סלעים בים תופעת טבע מדהימה 


סלעים ושערים אשר נחצבו בסלע הניצבים בלב ים ללא ספק תופעת טבע אשר מציבה את יצירות האומנות של הטבע כמיוחדות במינן. קבלו הצצה לעמודים שניצבים בלב ים וכן גם עמודים הנחצבו בתוך האבן ויצרו מעין שערים בלב ים.

קשת טבעית nאבן גיר באי  גוז במלטנ. ממוקמת ליד מפרץ Dwejra הקשת נוצרה לאחר ששתי מערות ים מאבן גיר התמוטטו, המקום פופולרי לצוללנים.המקום שייך לעיירה סן לורנס שהוא יעד פופולרי.המים סביב הקשת מתאימים לשחייה, צלילה, ושיט.12 סלעי השליחים אוסטרליה

שנים עשר השליחים הוא אוסף של סלעי גיר מול חוף הפארק הלאומי קמפבל, בכביש האוקיינוס ​במדינת ויקטוריה, אוסטרליה. קרבתם של העמודים זה לזה הפך את את המקום לאתר תיירות פופולרי. צוקי גיר נוצרו על ידי שחיקה מתמדת לפני 10-20,000,000 שנים, האוקיינוס ​​הדרומי הסוער והרוחות שחקו בהדרגה הגיר הרך   ויצרו מערות בצוקים. מערות סופו של דבר הפכו לקשתות וכשהתמוטטו הסלעים.הקיקר רוקס גלפגוס אקוודור
הקיקר  רוק הוא אתר צלילה ושנירקול פופולרי באי סן קריסטובל , המייחד אותו חרוט הלבה, עכשיו נחצו לשתיים.שמו הספרדי של הסלע הוא "ליאון דומידו, שנת האריה.
סלע סנטה אנה בהליגולנד גרמניה

הליגולנד ארכיפלג גרמני קטן בים הצפוני. בעבר היה שייך לדנים ולבריטים, האיים ממוקמים במפרץ הליגולנד בפינה הדרום  מזרחית של הים הצפוני. 

סלע הלורד הרי אנגליההסלע בחוף אורקניי סקוטלד

אורקני  היא ארכיפלג בצפון סקוטלנד, 16 קילומטר מצפון לחוף של Caithness. אורקני מהווה כ 70 איים, מתוכם 20 מאוכלסים

 סלע ערימת השחת אורגון ארצות הברית

סלע ערימת שחת -  סלע העולה לגובה של  235 רגל מתוך הים  בחוף קנון באורגון. ערימת שחת קיבל את שמו על הצורה המזכירה ערימת שחת. הסלע הוא גם ביתם של ציפורים רבות, כולל , שחפים וקורמורנים.
מתנדבים מגינים על בעלי החיים  בסלע. בשעת השפל  בחודשי הקיץ ניתן להגיע רגלית לסלע.
 איטליה
איסלנד סלעHvitserkur

האגדה מספרת כי Hvítserkur הוא טרול מאובן, המכונה הטרול של צפון מערב איסלנד וידוע גם בשם סלע הקרנף. 
באיסלנדית השם מתורגם ל"חולצה לבנה ".
גובהו של הסלע הוא 15 מ '(49 רגל) ועוביו 1-2 מטרים בלבד, מה שהופך אותו ליציב.
סלע הבזלת הגבוה בולט במפרץ הונפלוי, לאורך החוף המזרחי של חצי האי ואטנסנס, בצפון מערב איסלנד.
השחיקה של מי הים  חצבו שלושה חורים גדולים דרך סלע הבזלת, ובכך פיסלה ועיצבה אותו לכאורה כבעלי חיים מאובנים, מיתולוגיים. (יש האומרים שהוויצ'רקור נראה כמו קרנף או דינוזאור שותה מי ים.
בשנת 1955 הסלע היה כל כך לא יציב שהמקומיים החלו לאסוף כסף כדי להציל את הסלע המיוחד, והוא מולא בבטון.
לאחר 8 שנים אירעה רעידת אדמה בצפון איסלנד. סביר מאוד להניח שסלע הוויצרקור הייה מתמוטת אלמלא החיזוק עם הבטון. חיות הבר המקיפות את הוויצרקור הן פנומנליות.אפשר למצוא את ציפורי הים האיסלנדי  שחפים, וכלבי ים.
על החוף תמצאו לעתים קרובות מדוזות צבעוניות. 
יש שביל המוביל ממגרש החניה שממנו ניתן לראות את הסלע מלמעלה. זוהי תפאורה מרהיבה.
logo בניית אתרים