אנגקור ואט -עיר מקדש  
מתחם של מקדש עצום לא הרחק  מסיאם ריפ, ממוקם כ  -200 קילומטרים מבירת קמבודיה פנום פן.

את אנקור ואט  הנב במאה ה 12  המלך של האימפריה הקמרית המשגשגת,אנגקור ואט נבנה כמקדש מלכותי המוקדש לאלוהות ההינדית.
העיר אנגקור נפלה בידי פולשים ועם שעון הזמו נבלעה בתוך הג'ונגל , אך המשיכה לשמש כאתר עלייה לרגל במשך מאות השנים.
אנגקור ואט היא הדוגמא השמורה ביותר של ארכיטקטורת הקמר בקמבודיה והמקום  כל כך מפואר בעיצוב שהתמודד על אחד מבין שבעת פלאי העולם .

המקדש מופיע על הדגל הלאומי הקמבודי שזהו למעשה אחד מקרים הבודדים  של דגל בשילוב תמונה של בניין.

" העיר האבודה " של אנגקור משכה ראשונה את תשומת ליבם של האירופים ב1800 כשקמבודיה הייתה קולוניה צרפתית.

ואילו היום אנגקור ואט ממשיך למשוך אלפי מבקרים להוטים לראות מקדש העתיק הזה מדהים בג'ונגל.

בנוסף לתיירים הרבים, נזירים בודהיסטים מבקרים מדי יום באנגקור ואט , הגלימות כתומות שלהם הופך לניגוד עז עם האבן האפורה של המקדשים  .


עיר אנגקור הייתה בירתה של האימפריה הקמרית בין המאות ה 9 למאה ה 15 למעשה האימפריה הקמרית הייתה אחת הממלכות המשגשגות ומתוחכמות ביותר בהיסטוריה של דרום מזרח אסיה.

ושגשוגה בא לידי ביטוי במגוון תחומים.

העיר אנגקור נוסדה על בסיס רעיונות פוליטיים ודתיים שהותאמו והובאו  מהודו, המקדשים של אנגקור נועדו כמקום לפולחן למלך , כדי להבטיח את חיי הנצח שלו באמצעות הזדהות עם האלים ההינדים .

אנגקור ואט נבנה על ידי מלך 
Suryavarman השני במאה 12 כמקדש הקבורה גדול למלך.

רבים מהתבליטים במקדש מתאר סצנות של טקסטים המקודשים לדת ההינדית למעשה אלה הם הראמאיאנה ומהאבהארטה אשר מספרים את גלגוליו של וישנו .

במהלך שש מאות שנים, אנגקור ואט  עבר שינויים רבים בסגנונות האדריכליים ובדת. עיר אנגקור עברה משיוותה האל ההינדי לאל ההינדי וישנו, ולבסוף לאלוהות הבודהיסטית מהאיאנה .


       


יחד עם זאת  אנגקור והאימפריה הקמרית  היו תחת אוים שגדל והלך יותר ויותר והם הותקפו על ידי צבאות פולשים . עד המאה 16 תקופת תור הזהב של אנגקור  ולאחריה רבים מן ההמקדשים הגדולים החלו להעלם בתוך הג'ונגל .

בין המאות ה 15 למאה  ה 19, נזירים בודהיסטים טיפלו באנגקור ואט , והודות להם המקדשים נשארו כמעט בשלמותם. ואנגקור ואט הפכה להיות אחד ממוקדי  העלייה לרגל החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה.

מבקרים אירופיים שהגיעו לקמבודיה בתקופה זו הסתקרנו לשמע  העיר האבודה של אנגקור. לאחר שהצרפתים הקימו משטר קולוניאלי בקמבודיה ב 1863,האתר כולו הפך למקום שהחלו לחקור את עברו .

 
 


טואול - בניית אתרים