראל .


אל על במבצע לטיסות לצפון אמריקה  

    צביקה דמרי


צילום צביקה דמרי

*אל על במבצע לטיסות לצפון אמריקה  - החל מ-499 דולר לכרטיס הלוך ושוב!

אל על יוצאת במבצע לטיסות לצפון אמריקה ומציעה טיסה ל ניו יורק או ל מיאמי החל מ-499 דולר לכרטיס הלוך ושוב וטיסה ללוס אנג'לס החל מ-699 דולר לכרטיס הלוך ושוב.


מחיר המבצע בתוקף החל מהיום, יום רביעי 6.10.2021 ועד יום ראשון, 10.10.2021 (כולל). 

כרטיסי הטיסה תקפים להמראות מישראל החל מיום שני 1.11.2021 ועד יום שני 28.2.2022. מספר המקומות מוגבל.

חברי מועדון הנוסע המתמיד ומחזיקי כרטיס FLYCARD נהנים מהטבות נוספות – הן בכרטיסי בונוס והן בתשלום ב-CASH&POINTSחב' התעופה גולף איר נחתה בטיסה מסחרית לראשונה בישראל

    צביקה דמרי


קרדיט יח"צ

חברת Gulf Air ,חברת התעופה הלאומית של ממלכת בחריין, החלה את טיסותיה המסחריות בין בחריין לתל אביב עם טיסתה GF972 שהמריאה מנמל התעופה הבינלאומי של בחריין והגיעה לנתב"ג בתל אביב בשעה 15:12 ב-30 בספטמבר 2021 .

טיסת הבכורה נשאה אנשי הנהלה של גאלף אייר, כמו גם פקידים בכירים ונוסעים מסחריים. הטיסה היא תחילתו של שירות דו שבועי של גאלף אייר בין שתי הבירות, ואשר יופעלו על ידי צי מטוסי איירבוס החדש ביותר של חברת התעופה. בשני נמלי התעופה התקיימו טקסים לציון הטיסות ההיסטוריות. לפני ההמראה מנמל התעופה הבינלאומי של בחריין חגג צוות שדה התעופה את טיסת הבכורה בשער, וכן נערך טקס עם הגעתו לנתב"ג בתל אביב, שם התקבל המטוס בהצדעה קלאסית של סילוני מים והנוסעים התקבלו בברכה על ידי רשויות התעופה, התקשורת וטל תעופה, סוכן המכירות הכללי של גאלף אייר בתל אביב.

במהלך אירוע הנחיתה בנתב"ג אמר ממלא מקום מנכ"ל גאלף אייר, קפטין ואליד אל- עלאווי: "היום אנחנו עושים היסטוריה על ידי חיבור ממלכת בחריין ומדינת ישראל בטיסות מסחריות סדירות. אנו מזמינים את ידידינו בישראל לטוס עם גאלף אייר, לבקר בבחריין ולטוס גם ליעדים מעבר לבחריין ברשת המורחבת שלנו. הטיסות הדו שבועיות הן רק ההתחלה ואנו נעריך מעת לעת את הביצועים המסחריים לשדרוג התדירות במידת האפשר וככל שנדרש". הוא הוסיף: "אני מודה לכל הרשויות כאן בישראל על שסייעו לטיסת הבכורה הזו ככל האפשר ועל כל הסיוע שניתן לנו כדי לחגוג את הטיסה המיוחדת הזו".

לרגל השקת הקו, מציעה החברה לתקופה מוגבלת מחירי השקה מיוחדים : החל מ $199 דולר לבחריין, ו $399 דולר ליעדים במזרח כגון בנגקוק, קולומבו והמלדיביים.

בדצמבר 2020 חתמה גאלף אייר על חמישה הסכמים מסחריים עם חמש חברות ישראליות שונות הקשורות לתעופה; מזכר הבנות מקיף לשיתוף פעולה משותף פוטנציאלי עם אל על, הסכם סוכן מכירות כללי עם טל תעופה, הסכם תחזוקה עם התעשייה האווירית, הסכם שרותי קרקע עם חברת Q.A.S ישראל בע"מ והסכם עם ניורסט ישראל להסעדה בטיסותוויזאייר עקפה את נפח הפעילות שלה מלפני הקורונה

    צביקה דמרי

מאז מרץ 2020 הקימה וויזאייר 18 בסיסים והוסיפה 300 קווים לרשת הקווים שלה. לנוכח הצמיחה, החברה תגייס 200 טייסים ו-800 אנשי צוות חדשים  זאת בנוסף להחזרת רמת השכר המלאה לכלל טייסיה, כפי שהייתה לפני הקורונה. י

כמו כן, החברה מתכוננת לשלש את צי המטוסים שלה ולהגיע ל-500 מטוסי איירבאס  מהלך העשור הקרוב, כמו גם להציע אלפי משרות נוספות לטייסים ןאנשי צוות.

כל אלו נועדו בשביל לעמוד בתוכניות הצמיחה של החברה ובהתאם להתרחבות רשת הקווים  שלה. למרות האתגרים מולם עמדה במהלך הקורונה הקימה וויזאייר 18 בסיסים חדשים  והוסיפה 300 קווים נוספים מאז מרץ 2020.

עתה רשת הקווים של החברה עומדת על 1000 קווים המגיעים ל-197 יעדים ב-49 מדינות –  בכך עקפה וויזאייר את נפח הפעילות שלה מלפני הקורונה.
מייקל דלהאנט , סגן נשיא וויזאייר ומנהל התפעול של החברה: אין ספק שהשנה האחרונה  הייתה מאתגרת עבור התעשייה. אנו מודים לכל העובדים שלנו על המסירות, העבודה  הקשה והסובלנות שהראו מאז מרץ 2020. כבר מצפים לקבל בברכה אלפי מגויסים חדשים  שיצטרפו למשפחה שלנו.SWISS דורשת מכל צוותי האוויר חייב להתחסן עד אמצע נובמבר

    צביקה דמרי

חב' התעופה השוויצרית  SWISS מצטרפת לקבוצה ההולכת וגדלה של חברות תעופה המחייבות את הצוותים להתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה. חברת התעופה אומרת שהמהלך נחוץ מסיבות מבצעיות וחובות זהירות.

סוויס מצטרפת למספר הולך וגדל של חברות תעופה המתחילות באכיפת חיסונים בקרב צוותי הטיסה ועובדיהן.
בין יתר החברות החברות התעופה, סינגפור איירליינס, וקואנטאס.אל על יוצאת במבצע לחופשת החגים לפוקט

  צביקה דמרי

"את החג הקרוב עושים רחוק"אל על יוצאת במבצע לחופשת החגים לפוקט* אל על תציע למכירה כרטיסי טיסה
לפוקט במחירי מבצע.


אל על תציע למכירה כרטיסי טיסה לפוקט במחירי מבצע 
החל מ-599 דולר במחלקת תיירים (Lite), 
החל מ-1,099 דולר במחלקת פרימיום  והחל מ-1,999 דולר במחלקת עסקים

לחברי מועדון הנוסע המתמיד ומחזיקי Fly Card  יוצעו תעריפים מיוחדים לרכישת כרטיסים המשלבים תשלום בכסף ובנקודות 

המבצע יתחיל ביום 24.8.2021 עד ליום 31.8.2021 לטיסות הממריאות עד ליום 28.10.2021

דינה בן טל גננסיה, סמנכ"ל למסחר וקשרים תעופתיים באל על: "מעתה ניתן לבקר באיים האהובים קופנגן, קו סאמוי וקו טאו, וכן באזורים נוספים בדרום תאילנד, זאת, במסגרת תוכנית מיוחדת עליה החליטה ממשלת תאילנד ובכפוף להנחיותיה. אל על מציעה טיסות ישירות לפוקט ולבנגקוק ומאפשרת לתיירים הישראליים לבקר במקומות אלו". 

אל על מאפשרת גמישות בשינויי כרטיסים: לקוחות שירכשו כרטיס טיסה עד ליום 30.12.2021 יהיו רשאים לבצע שינוי בכרטיסם ללא דמי שינוי (ייתכנו הפרשי מחיר).

כלל הנוסעים מתבקשים להתעדכן במידע לגבי הנחיות הכניסה לתאילנד ולישראל, ובהנחיות משרד הבריאות והתו הכחול המתעדכנות מעת לעת. מידע עדכני על טיסות בתקופת הקורונה ניתן לקרוא באתר אל על ובאתרי הרשויות הרלוונטיות. 

ניתן לרכוש כרטיסים באתר אל על או דרך סוכני הנסיעות
אל על מגבירה פעילות בטיסות לורשה וסלובקיה

  צביקה דמרי


לאור החלטת הממשלה הצפויה להתקבל בדבר הוספת פולין וסלובקיה לרשימת המדינות בסיכון נמוך, החל מה-2.9.2021 אל על צפויה להפעיל טיסות לוורשה כ-4 פעמים בשבוע, ולקרקוב וברטיסלבה כפעמיים בשבוע.
המחיר לכרטיס הוא החל מ-199$.
ישראיר מגבירה פעילות בטיסות לורשה

  צביקה דמרי

לאור הסרת חובת הבידוד המלא לחוזרים מפולין,חברת התעופה ישראיר תפעיל החל מה 1-9 שלוש טיסות לורשה בירת פולין.
מחיר הכרטיס החל מ 199 דולר.
אל על הקפיאה את קבלת מטוס הבואינג 787 האחרון שהזמינה

  צביקה דמרי

אל על דחתה את מסירת מטוס הדרימליינר הבואינג 787 האחרון שהזמינה לפחות עד סוף השנה, מכיוון שהיא מקיימת דיונים בנושא מימון הרכישה.

מסירת מטוס 787-8, שיובילו את צי מטוסי ה 787 של חברת אל על ל -16, נקבעה למרץ 2020-הנקודה בה החלה המגפה להשפיע קשות על התחבורה ה-אך המסירה נדחתה מספר פעמים.

באל על אומרים כי הם מנהלים משא ומתן עם מוסד פיננסי על תשלום מראש של 31 מיליון דולר עבור המטוס, וממשיכים לחפש חלופות מימון לטווח ארוך.

אל על חתמה גם על עסקה למכירה והשכרה של מנועי CFM56, תמורת כ -5.2 מיליון דולר.

מטוס A330-300 של חברת טורקיש איירליינס ניסה בטעות להמריא מנתיב P בנמל התעופה ניוארק.  

  צביקה דמרי

מטוס איירבוס A330-300 של חברת טורקיש איירליינס דחה את ההמראה בניוארק כאשר בקר המגדל הבין שהמטוס  נמצאת על מסלול הסעה P בין מסלולי 22L ו- 22R. 

על פי ה" Aviation Herald ",המטוס, אושר להמראה ממסלול 22R בשעה צומת עם מסלול W אך חצה את מסלול 22R, התייצב לאורך מסלול ההסעה P (במקביל למזרח מסלול 22R) והחל בהמראה. 
המגדל הורה על הפסקת ההמראה, והצוות דחה את ההמראה והאט את כ -1400 מטרים במסלול המוניות. המטוס כבר היה ב 90 קשר. לאחר פינוי מסלול והמתנה לקירור בלמים המריא המטוס לדרכו הפעם על המסלול הנכון.
הטיסה TK30 יצאה שעה לאחר האירוע ממסלול מס '22R. ונחתה 9 שעות מאוחר יותר באיסטנבול ללא אירועים.

23 אנשים בדרכם לניו יורק נתפסו עם בדיקות קורונה מזויפות.  

  צביקה דמרי

בהודעת משותפות- של משרד הבריאות ומשטרת ישראל,מעדכנים כי אתמול (11.8.21) נתפסו 23 אנשים בדרכם לניו יורק עם בדיקות קורונה מזויפות.


משרד הבריאות ומשטרת ישראל מעדכנים כי אתמול (11.8.21) נתפסו 23 אנשים בדרכם לניו יורק עם בדיקות קורונה מזויפות. בעקבות חשד שעלה ע"י חברת התעופה יונייטד איירלינס, נוצר שיח מול נציגי משרד הבריאות בנתב"ג, ואכן הבדיקות נמצאו כמזויפות.
הנוסעים מיד הורדו מהטיסה, ועוכבו לחקירת משטרה, שוחררו בערבות נקנסו וכן נמסרו פרטיהם לשלטונות ארה"ב וכן נבחנות אפשרויות נוספות בענישה.
במאמצי האכיפה בשבוע האחרון אותרו 15 אנשים בכל יום עם בדיקות קורונה מזויפות, כלומר מידי יום ישנם מאומתים המגיעים לנתב"ג, מפרים את החוק – נקנסים וחוזרים לבידוד.23 אנשים בדרכם לניו יורק נתפסו עם בדיקות קורונה מזויפות.  

  צביקה דמרי

בהודעת משותפות- של משרד הבריאות ומשטרת ישראל,מעדכנים כי אתמול (11.8.21) נתפסו 23 אנשים בדרכם לניו יורק עם בדיקות קורונה מזויפות.


משרד הבריאות ומשטרת ישראל מעדכנים כי אתמול (11.8.21) נתפסו 23 אנשים בדרכם לניו יורק עם בדיקות קורונה מזויפות. בעקבות חשד שעלה ע"י חברת התעופה יונייטד איירלינס, נוצר שיח מול נציגי משרד הבריאות בנתב"ג, ואכן הבדיקות נמצאו כמזויפות.
הנוסעים מיד הורדו מהטיסה, ועוכבו לחקירת משטרה, שוחררו בערבות נקנסו וכן נמסרו פרטיהם לשלטונות ארה"ב וכן נבחנות אפשרויות נוספות בענישה.
במאמצי האכיפה בשבוע האחרון אותרו 15 אנשים בכל יום עם בדיקות קורונה מזויפות, כלומר מידי יום ישנם מאומתים המגיעים לנתב"ג, מפרים את החוק – נקנסים וחוזרים לבידוד.שוב שינויים,אלה העדכונים של משרד הבריאות  

  צביקה דמרי

משרד הבריאות מזכיר כי מתווה סיווג המדינות החדש שפורסם אתמול ייכנס לתוקף ביום 16.8.21 (בכפוף לאישור התקנות וחתימת הצו הרלוונטיים).עד לכניסת המתווה החדש לתוקף, והחל מיום 11.8.21 יצורפו המדינות -אוקראינה, איטליה, איסלנד, אסוואטיני, ארצות הברית, בוטסואנה, בולגריה, גרמניה, הולנד, טנזניה, יוון, מלאווי, מצרים, צ'כיה, צרפת, קובה, רואנדה ותונסיה לרשימת המדינות באזהרה חמורה, המחייבות בידוד מלא לשבים - בכל גיל, כולל מחוסנים ומחלימים.

לפיכך, החל מיום *11.8.21* ועד לכניסתו לתוקף של המתווה החדש, אלו המדינות באזהרת מסע חמורה הדורשות בידוד בחזרה לישראל:
אוקראינה איחוד האמירויות איטליה איסלנד אסוואטיני ארצות הברית בוטסואנה בולגריה גוואטמלה גרמניה הודו הולנד הונדורס זימבבואה טנזניה יוון מונגוליה מיאנמר מלאווי מצרים נמיביה פיג'י צ'כיה צרפת קובה קולומביה קמבודיה רואנדה תוניסיה.

בהתאם, נתזכר כי עד לכניסת ההסדר החדש ביום 16.8, המדינות הבאות נכללות ברשימת המדינות בסיכון מרבי ועל כן הטיסה אליהן אסורה, למעט מקרים חריגים שאושרו על ידי ועדת החריגים: אוזבקיסטן ארגנטינה בלארוס ברזיל בריטניה גיאורגיה דרום אפריקה הודו (תרד מהרשימה החל מה-10.8.21) מקסיקו ספרד קירגיסטן קפריסין רוסיה תורכיה


ארקיע  תפעיל 2 טיסות שבועיות לבודפשט 

  צביקה דמרי

לאחר הודעתה של לשכת התיירות של הונגריה על פתיחת השערים לישראלים, הודיעה ארקיע על טיסות לבירת הונגריה.ארקיע תפעיל החל  15 לאוגוסט 2 טיסות שבועיות לבודפשט
הטיסות יהיו בימים א' ו ה' בשעה 9:30 מתל אביב  13:00 מבודפשט
מחיר החל מ 139$ לכוון.
הטיסות יבוצעו במטוסי האמבראר 195 והאירבס 321

logo בניית אתרים