חרבת בורגין בפארק עדולם


 
על המסלול
חורבת בורגין הוא אתר עתיקות הנמצא בפארק עדולם. המסלול בדרך נוחה ומשולטת ויש בו מערות שהשתמרו יפה.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   תיאור המסלול

איך מגיעים מכביש 38 דרומית לצומת האלה נפנה מזרחה לכוון פארק עדולם. כביש צר בין הגבעות יוביל אותנו אל חניון "שביל בורגין". קיים שילוט. 
תיאור המסלול לאחר שהחנינו את הרכב יקבל את פנינו שלט גדול ועליו מפת האזור. את המסלול ניתן להתחיל מימין או משמאל. אנחנו נלך בדרך מזרחה אל חרבת פטום. נעלה בדרך על השביל הכחול קצת מאמץ והגענו לראש הגבעה. נהנה מהנוף הנהדר סביבנו נוכל גם לנוח בצל עצי החרוב שבדרך.
השביל מוביל אותנו אל מערת העמוד אליה נרד בעזרת מדרגות שנחצבו. מערה זו שימשה כמערת קבורה.
בהמשך השביל מערה נוספת, מרשימה יותר. חוזרים עם השביל וחולפים על פני בורות מים עתיקים וגדולים. בור המים המעניין קרוי בור הקאקים על שם הציפור שמצאה בו את ביתה. עכשיו הגענו אל הדובדבן של הטיול- מחילות מסתור תת קרקעיות מתקופת בר-כוכבא.
מערות מסתור אלו נמצאות בקרבי התל עליו מתנוססת חורבת בורגין. אין ספק כי הילדים שבינינו ואפילו המבוגרים ייקחו את הזמן לשעשוע ומשחקי מחבואים במחילות. מקווה שלא שכחתם להביא פנס. לאחר שסיימנו הגיע הזמן לטפס אל התל.
החורבה נמצאת בגובה של 400 מטר מעל פני הים. הנוף המשתקף ממנה מדהים. לאחר שהשקפנו על האזור כולו ב-360 מעלות, נרד חזרה אל שביל הטיול שיחזיר אותנו לרכב.
אורך המסלול :כ-2 ק"מ.
נק' מוצא וסיום: חניון "שביל בורגין".
ציוד: מים, כובע, נעלים נוחות, פנס.
עונה: כל השנה. עדיף בחורף ובאביב.Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   צימרים לינה ואירוח

  צימר


    

  צימר


    


    אטרקציות

  אטרקציה

    

  אטרקציה

    


  מסעדות

   מסעדת

    

   מסעדת

    
Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים