סנטיאגו די צ'ילה  


נקראת בקצרה סנטיאגו,בירתה של צ'ילה סנטיאגו עיר גדולה בכל קנה מידה ובה מתגוררים כיום לא פחות מ-6 מיליון תושבים. העיר סנטיאגו נוסדה בשנת 1541 ולמבקר בה יש הרבה אתרים היסטוריים לבקר. את שמה קיבלה מיעקב הקדוש שהיה אחד מ-12 השליחים של ישו ,סנטיאגו משלבת בתוכה היסטוריה ומודרניזציה. על אף שסנטיאגו היא עיר גדולה ניתן לבקר במרבית האתרים בעיר סיור רגלי והם למעשה מרוכזים באזור המכונה המשולש שהוא האזור מנהר הריו-מאפוצו ושדרת אלמדה.נתחיל את ביקורנו בכיכר הנשק כיכר פלאזה דל ארמס. בכיכר אתרים רבים במרכזה מזרקה . הכיכר נטועה בעצים ובה ספסלים למנוחה רבים, רוכלים ואומני רחוב נותנים לכיכר אווירה צבעונית. בולט במרכז הכיכר המוזיאון הלאומי להיסטוריה .

נמשיך עד לפינה מולנו ניצבת לה הקתדרלה את הקתדרלה התחילו לבנות באמצע המאה ה -18 נמשיך מהקתדרלה שמאלה ונמשיך על רחוב AHUMADA וברחוב HONEDA נפנה ימינה ונמשיך עד לארמון הנשיאותי. נגיע לרחבה ענקית מלאה בדגלי הלאום של צ'ילה ומולנו ניצב הארמון הנשיאותי שומרים חמורי סבר ניצבים בכניסה, את הבניין תוחמים בכיכר בניינים גבוהי קומה. הארמון בתחילת דרכו שימש למעשה כמטבעה הלאומית ולמעשה החל מן המאה ה-19 שינה את ייעודו והחל לשמש כמשכן הנשיא. אירוע מפורסם שהתרחש בארמון היה בעת מרד פרץ המון ושרף כאמור את המקום ושם מצא הנשיא את מותו .


נשוב לכיכר נמשיך מהכיכר לרחוב MERCED ממש אחרי הכיכר נמצא מימן הקאזה קולורדה בית מאבני הגזית ,נבנה במאה ה-18. כיום במבנה נמצא מוזיאון סנטיאגו ובו תוכלו לראות מוצגים מההיסטוריה ועד לימינו אנו , כאן הכריזו על צ'ילה כמדינה ב-1810 .
כמו כן במוזיאון תמצאו תערוכות מתחלפות רבות. ניתן לערוך סיור מודרך במקום. נשוב לכיכר ובפינת הקתדרלה נכנס לרחוב PASEO AHUMADA שדרה רחבה שלמעשה היא מדרחוב נטוע בעצים זהו למעשה הרחוב הראשי של הדאון טאון ומרחוב זה יוצאים רחובות אגוסטינאס ורחוב מונדה שממנו הגענו קודם לארמון הנשיאותי. בתים עתיקים לצד מבנים מודרניים חנויות ואנשים רבים המתהלכים בשדרה מקנים למקום אווירה מקסימה ומיוחדת.

כאמור הכיכר משמשת לנו כנקודת הציון לאתרים הרבים שקיימים באזור.
נצא מן הכיכר מהפינה של המגדלים נכנס לרחוב קתדרל נצעד לאורך הקתדרלה ,גוש הבניינים הלבן שמשאל אלה הנם בתי הקונגרס, בניין מרשים ביותר המזכיר מקדש יווני , 6 עמודים קורינתיים גבוהי קומה ובראשם גמלון מעוטר, נפנה שמאלה אחרי בניין הקונגרס ומימין זוהי הספרייה הלאומית. בהמשך הרחוב מצד שמאל זהו בית המשפט נמשיך על רחוב מוראנדה ואנו בכיכר פלאזה דה-לה- קונסטיטוסיון כיכר נחמדה ובה מדשאה במרכזה, ספסלים למנוחה פזורים מתחת לעצים. בפינת הרחוב המטבעה הלאומית, מוזיאון המטבעות והשטרות של צ'ילה.

נמשיך על רחוב מונדה בפינת רחוב בנדרה מבנה משולש הבורסה לניירות ערך.

בהמשך הרחוב נראה את מגדל טורה אנטל מגדל תצפית בגובה של 128 מ' המגדל משמש כמגדל טלביזיה ומגדל תקשורת מהמגדל ישנה תצפית מרהיבה על כל האזור. הבניין נבנה בשנת 1974 ובמשך השנים רבות היה הבניין הגבוה ביותר בצ'ילה כיום מגדל הטלוויזיה נחשב כאחד מסמליה העיקריים של סנטיאגו.


נמשיך על רחוב ליבר ברנרדו, נעבור את המשרד הממשלתי של שיכון ופיתוח ולאחריו כנסיית פרנציסקוס הקדוש .מאחורי הכנסייה מוזיאון
של הכנסייה .נמשיך על הרחוב ונגיע אל אחת מהריאות הירוקות של סנטיאגו . ניתן להגיע לכאן ישירות במטרו תחנת סנטה לוצ'יה גבעה המתנשאת מעל העיר בגובה של כ-70 מ' ובשטח של כ-65 קמ"ר .
מהחומות של הטירה למעלה נשקף נוף מרהיב של העיר שלמטה .מזרקות שופעות מים ובקצה למעלה תמצאו תותח. תותח זה היה יורה
כל יום החל משנת 1825 בשעת הצהריים כדי לסמל את הצהריים ,מסיבות שונות ובהם תלונות קשות על זיהום ורעש הובילו להפסקת הירי
בשנת 1996 לתקופה זמנית ואילו בשנת 2010 הופסקה הירי לחלוטין. כתוצאה מרעידת אדמה שהתרחשה היה חשש כי הדבר יביא
לקריסתה של הטירה. נמשיך ונראה את פסלו של פדרו דה ולדיוויר העוטה על עצמו שריון ובכיתוב שמתחת מספר פדרו דה ולודיויה
לקיסר קרל ה-5 במכתב על האדמה החדשה שאותה כבש. נטפס מכאן לגבעה נוספת ניתן לעשות זאת בעזרת קרונית המטפסת לראש הגבעה ממנה נשקף נוף נהדר .
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים