ערים שאבדו עם הזמן
Carthage תוניס

העיר ממוקמת בתוניסיה,  נוסדה בידי מתיישבים פיניקים והפכה לכוח עיקרי בים התיכון.
יריבות ומלחמות עם רומא לוו בפלישות. הבולטת שבהם הייתה הפלישה לאיטליה על ידי חניבעל.
העיר נהרסה על ידי הרומאים ב146 לפנה"ס.
הרומאים בנו מחדש  את קרתגו, אשר הפכה להיות לאחת הערים הגדולות והחשובות באימפריה, עד שנהרסה פעם נוספת ב698 לספירה בתקופת הכיבוש המוסלמי.Ciudad Perdida  קולומביה  

סיודד פרדידה נחשבת לאחד משבעת פלאי קולומביה. תרבות הטיירון בנתה את העיר האבודה 600 שנה לפני מאצ'ו פיצ'ו.
זהעיר התגלתה לפני כמעט 50 שנה, לאחר שנקברה מתחת לג'ונגל העבה במשך 400 שנה, ועברו כ 10 שנים עד שתיירים יכלו לבקר.מאחר  שהאזור נשלט על ידי FARC  הכוחות הצבאיים המהפכניים של קולומביה. ).
העיר נגישה רק ברגל ומאוד מומלץ להעזר במפעיל טיולים, (טרק של 60 ק"מ -הלוך ושוב), עם מדרון חד,אותו ניתן להשלים תוך 4, 5 או 6 ימים.
תנאי מזג האוויר הם של לחות קיצונית, גשמים שוטפים, אזורים בוציים ויתושים עזים,שבילים תלולים וחציית נהר בוריטקה עם זרימת מים שיכולה להגיע עד לגובה החזה.Save on your hotel - hotelscombined.co.il

אנקור וואט קמבודיה

אנגקור וואט הוא ציון הדרך האיקוני ביותר בקמבודיה, הוא מתחם מקדש בקמבודיה והאנדרטה הדתית הגדולה ביותר בעולם. האתר נבנה בתחילת המאה ה -12 בין השנים 1113 ל- 1150, בסך הכל 300,000 עובדים ו -6,000 פילים עבדו בבניית אנגקור וואט ובניית המקדש הראשי הזה נמשכה 37 שנים.
חמישה עד עשרה מיליון לבני אבן חול היו מועבר מהג'ונגל לבניית מקדשי אנגקור.
המקדש נבנה כדי לייצג את הר מרו, ביתם של אדון המיתולוגיה ההינדית של ברהמה ושל דבטות האלים האלה.
לאחר 1432 העיר אנגקור נשכחה במשך כמה מאות שנים.
העיר הוכרה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1992, היא מושכת אליה שני מיליון תיירים בשנה.
בחמר, השפה הקמבודית, אנגקור פירושו "עיר" או "עיר בירה", וואט פירושו "שטח מקדש".
אנגקור וואט הוא אתר המקדש העתיק המפורסם ביותר בקמבודיה, עם 5 המגדלים דמויי הלוטוס המתנשאים 65 מטר לשמיים, זהו מראה מעורר יראה.
מאז שנת 1850 הוצגה אנגקור וואט במרכז דגל המדינה. של קמבודיה.
מקדש אנגקור Ta Prohm - המפורסם בזכות הגפנים הגדולות החונקות את ההריסות - שימש כתפאורה לסרט המצליח Tomb Raider. בגאן, בורמה - ארץ המקדשים היפים

העיר האבודה בגאן מכונה הנוף קדוש, או 'ים המקדשים'.
עם מגוון יוצא מן הכלל של אמנות ואדריכלות בודהיסטית, היא עיר עתיקה ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
אלפי המקדשים הפרושים על מישורי בגאן הם העדות המרשימה ביותר למסירות הדתית של בני מיאנמר - ושליטים - לאורך מאות שנים. שהגיעה  לשיא הממלכה בין המאות ה -9 וה -13, כשנבנו 4,446 מקדשים בודהיסטים (אם כי חושבים שיותר מ -10,000 התקיימו פעם), פגודות ומנזרים, מהם שרידי 3,822 מקדשים ופגודות עדיין שורדים עד ימינו.
בשנת 2016 הייתה רעידת אדמה גדולה שהרסה מקדשים רבים). קריסתה של בגן התרחשה בשנת 1287 לספירה, לאחר שהמונגולים פלשו לממלכה מסיבות פוליטיות, מה שהביא לירידה דרסטית במספר התושבים החיים בעיר (בשיאה, אוכלוסיית העיר הייתה כ- 200,000 איש.).
בגאן היא אחד מיעד החובה במהלך טיול במיאנמר.

סקארה ברי  Skara Brae

על החוף הדרומי של מפרץ או-סקיל, שבחופו המערבי של האי מיינלנד באיי אורקני (מצפון לסקוטלנד).
נמצא הכפר הניאוליתי סקארה ברי- אחד האתרים העתיקים ,נחשב בעיני רבים כאחד המונומנטים הפרהיסטוריים המדהימים באירופה. ב
חורף 1850, סערה גדולה פגעה באורקני. לא היה שום דבר יוצא דופן במיוחד בכך, אך בהזדמנות זו השילוב של רוח וגאות גבוהה במיוחד הפשיל את הדשא מתל גדול, שנקרא אז "סקררברה". הדבר חשף את קווי המתאר של מספר בנייני אבן - דבר שסקרן את המקומי, וויליאם וואט, מסקיל, שפתח בחפירה באתר.
בשנת 1868, לאחר שנחשפו שרידי ארבעה בתים עתיקים, ננטשה העבודה בסקררברה. היישוב נותר ללא הפרעה עד 1925, אז סופה נוספת פגעה בחלק מהמבנים שנחפרו קודם לכן.
חומה נבנתה  לשימור שרידים אלה, אך במהלך עבודות הבנייה התגלו מבנים עתיקים נוספים.איותאיה תאילנד

העיר איותאייה הוקמה בשנת 1350 לערך ובמשך כ-200 שנים התפתחה והפכה להיות למעצמה,עד שנחלשה ברבות השנים ונכבשה בידי הבורמזים בשנת 1767 . איותאייה ממוקמת כ-85 ק"מ מבנקוק.
כל המידע על איותאיה


לשע


Calakmul   מכסיקו

קלקמול היא עיר  מאיה קדומה הממוקמת עמוק בתוך הג'ונגל בחצי האי יוקטן.

לא הרבה אנשים מגיעים לחורבות קלקמול בהשוואה לפירמידות המאיה המפורסמות האחרות במקסיקו כמו צ'יצ'ן איצה או טולום - בעיקר בשל מיקומה הנידח מאוד בסמוך לגבול גואטמלה.
קלקמול רחוקה מכל ערי תיירות, ודורשת נסיעה די ארוכה לשם ביקור באתר. זו פנינה נסתרת אמיתית למי שרוצה לראות ולבקר במקומות מחוץ למסלול הרגיל של התיירים.
קטעים רבים מעולם לא נחפרו, ומכיוון שלא רבים המבקרים כאן ביום, זה מרגיש כמו חוויה של "אינדיאנה ג'ונס". מכביש 66 בין צומת מגידו לצומת התשבי. נפנה דרומה לכביש העולה לעין השופט (6953) לאחר 300 מטר נפנה 


Save on your hotel - hotelscombined.co.il
טואול - בניית אתרים