חומה סביב לה
ערים המוקפות חומה


 

ערים מוקפות חומה

ערים מוקפות חומה הן ערים שמוקפות במבנה מגן כמו חומה או חומות מתכת על מנת להגן מפני איומים חיצוניים.
חומה מציעה אבטחה והגנה נוספת לעיר ונהוגות בדרך כלל במקומות המוניים או במקומות עם סיכון ביטחוני מוגבר.
המטרה העיקרית של החומה היא לשמור על העיר פרושה בתוך הגבולותיה ולהגביר את הקשר והתשובה בין תושביה.

יתרון נוסף של ערים מוקפות חומה הוא היכולת לשלוט במערכת הכניסה והיציאה מהעיר,מה שיכול לסייע בביצוע התקנות בקלות וביעילות.
ישנן ערים מוקפות חומה מפורסמות ברחבי העולם, כוללות עיר העתיקה בירושלים, קסטיליה בספרד ושאנגאי בסין.
את הסודות של קתדרלת סטפן הקדו                                                                                                                                                                                                 


 

ערים מוקפות חומה-ירושלים

ברוכים הבאים לירושלים ההעיר המפוארת המוקפת חומה! 

פנינה עתיקה זו שוכנת בלב ליבה שלמדינת  ישראל, ומזמינה את המבקרים לצאת למסע בהיסטוריה, רוחניות ועושר תרבותי.

ככל שמתקרבים לירושלים, הציפייה גדלה, ואתם תמצאו את עצמכם מתקרבים אל הפיתוי המיסטי שלה. במעבר ברחובות המודרניים, האנרגיה הסואנת מפנה את מקומה בהדרגה לתחושת יראת כבוד כאשר חומות העיר העתיקות נראות לעין. מלכותי ואימתני, הקירות עומדים גבוה, מגינים על הסודות והאוצרות המוחזקים בתוכם.

כדי להיכנס לעיר המוקפת חומה, ישנם מספר שערים המשמשים שערים לנפלאות שובי הלב שלה. לכל שער סיפור משלו, אופי משלו והזמנה משלו.

שער יפו, למשל, מקבל את פניכם בפאר ובמשמעותו ההיסטורית. 
שער שכם, עם עבודות האבן המורכבות שלו, קורא לכם להיכנס לעידן אחר. 

בכל שער שתבחרו, חציית הסף תוביל אתכם לממלכה של יופי יוצא דופן.

כשנכנסים פנימה, העיר המוקפת חומה נפרשת לנגד עיניכם, וחושפת שטיח של אתרים קדושים, שווקים תוססים ורחובות מרוצפים מפותלים. 

תוכלו לבקר בכותל המערבי האיקוני, מקום קדוש של תפילה והרהורים לדורותיו. כנסיית הקבר, שלפי אמונות הנוצרים היא מקום צליבתו וקבורתו של ישו. 

בסיורים בסמטאות הצרות של העיר העתיקה, תפגשו בבזארים שוקקים מלאי תבלינים ארומטיים, טקסטיל צבעוני ועבודות יד ייחודיות.

כשאתם משוטטים בשבילי המבוך של העיר, תגלו את הדו-קיום ההרמוני של תרבויות, דתות ומסורות שונות. הדי התפילות והפזמונים משתלבים באוויר, ויוצרים סימפוניה של אמונה ודבקות. בכל פינה בעיר המוקפת חומה יש סיפור, עדות לחוסן ולרוח המתמשכת של ירושלים.

לחוות באמת את מהותה של ירושלים, לעסוק בתושביה, לטעום מהמטבח המקומי ולהתעמק במורשת התרבותית העשירה שלה. אפשרו לעיר להדריך אתכם, להפתיע אתכם ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתכם.

ביקור בעיר ירושלים המוקפת חומה הוא כמו יציאה למסע עלייה לרגל בזמן וברוחניות. זוהי הזדמנות להתחבר להיסטוריה, לאמונה ולחוויה האנושית המשותפת. אז בוא וצא למסע יוצא דופן זה, שבו העבר וההווה משתלבים זה בזה, ותנו לחומות העתיקות של ירושלים לחבק אתכם בפיתוי הנצחי שלהם.

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
אובידוש פורטוגל

ברוכים הבאים לעיר הקסומה המוקפת חומה אובידוס, פורטוגל! 
פנינה נסתרת זו מעבירה אותך לעידן בעבר, שבו ההיסטוריה לוחשת בכל אבן והאוויר מלא בקסם שאי אפשר לעמוד בפניו.

כדי לצאת למסע לאובידוס, תחילה עליך לאמץ את רוח הרצון לחקור את המקום המיוחד והציורי. כשאתם מתפתלים בין גבעות וכרמים מתגלגלים, הציפייה גדלה, מקרבת אתכם אל העולם הסודי שבין חומות העיר.


דמיינו את עצמכם מתקרבים לאובידוס, החושים שלכם מוגברים על ידי ניחוח הפרחים הפורחים והקול הרחוק של משקפיים מנקרות. 
הדרך המפותלת מובילה אתכם למראה מהפנט - מבצר מימי הביניים שמור בצורה מושלמת מוקף חומות נישאות. חומות מלכותיות אלו עומדות כשומרות העיר, ומזמינות אתכם להיכנס לממלכה קפואה בזמן.

כדי להיכנס לאובידוס, עברו דרך השערים העתיקים המנקדים את החומות. 
הפורטה דה וילה, הכניסה הראשית, מקבלת את פניכם עם הפאר והפרטים המעוטרים שלה. כשאתם נכנסים פנימה, אתם עוברים לממלכה של רחובות צרים מרוצפים באבן, בתים מסוידים בלבן מעוטרים בפרחים תוססים וכיכרות מקסימות שקוראות לכם להתעכב.

צאו לטיול נינוח לאורך Rua Direita, הרחוב הראשי המתפתל בלב העיר המוקפת חומה. עברו בחנויות המענגות המציגות אומנות מקומית, קרמיקה מעודנת בעבודת יד ומעדנים אזוריים מעוררי תיאבון. עצרו באחד מבתי הקפה כדי להתענג על ג'ינג'ה Ginja ליקר הדובדבנים המסורתי שאובידוס מפורסמת בו.

בזמן שאתם משוטטים, הקפידו לבקר בטירת אובידוס המרשימה, מבנה אדיר המהווה עדות להיסטוריה העשירה של העיר. היכנסו פנימה אל החלק הפנימי המשומר היטב, שבו מאות שנים של סיפורים חרוטים בקירות. טפסו על הקרבות עבור נופים פנורמיים של האזור הכפרי שמסביב, מראה שישאיר אתכם חסרי נשימה.
מעבר לטירה, גלו את האוצרות החבויים הטמונים בין חומות העיר. 
לכו לאיבוד בין הסמטאות המקסימות,  והתפעלו מהבתים היפים המשדרים קסם מהעולם הישן. 

אובידוש Óbidos הוא מקום בו נראה שהזמן מאט, ומאפשר לך להתענג על כל רגע ולאמץ את קסם העבר.

כדי לטבול את עצמכם באמת בחווייה שנקראת  אובידוס, השתתפו באירועי התרבות התוססים של העיר. מירידים מימי הביניים ותהלוכות מסורתיות ועד לפסטיבלים ספרותיים וקונצרטים של מוזיקה, העיר מתעוררת לחיים עם שטיח של חגיגות החוגגות את מורשתה העשירה.

בעודכם נפרדים מאובידוס, קחו איתכם חלק מהקסם שלה, זיכרון שלנצח ייטבע בכם. שכו עיר מוקפת חומה זו אינה רק יעד; זהו פורטל קסום שמעביר אותך לממלכה של אגדות והדר היסטורי.

אז בואו לחשוף את הסודות של אובידוס. אפשרו לקירות העתיקים שלו לחבק אתכם, לרחובות המרוצפים שלו להדריך אתכם, וליופי הנצחי שלו לשבות את לבכם. מסע לאובידוס הוא הזמנה לצעוד אחורה בזמן וליצור זיכרונות שיימשכו כל החיים.את הסודות של קתדרלת סטפן הקדו

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
דוברובניק קרואטיה

התכוננו להיות מרותקים לעיר המוקפת חומה הנהדרת של דוברובניק, קרואטיה! התכשיט הזה של החוף הדלמטי שוכן על החופים המנצנצים של הים האדריאטי, ומציע שילוב מהפנט של היסטוריה, תרבות ויופי עוצר נשימה.
כדי לצאת למסע לדוברובניק, השאירו מאחור את המוכר, היומיומי, וסעו אל יעד שיוביל אתכם לעולם משופע בסיפורים עתיקים ובמסורות תוססות.
ככל שמתקרבים לדוברובניק, הציפייה גוברת, ומי התכלת של הים האדריאטי עולים לעין. בין אם אתם מגיעים ביבשה, בים או באוויר, כל אמצעי תחבורה חושף פן אחר של הנוף המדהים של קרואטיה, ומכין אתכם לפאר שמחכה בין חומות העיר.


כדי להיכנס לדוברובניק, עליך לחצות את הביצורים האדירים שלה, עדות להיסטוריה העשירה של העיר ולחוסנה. החומות המרשימות עומדות גבוה, חובקות את העיר העתיקה כמו שומר בלתי מתפשר. עוברים דרך השער, נכנסים לעולם המשלב ללא מאמץ את העבר עם ההווה.
בתוך העיר המוקפת חומה נפרש לנגד עיניכם שטיח של רחובות מרוצפים צרים, כיכרות נסתרות ומבנים מלכותיים. 
טיילו לאורך ה-Stradun, הציר הראשי שפועם חיים. 
טבלו את עצמכם בתערובת של ריחות וצלילים המתנפצים באוויר, מתערבבים בצחוקם של המקומיים ובפטפוטים של תיירים זרים.
האוצרות האדריכליים של דוברובניק ממתינים לגילוי שלכם. 
התפעל מהפרטים המורכבים של המנזר הפרנציסקני ובית המרקחת העתיק שלו, מאגר של ידע וריפוי. 
טיילו לאורך הסמטאות המפותלות, תתקלו בכנסיות נסתרות, גלריות לאמנות ובוטיקים מקסימים המציגים אומנות מקומית.

לנוף פנורמי של העיר, עלו על חומות העיר ושתו מהנופים עוצרי הנשימה של גגות הטרקוטה, הים האדריאטי המנצנץ והאיים הסמוכים המנקדים את האופק. 
כאן, על גבי הביצורים, מתגלית נשמתה של דוברובניק במלוא הדרה.
כשהשמש שוקעת מתחת לאופק, מטילה זוהר זהוב על העיר, התענגו על הנופים שיש לדוברובניק להציע, לרגעים בלתי נשכחים עם כוס יין קרואטי.

מעבר לעיר המוקפת חומה, הסביבה של דוברובניק קורצת לכם לחקור עוד.
צאו לסיור בסירה לאיי Elafiti הסמוכים, שם מחכים חופים בתוליים ומים צלולים. גלו את המפרצונים והמערות הנסתרות לאורך קו החוף או צא אל הנופים השופעים של חצי האי Pelješac, הידוע בכרמים ובחוות הצדפות שלו.
כשמגיע הזמן להיפרד מדוברובניק, קח איתך את הזיכרונות של מסע יוצא דופן. תן לרוח העיר המוקפת חומה זו להתנוסס בליבך, להזכיר לך את היופי הטמון בין חומות ההיסטוריה, את החום של תושביה ואת הקסם המתמשך של דוברובניק.

אז, צאו להרפתקה יוצאת דופן זו לדוברובניק, שם סיפורים עתיקים משתלבים עם תענוגות מודרניים. אפשרו לחומות המבוצרות שלו לחבק אתכם, לרחובות הנצחיים שלה להדריך אתכם ולרוח הבלתי ניתנת להפלה להצית את שלכם. 

דוברובניק ממתינה, מוכנה לשזור את הכישוף שלה עליכם.


                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
אביניון צרפת

התכוננו לעיר המקסימה המוקפת חומה אביניון, צרפת! 
העיר החבויה בלב פרובנס, פנינה קסומה זו ממתינה לבואכם, ומבטיחה מסע אחורה בזמן לעידן של פאר אמנותי ומשמעות היסטורית.
כדי להגיע לאביניון יש לצאת למסע בין הנופים הציוריים של דרום צרפת. 
השאירו מאחור את הערים השוקקות, ותנו לקצב העדין של הכפר להדריך אתכם לעבר האוצר החבוי הזה. כשאתם חוצים כרמים וגבעות מתגלגלות, ניחוח הלבנדר ילווה כל צעד שלכם, ויכין את הבמה לחוויה הכובשת שלפניכם.


ההגעה לאביניון היא כמו להיכנס לתוך קנבס חי, שבו העבר וההווה משתלבים זה בזה בהרמוניה. בין אם תבחרו להגיע ברכבת, ברכב או אפילו בסירה לאורך נהר הרון (Rhône River}, כל אמצעי תחבורה מציע נקודת מבט ייחודית על יעד יוצא דופן זה.
כשאתם מתקרבים לעיר, העיניים שלכם נמשכות מיד אל החומות האדירות המקיפות את אביניון. חומות עתיקות אלו, שנבנו לפני מאות שנים, עומדות כשומרות על המורשת העשירה שלה וקורצות לך להיכנס לממלכה שבה ההיסטוריה נושמת דרך כל אבן.

כדי להיכנס לעיר אביניון המוקפת חומה, עברו באחד מהשערים ההיסטוריים שלה, כמו פורט דה ל'אול Fort de l'Aul  או פורט סן מישל  Fort Saint-Michel. כל שער נושא את הסיפורים שלו, לוחש סיפורי העבר ומזמין אותך להעמיק בחיבוק הכובש של אביניון.
כשנכנסים פנימה, אתם מוצאים את עצמכם שקועים במבוך של רחובות מרוצפים צרים, מעוטרים בחזיתות צבעוניות, חצרות נסתרות ואחוזות אלגנטיות. 

רוח ימי הביניים משתרכת באוויר, כאילו הזמן עצמו עצר כדי לאפשר לכם להתענג על הפלאים האדריכליים ואוצרות האמנות של העיר.

אביניון ידועה אולי בעיקר בזכות ארמון האפיפיור מעורר הכבוד השולט בנוף העירוני.
היכנסו לאתר מורשת עולמית זה של אונסק"ו והתפעלו מהאולמות המפוארים, החדרים המפוארים וציורי הקיר המורכבים שלו המעידים על העבר המהולל של העיר כמקום מושבה של הכנסייה הקתולית במהלך המאה ה-14.

מעבר לארמון, טיילוו בין הכיכרות המקסימות והשווקים ההומים שמפיחים חיים באביניון. פנקו את החושים שלכם בטעמים של המטבח הפרובנסלי, לגמו מכוס יין קוט דו רון הנודע, וטבלו את עצמכם בסצנה התרבותית התוססת המשגשגת בין חומות העיר.

אביניון ידועה גם בפסטיבל התיאטרון השנתי שלה, פסטיבל אביניון, שהופך את העיר לבמה לאמנויות הבמה. הפסטיבל מושך אליו אמנים וחובבי תיאטרון מרחבי העולם, ויוצר אווירה של יצירתיות וחגיגה החודרת לכל פינה בעיר.

בעודכם נפרדים מאביניון, קחו איתכם חלק מהקסם שלה - זיכרון של שיטוט ברחובותיה הנצחיים, של גילוי פינות נסתרות מלאות באמנות ותרבות, ושל הרגשת חיבור עמוק לשטיח ההיסטוריה העשיר שנשזר דרכו. עיר מוקפת חומה יוצאת דופן זו. 


                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
מונט סן מישל צרפת

היכונו להובלה לעיר המיסטית המוקפת חומה מון סן מישל, צרפת! 
הפלא הארכיטקטוני הזה מתנשא כמו טירה מהאגדות מאמצע המפרץ העצום, קורא לכם לצאת למסע לממלכה של פלא והדר רוחנית.
כדי להגיע למון סן מישל, תחילה השאירו מאחור את הרגיל, השגרתי, והכונו ליעד שנראה כי הוא נוגד את חוקי הטבע. כשאתם מטיילים בנופים הציוריים של נורמנדי, השדות המוריקים והגבעות המתגלגלות יוצרים רקע מרגיע, מכינים אתכם למפגש יוצא הדופן שעומד לפניכם.


ההתקרבות למון סן מישל דומה לכניסה לנוף חלומי. 
המפרץ המנצנץ נשקף לעין, המקיף את מבצר האי בחיבוק אוורירי. 

בין אם תגיעו ברכב או בהסעה, המראה של המנזר המתנשא, המתנוסס במלכותיות על גבי ההר הסלעי, ישאיר אתכם ביראת כבוד.
כדי לעבור את הקטע האחרון אל מון סן מישל, עליכם לפסוע על השביל העתיק המחבר את היבשת לאי. עם הגאות והשפל, הנוף משתנה, ומוסיף אלמנט של קסם לטיול שלכם. הצליל הקצבי של הים, זעקת השחפים והריח המלוח של האוקיינוס מתערבבים באוויר, מגבירים את הציפייה שלך לנפלאות שמחכות בתוך העיר המוקפת חומה.

עם הכניסה למון סן מישל, מבוך של רחובות צרים ומפותלים נפרש לפניכם.
טיילו במבוך הסמטאות מימי הביניים הזה, שבו כל אבן מכילה את הסודות של מאות שנים עברו. כשאתם עולים לכיוון המנזר, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהפאר הארכיטקטוני המקיף אתכם - שילוב הרמוני של צריחים גותיים, חומות הגנה חזקות ובתים מקסימים שנראים קפואים בזמן.
היכנסו אל תוך המנזר, מקלט המשדר תחושת שלווה ומסירות.
חקרו את האולמות המקודשים שלו, המעוטרים בגילופים מורכבים וחלונות ויטראז' מעוררי כבוד. עצרו כדי להתפעל מהנופים הפנורמיים של המפרץ שמסביב, שם משחק הגומלין של אור וצל יוצר טבלה מהפנטת.

מעבר למנזר, הסתובבו ברחובות הכפר, שם חנויות ציוריות ובתי קפה מזמינים מציעים הפוגה למטייל העייף.
לטעום את המעדנים המקומיים, כמו גאלטים חמאתיים וגבינות נורמנדי שמנת, להתפנק עם הטעמים שהגדירו את האזור הזה במשך מאות שנים.

כדי לשקוע באמת ברוח מון סן מישל, שקלו בהחלט לבלות את הלילה באי. כשהשמש שוקעת והטיולי יום עוזבים, שקט שליו יורד, עוטף את העיר המוקפת חומה באווירה של עולם אחר.
צפו בירח המטיל את זוהרו העדין על האבנים העתיקות, והרגישו חיבור עמוק לנשמות שחיפשו נחמה והשראה בין הקירות הללו.

כשמגיע הזמן להיפרד ממון סן מישל, קחו איתכם את הזיכרונות של מפגש עם מקום שנראה תלוי בין מחוזות הפנטזיה והמציאות. תנו לחומות המבוצרות שלה לעמוד כעדות לחוסן של כושר ההמצאה האנושי ולכוחה של האמונה.

אז, צאו למסע עלייה לרגל למונט סן מישל, שם הגבולות בין כדור הארץ לשמים, בעבר והווה, מיטשטשים בריקוד שובה לב. אפשרו לעיר המבוצרת לחבק אתכם, לרחובותיה הצרים להדריך אתכם ולהילה הרוחנית שלה להצית להבה בלבכם.

 מון סן מישל ממתין, מוכן לחשוף את הקסם הנצחי שלו. 

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
העיר חיווה אוזבקיסטן

התכוננו לצאת למסע יוצא דופן אל העיר המיסטית המוקפת חומה חיווה, אוזבקיסטן! העיר השוכנת בלב דרך המשי העתיקה, עדות חיה זו להיסטוריה ולתרבות מזמינה אתכם להיכנס לממלכה שבה הזמן עומד מלכת והדי העבר עדיין מהדהדים בכל אבן מרצפת.
כדי להגיע לח'יווה, עליך לחצות את המרחב העצום של הערבות של מרכז אסיה, שם לחישות שיירות וצעדי מטיילים רבים מספור רקרו שטיח של סיפורים. 
כשאתם יוצאים לאודיסיאה הזו, הנוף נפרש כמו ציור משתנה ללא הרף, חושף דיונות חול מתגלגלות, נווה מדבר תוסס, ואת הפיתוי הנצחי של דרך המשי.
ההתקרבות לחיווה היא כמו כניסה לנווה מדבר עתיק יומין, שבו חומות העיר העתיקה מתנשאות בהתרסה על רקע המדבר. בין אם תבחרו להגיע בטיסה, ברכבת או באוטובוס, המסע עצמו הופך לשער לעולם שנשכח מזמן, שבו רוח החקר והגילוי עדיין מחלחלת באוויר.

כדי להיכנס לעיר חיווה המוקפת חומה, עליכם לעבור דרך השערים המפוארים שלה, כמו אתא דרוואזה המלכותית Ata Darwaza או פאלבן דרוואזה ornate Palaban Darwaza.המעוטרת. 

פלאים ארכיטקטוניים אלה, המעוטרים בעבודות אריחים מורכבות וביצורים מרשימים, עומדים כזקיפים, וקוראים לכם להיכנס לממלכה קפואה בזמן.
כשנכנסים פנימה, אתם מוצאים את עצמכם שקועים במוזיאון חי, שבו כל רחוב, חצר ומבנה מספרים סיפור של מאות שנים עברו. הסתובבו ברחובות המבוכים של איכון-קלה Ikhon-Kala, העיר הפנימית ההיסטורית, ותראו את השילוב המעודן של סגנונות אדריכליים אסלאמיים, פרסיים ומרכז אסיה. 
התפעלו מהמינרטים המעוטרים בצורה מורכבת, מהמוזוליאום המלכותי ומהמדרסות האלגנטיות הלוחשות סיפורי ידע והארה.

בזמן שאתם חוקרים את העיר, תפגשו באומנים העוסקים במלאכת יד מסורתית שעברו בדורות. אתם בוודאי תתפעלו מהמיומנות של קדרים המעצבים כלי חרס, אורגים המעצבים שטיחים תוססים בצורה מורכבת ועובדי עץ המגלפים עיצובים משובחים בדיוק קפדני. אמנים שמגדירים את המורשת האמנותית העשירה של חיווה.
מעבר לחומות העיר, הקסם ממשיך. 

צאו אל נופי המדבר שמסביב, שם חצו פעם שיירות גמלים את המרחב העצום, והובילו סחורות יקרות בין מזרח למערב. חקור את מדבר קיז'ילקום Kizilkum המדהים והיפהפה, דיונות החול המתגלגלות שלו מנצנצות באור הזהוב, או בקרו במבצרים העתיקים הסמוכים של Ayaz Kala ו- Toprak Kala, שרידים של תקופה שחלפה.

כשמגיע הזמן להיפרד מח'יווה, שאו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר שמתריסה בזמן ומחבקת את רוח החקר. תנו לחומותיה העתיקות לעמוד כעדות לחוסן של האנושות ולמורשת המתמשכת של דרך המשי.
אז, צאו למסע הזה אל חיווה, שם סיפורי דרך המשי מתעוררים לחיים, שם רוח ההרפתקה קורצת, ושם העבר וההווה מתקיימים יחד בהרמוניה מושלמת. 
אפשרו לעיר המבוצרת להעביר אתכם לממלכה של מסתורין ופליאות, שבו צעדיהם של סוחרים, חוקרים ומגלי ארצות מהדהדים ברוח. 
חיווה מחכה, מוכנה לחשוף את סודותיה ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתך.


                                                                                                                                                                                       

 

ערים מוקפות חומה
אבילה ספרד

התכוננו לצאת למסע אל העיר המוקפת חומה שובת הלב של אווילה, ספרד! 
פנינה מימי הביניים הזו, השוכנת בין הנופים הציוריים של קסטיליה וליאון, ממתינה לבואכם, מוכנה להקסים אתכם ביופייה הנצחי ובמשמעותה ההיסטורית.


כדי להגיע לאווילה, תחילה צאו מהמטרופולינים השוקקים וצאו ללב ספרד, היכן שהאזור הכפרי נפרש כמו שמיכת טלאים של גבעות מתגלגלות וכפרים כפריים. 
ככל שאתה חוצה את השטיח הציורי הזה, הציפייה גוברת, ומקרבת אותך לחיבוק המיסטי של העיר המוקפת חומה.

להתקרב לאווילה זה כמו להיכנס לספר סיפורים, שבו הדפים מלאים בסיפורי אבירים ואגדות. בין אם תבחרו להגיע ברכבת, במכונית או באוטובוס, כל אמצעי תחבורה נושא אתכם במישורים העצומים של קסטיליה, וחושף הצצות לצללית של אווילה באופק - עדות לפאר ימי הביניים שעומדים לפנינו.

כדי להיכנס לעיר אווילה המוקפת חומה, עליכם לעבור באחד מהשערים העתיקים שלה, כמו פוארטה דל אלקאזר או פוארטה דל כרמן. שערים מונומנטליים אלה, המעוטרים בפרטים מורכבים, עומדים כשומרים של המורשת העשירה של העיר, ומזמינים אותך להיכנס לעולם שבו העבר לוחש מבעד לכל אבן.
כשנכנסים פנימה, אתם מוצאים את עצמכם שקועים במבוך של רחובות צרים מרוצפים אבן, שבצדם חומות הגנה חזקות המקיפות את העיר. הביצורים האדירים האלה, המנוקדים על ידי מגדלים רבים, יוצרים אווירה של חוזק וחוסן, מחזירים אותך אחורה בזמן לעידן של אבירות וכיבוש.

כשאתם משוטטים ברחובות אווילה, רוח ימי הביניים מחלחלת באוויר. 
התפעלו מהארכיטקטורה הגותית והרומנסקית האלגנטית המעטרת את הכנסיות, המנזרים והארמונות. גלו חצרות נסתרות המעוטרות בפרחים צבעוניים וכיכרות שקטות בהן מתאספים המקומיים, ממשיכים במסורות עתיקות יומין.

היהלום שבכתר של אווילה הוא הקתדרלה המפוארת שלה, עדות למורשת הדתית וליכולת הארכיטקטונית של העיר. היכנסו פנימה והתפעלו מהמזבחים המורכבים, מהתקרות הקמורות הנישאות וחלונות הוויטראז' העדינים שרוחצים את הפנים בקליידוסקופ של אור.

מעבר לחומות העיר, הקסם ממשיך. 
חקרו את האזור הכפרי שמסביב, שבו טירות עתיקות, כגון קסטילו דה ארוואלו, עומדות כעדות לחשיבותה האסטרטגית של אווילה לאורך ההיסטוריה. 
טבלו את עצמכם ביופיה הטבעי של סיירה דה גרדוס, רכס הרים סמוך שמזמין אתכם לטייל בשביליו ולהתענג על נופיו עוצרי הנשימה.
כשמגיע הזמן להיפרד מאווילה, קחו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר שמתריסה בזמן. תנו לחומות המבוצרות שלה לשמש תזכורת לחוסן של הרוח האנושית ולפיתוי המתמשך של העבר.
אז, צאו למסע שלכם לאווילה, שם מתלכדים היסטוריה וקסם. 
אפשרו לחיבוק המבוצר שלו להקיף אתכם, לרחובות המבוכים שלו להדריך אתכם ולרוח הנצחית שלה להצית את דמיונכם. 
אווילה מחכה, מוכנה לחשוף את אוצרותיה ולהשאיר בכם חותם בל יימחה.

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
טולדו ספרד

התכוננו לצאת למסע יוצא דופן אל העיר האגדית המוקפת חומה טולדו, ספרד! 
אוצר עתיק זה, השוכן בצורה מלכותית על גבי גבעה המשקיפה על נהר הטאגוס Tagus River, קורא לכם להיכנס לממלכה שבה היסטוריה, תרבות ואמנות משתלבות בריקוד מהפנט.


כדי להגיע לטולדו, עליך לצאת למסע - מסע אחר גילוי שמתעלה על תחבורה גרידא.
השאירו מאחור את השבילים וצאו ללב ספרד, שם רוח העבר מתנוססת באוויר. כשאתם חוצים את הנופים הגליים של קסטיליה-לה מנצ'ה, הזרועים בשדות זהובים וכפרים ציוריים, אתם מרגישים את בניית הציפייה, מקרבת אתכם אל הפיתוי החידתי של העיר המוקפת חומה.
ההתקרבות לטולדו דומה לכניסה לתחום מחוץ לזמן, שבו המאות מתקיימות במקביל בהרמוניה. 

בין אם תבחרו להגיע ברכבת, באוטובוס או ברכב, המסע עצמו הופך לחוויה סוחפת, החושף את היופי המגוון של הכפר הספרדי המקיף את העיר יוצאת הדופן הזו.
כדי להיכנס לעיר טולדו המוקפת חומה, עליכם לחצות את אחד השערים ההיסטוריים שלה, כמו פוארטה דה ביסאגרה או פוארטה דל סול. השערים המונומנטליים הללו, המעוטרים בפרטים מעוטרים ובמאות שנים של היסטוריה, עומדים כשומרי המורשת העשירה של טולדו, ומזמינים אתכם לצעוד דרך הספים שלהם ואל עולם שמתריס נגד הזמן המקובל.

כשנכנסים פנימה, מחכה מבוך של רחובות צרים ומפותלים, המוביל אתכם למסע שובה לב בלב טולדו. כל צעד טובע אותך עמוק יותר אל עברה המפואר של העיר, שם השפעות אסלאמיות, יהודיות ונוצריות משתלבות בצורה חלקה, ויוצרות שטיח תרבותי שהוא לא פחות ממהפנט.

כשאתם מתפתלים ברחובות, אתם נתקלים בפלאים ארכיטקטוניים בכל צעד ושעל. קתדרלות גותיות, כמו הקתדרלה המרשימה, המתנשאות לעבר השמים, בעוד שבתי כנסת מימי הביניים, כמו סינגוגה דל טרנסיטו, מעידים על ההיסטוריה היהודית התוססת של העיר. 
התפעלו מהאומנות העדינה של מבנים בסגנון מודז'אר ותצפו במצודת אלקאזר האייקונית, השולטת בגאווה על קו הרקיע של העיר. גם המורשת האמנותית העשירה של טולדו שובה את הנשמה. 

היכנסו לאולמות של מוזיאון דל גרקו ותרותקו מצירות המופת של אל גרקו, הצייר הנודע שמצא השראה בין הקירות האלה ממש. 
צפו בבעלי המלאכה העתיקה של עבודת מתכת מורכבת מעוטרת בזהב וכסף, באחת מהסדנאות המפורסמות של העיר, וקחו הביתה חלק מהמורשת האמנותית של טולדו.

מעבר לחומות העיר, הנוף שמסביב חושף את הפיתוי של העיר. 
קחו רגע להתענג על הנופים הפנורמיים מהמיראדור דל ואלה, שם נהר הטאגוס מתפתל בשטח הקשה. גלו את פניני החן הנסתרות של האזור שמסביב, כמו העיירה המקסימה Ilcas או טחנות הרוח הקסומות של קונסואגרה Consuagra, כל אחת מהן מציעה הצצה ייחודית משלה אל נשמתה של ספרד.

בבוא העת להיפרד מטולדו, שאו במבטכם את ההדים של מאות שנים עברו, את היופי של הארכיטקטורה שלה ואת החום של אנשיה. 
תנו לחומות המבוצרות של העיר לעמוד כעדות לחוסן של כושר ההמצאה האנושי ולמורשת המתמשכת של עיר שעיצבה את ההיסטוריה של ספרד.

לכן, צאו לטולדו, שם הזמן עומד מלכת, ותשקעו בסודות ובפלאים הטמונים ברחובותיה הקומות. אפשרו לחיבוק המבוצר להעביר אתכם לעולם של אגדות, שבו העבר חי וההווה חדור הדים של גדלות. 

טולדו מחכה, מוכן לכבוש את ליבך ולהצית את דמיונך.

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
סיגישוארה רומניה

צאו למסע יוצא דופן לעיר מוקפת החומה סיגישוארה, רומניה! 
פנינה מימי הביניים הזו, השוכנת בין הגבעות המתגלגלות של טרנסילבניה, מזמינה אתכם להיכנס לממלכה שבה אגדות מתמזגות עם היסטוריה, ושם רוחו של דרקולה משתהה באוויר הערפילי.
כדי להגיע לסיגישוארה, עליכם לחצות את הנופים המיסטיים של רומניה, שם הרי הקרפטים שומרים על סודותיהם ויערות עבותים לוחשים סיפורים עתיקים.


 

כשאתם יוצאים לממלכה זו, הדרכים מתפתלות בין כפרים ציוריים והנוף הדרמטי של טרנסילבניה, ומכינים את הבמה למסע בלתי נשכח.
ההתקרבות לסיגישוארה דומה לכניסה לתוך אגדה, שבה החומות המבוצרות מתנשאות בגאווה על קו הרקיע, ומגדל השעון המרשים קורץ מלב העיר. בין אם תבחרו להגיע ברכבת, באוטובוס או ברכב, המסע עצמו הופך לשער לעולם משופע בפולקלור ומסתורין.
כדי להיכנס לעיר סיגישוארה המוקפת חומה, עליך לעבור דרך מגדל השעון האייקוני שלה, פלא מימי הביניים שעומד כזקיף, שומר על הזמן בדיוק בלתי מתפשר. כשהגלגלים העתיקים שלו מסתובבים, אתם חוצים את הסף אל ממלכה קפואה בזמן, שבה מתפתלים רחובות מרוצפים דרך הליבה ההיסטורית, ומובילים אותך עמוק יותר לתוך החיבוק הכובש של העיר.
ברגע שתיכנסו פנימה, רוחו של ולאד המשפד, דרקולה הידוע לשמצה, מורגשת ברחובות האטמוספריים. התפעלו מהבתים התוססים המעוטרים בחזיתות צבעוניות, שכל אחד מהם מספר סיפור של מאות שנים עברו. 
הארכיטקטורה של ימי הביניים, שהשתמרה בצורה מושלמת, מעבירה אתכם לעידן שבו אבירים הסתובבו ברחובות וסוחרים סחרו במרכולתם.
הכנסיות המבוצרות של סיגישוארה, כמו הכנסייה על הגבעה, עומדות כעדות למורשת הרוחנית של העיר. טפסו במדרגות המתפתלות כדי להגיע למעלה ותתוגמלו בנופים פנורמיים של העיר והאזור הכפרי שמסביב, הנמתחים עד כמה שהעין יכולה לראות.
בזמן שאתם חוקרים את העיר, בקרו במקום הולדתו של ולאד המשפד, שהפך למוזיאון שמתעמק בהיסטוריה החידתית של הדמות האגדית הזו. גלו את האומנות של אומנים מקומיים, שממשיכים לעסוק במלאכות מסורתיות שעברו לאורך דורות, מנפחות ועד כלי חרס.
מעבר לחומות העיר, היופי של טרנסילבניה מתגלה. צאו אל האזור הכפרי שמסביב, שם גבעות מתגלגלות ונופים אידיליים מזמינים אתכם לטבול בטבע. בקרו בכנסיות המבוצרות הסמוכות של Biarten Viskeri, המוכרות כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, וחוו את השלווה שמחלחלת את מקומות הפולחן העתיקים הללו.

כשמגיע הזמן להיפרד מסיגישוארה, שאו איתכם את הזיכרונות של מפגש קסום עם עיר המגלמת את רוחה של טרנסילבניה. תנו לחומות המבוצרות שלה לעמוד כעדות לחוסן של כושר ההמצאה האנושי ולפיתוי המתמשך של אגדות.

אז, צאו למסע הזה אל סיגישוארה, שם הפולקלור מתמזג עם ההיסטוריה, וטבלו את עצמכם בסודות ובפלאים הטמונים ברחובותיה המפורסמים. אפשרו לאווירת ימי הביניים להעביר אתכם לעולם של אבירים ואגדות, שבו העבר רוקד עם ההווה. סיגישוארה מחכה, מוכנה לכבוש את דמיונכם ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתך. 

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
סן ג'מיניאנו איטליה

צאו למסע שובה לב לעיר המוקפת חומה סן ג'ימיניאנו, איטליה! 
העיר החבויה בין הגבעות המתגלגלות של טוסקנה, התכשיט מימי הביניים הזה ממתין לבואכם, מוכן להעביר אתכם לעידן עברו של קסם, אומנות ומורשת תרבותית עשירה.


כדי להגיע לסן ג'ימיניאנו, השאירו מאחור את הכאוס של החיים המודרניים וצאו ללב איטליה, שם כרמים משתרעים ככל שהעין יכולה לראות ועצי ברוש לאורך הדרכים המפותלות. כשאתם חוצים את הנוף הציורי הזה, הציפייה גדלה, מקרבת אותך לחיבוק הקסום של העיר המוקפת חומה.

ההתקרבות לסן ג'ימיניאנו היא כמו להיכנס לציור מתקופת הרנסנס, שבו גווני הזהב של השמש הטוסקנית רוחצים את המגדלים הנישאים של העיר ואת המבנים ההיסטוריים. 
בין אם תבחרו להגיע ברכב, באוטובוס או ברכבת, כל אמצעי תחבורה חושף את היופי של האזור הכפרי האיטלקי, וחושף הצצות אל קו הרקיע של סן ג'ימיניאנו מרחוק - הזמנה לעולם של יופי נצחי.
כדי להיכנס לעיר המוקפת חומה סן ג'ימיניאנו, עליכם לעבור באחד מהשערים ההיסטוריים שלה, כמו פורטה סן ג'ובאני או פורטה סן מתאו. 
השערים העתיקים הללו, המעוטרים באבן מנומרת ופרטים מורכבים, עומדים כשומרי ההיסטוריה של העיר, ומזמינים אתכם להיכנס לממלכה שבה העבר וההווה מתמזגים בצורה חלקה.
כשנכנסים פנימה, תמצאו את עצמכם שקועים במבוך של רחובות צרים מרוצפי אבן המתפתלים בלב העיר. המגדלים המלכותיים, סמלים של כוחה ועושרה של ימי הביניים של העיר, מתנשאים לעבר השמיים ויוצרים קו רקיע עוצר נשימה וייחודי. לשוטט ברחובות ובפיאצות, שבהם ארמונות הרנסנס, הכנסיות והמבנים ההיסטוריים מציגים את הזוהר האדריכלי של התקופה.

המורשת האמנותית של סן ג'ימיניאנו מהפנטת באותה מידה. חקרו את הגלריות והמוזיאונים לאמנות המציגים יצירות מופת של אמנים ידועים, כמו בנצו גוצולי ופיליפינו ליפי. התפעל מהציורי הקיר המעטרים את חומות הכנסיות של העיר, חושפים סצנות מהסיפורים התנ"כיים ומחיי הקדושים, הצבועים בפרטים מעולים ובצבעים מרהיבים.
מעבר לחומות העיר, האזור הכפרי של טוסקנה קורץ ביופיו. 
צאו לטיול נינוח בין הכרמים, שם שורות של כרמי גפנים מהם מייצרים את יינות הקיאנטי המפורסמים. 
וכשמגיע הזמן להיפרד מסן ג'ימיניאנו, קחו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר שתופסת את המהות של טוסקנה. 
אז, צאו למסע שלכם לסן ג'ימיניאנו, שם נראה שהזמן מאט, וטבלו את עצמכם ביופי שטמון בחיקו המבוצר. אפשרו לאמנות, לארכיטקטורה ולתענוגות הקולינריים לרתק את החושים שלכם ולהצית תשוקה ל-la dolce vita. 
סן ג'ימיניאנו מחכה, מוכנה לחשוף את אוצרותיה ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתך.

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
סיינה איטליה

התכוננו לצאת למסע עלייה לרגל יוצא דופן לעיר מוקפת החומה סיינה, איטליה! יצירת המופת מימי הביניים הזו, השוכנת בלב טוסקנה, קורצת לכם לטבול בקסמה הנצחי שלה, שבה רוח מרוץ הסוסים פאליו דוהרת ברחובותיה העתיקים והדי ההיסטוריה מהדהדים בכל פינה.


כדי להגיע לסיינה, עליכם לחצות את הנופים הגלים של מרכז איטליה, שם כרמים משתרעים על פני הגבעות ומטעי זיתים מתחממים בשמש הטוסקנית החמימה. כשאתם מתפתלים באזור הכפרי, ניחוח עצי ברוש ומנגינת ציפורים מצייצות מדריכים אתכם לעבר התכשיט שמחכה.

ההתקרבות לסיינה היא כמו להיכנס לתוך קנבס שצוירו על ידי המאסטרים, שבו חומות העיר המלכותיות מתנשאות בגאווה אל האופק, מעידות על מאות שנים של היסטוריה. 

בין אם תבחרו להגיע ברכב, באוטובוס או ברכבת, כל אמצעי תחבורה חושף את היופי של האזור הכפרי של טוסקנה, וחושף הצצה לקו הרקיע העתיק של סיינה, הקדמה לנפלאות הטמונות בתוכו.
כדי להיכנס לעיר סיינה המוקפת חומה, עליך לעבור דרך השערים המפוארים שלה, כמו פורטה קמוליה או פורטה סן מרקו  Porta Camolia or Porta San Marco. 
הפלאים האדריכליים הללו, המעוטרים באבן מנומרת ופרטים מורכבים, משמשים כשערים לממלכה שבה עבר ימי הביניים משתלב בהווה התוסס.

כשנכנסים פנימה, אתם מוצאים את עצמכם בתוך מוזיאון חי, שבו כל רחוב צר, ארמון מתנשא ופיאצה סואנת מספרים סיפור של אמנות, תרבות, והרוח הבלתי ניתנת לשליטה. לשוטט ברחובות דמויי המבוך של המרכז ההיסטורי, שם חזיתות גותיות וארמונות מתקופת הרנסנס יוצרים חגיגה אדריכלית לעיניים.
מרכזה של סיינה הוא ללא ספק פיאצה דל קאמפו, כיכר בצורת קונכייה המשמשת את הלב והנשמה של העיר. כאן, צפו במחזה של הפאליו, מרוץ סוסים בן מאות שנים שמצית את התשוקות של המקומיים. 

התפעלו מ-Palazzo Pubblico, עם המגדל המתנשא שלו, וצאו פנימה כדי לחזות בציורי הקיר מעוררי ההשתאות של סלה דל מפאמונדו.
טבלו את עצמכם במורשת הרוחנית של סיינה על ידי ביקור בדואומו המפואר, עדות למסירותה ולזוהר האמנותי של העיר. התפעלו מהחזית המורכבת, צאו פנימה כדי להתפעל מרצפת הפסיפס המעודנת, והביטו למעלה אל הכספת השמימית של ספריית פיקולומיני.

מעבר לחומות העיר, הגבעות המתגלגלות של אזור קיאנטי קורצות, מזמינות אתכם לחקור כרמים ולטעום מהיינות הנודעים המיוצרים בארץ פורייה זו. גלו את הכפרים העתיקים הסמוכים, כמו סן ג'ימיניאנו ומונטריג'יוני Monterigioni, שם מגדלים מימי הביניים וחומות מבוצרות מסיעים אתכם אחורה בזמן.
כשמגיע הזמן להיפרד מסיינה, שאו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר המגלמת את מהות טוסקנה. 
אז, צאו למסע שלכם לסיינה, שם ההיסטוריה, האמנות והרוח של הפאליו מתכנסים ליצירת חוויה שאין כמותה. אפשרו ליופי של העיר לשבות את החושים שלכם ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתכם. 
סיינה ממתינה, מוכנה לחבק אותך בחיבוק החם שלה ולחשוף את סודות העבר המפורסם שלה.

                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
שיאן סין

התכוננו לצאת לטיול אל עבר מפוארת של עיר מוקפת החומה שיאן, סין! 
העיר השוכנת בלב הממלכה התיכונה העתיקה, האוצר ההיסטורי הזה ממתין לבואכם, מוכן לחשוף את סודות העבר הקיסרי של סין ואת השטיח העשיר של המורשת התרבותית שלה.


כדי להגיע לשיאן, עליכם לחצות את הנופים העצומים והמיסטיים של סין, שם החומה הגדולה מתפתלת בין הרים טרשיים ונהר היאנגצה האדיר טווה סיפורים על תרבויות עתיקות. 
כשאתם יוצאים למסע הזה, אתם תהיו שבויים ביופי המגוון של המדינה, מערים תוססות ועד אזור כפרי שליו.
ההתקרבות לשיאן דומה לכניסה נסיעה בזמן, שבו חומות העיר המרשימות מתנשאות בצורה מלכותית על קו הרקיע, ומזכירה עידן של קיסרים ולוחמים.

בין אם תבחרו להגיע במטוס, ברכבת או באוטובוס למרחקים ארוכים, כל אמצעי תחבורה מטביע אתכם בפאר של סין, וחושף הצצות לבולטות ההיסטורית של שיאן.

כדי להיכנס לעיר שיאן המוקפת חומה, עליך לעבור דרך השערים המרשימים שלה, כמו השער הדרומי או השער המזרחי. 
הכניסות האימתניות הללו, המעוטרות בפרטים אדריכליים מורכבים, משמשות פורטלים לממלכה שבה קמו ונפלו שושלות, משאירות חותם בל יימחה על זהותה של העיר.

כשתכנסו פנימה, תמצאו את עצמכם במוזיאון חי, שבו העבר העתיק מתמזג בצורה חלקה עם החיים המודרניים. התפתל ברחובות הצרים של הרובע המוסלמי, שם ניחוחות של תבלינים אקזוטיים ואוכל רחוב רוחש ממלאים את האוויר, ומפתים אותך להתמכר להרפתקה קולינרית שאין כמותה.
החלק המרכזי של שיאן הוא צבא הטרקוטה הנודע, פלא ארכיאולוגי מדהים השוכן קבור מתחת לאדמה ומחכה להתגלות. 

אתם תתפעלו מאלפי החיילים והסוסים בגודל טבעי, שנוצרו בקפידה לפני למעלה מאלפיים שנה כדי ללוות את הקיסר הראשון של סין בחיים שלאחר המוות.
טבלו את עצמכם במורשת הרוחנית של שיאן על ידי ביקור במסגד הגדול, שילוב הרמוני של סגנונות אדריכליים סיניים ואיסלאמיים. טיילו בחצרותיו השלוות והתפעלו מהקליגרפיה המורכבת ומעבודות העץ העדינות המעטרות את אולמותיה.

מעבר לחומות העיר, הפיתוי של מחוז שאאנשי ממש קורץ. 
צאו למסע אל הר הואשאן, אחד ההרים הקדושים של סין, שבו נופים עוצרי נשימה ומסלולי הליכה מציעים הרפתקה בלתי נשכחת. חקרו את העיר העתיקה הסמוכה לואויאנג, שם מערות לונגמן מהפנטות עם הגילופים הבודהיסטיים המורכבים שלהן.

כשמגיע הזמן להיפרד משיאן, שאו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר המעידה על הפאר בעברה של סין. 
תנו לחומות המבוצרות שלה לעמוד כעדות לכושר ההמצאה והשאפתנות של תרבויות עתיקות.
אז, צאו למסע שלכם לשיאן, שם שלטו הקיסרים והלוחמים עמדו בגובה רב. 
אפשרו להיסטוריה הכובשת, התרבות התוססת והאירוח החם של העיר לחבק אתכם ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתכם. 
שיאן ממתין, מוכן לחשוף את נפלאות המורשת הקיסרית של סין.


                                                                                                                                                                                                 

 

ערים מוקפות חומה
יורק אנגליה

הכינו את עצמכם למסע שובה לב לעיר מוקפת החומה יורק, אנגליה!
פנינה היסטורית זו, השוכנת בלב יורקשייר, מזמינה אתכם להיכנס לעולם שבו שורשים רומיים, סאגות ויקינגיות והדר מימי הביניים משתלבים בצורה חלקה, ויוצרים אווירה ספוגה במורשת ובקסם.
כדי להגיע ליורק, עליכם לחצות את הנופים המרתקים של אנגליה, שם ממתינות גבעות מתגלגלות ונוף כפרי ציורי. 
כשאתם יוצאים למשלחת יוצאת דופן זו, הדרכים מתפתלות בין כפרים מוזרים, חושפים הצצה אל הכפר האנגלי ומכינות את הבמה למסע קסום.

ההתקרבות ליורק דומה לכניסה לתוך מכונת זמן, שבה חומות העיר המסיביות מתנשאות בגאווה אל האופק, עדות למאות שנים של היסטוריה. 
בין אם תבחרו להגיע ברכבת, באוטובוס או ברכב, כל אמצעי תחבורה נושא אתכם בנופים עוצרי הנשימה של אנגליה, וחושף בהדרגה את הצללית המלכותית של יורק.
כדי להיכנס לעיר יורק המוקפת חומה, עליך לעבור דרך השערים המפוארים שלה, כגון Micklegate Bar או Bootham Bar. 
הכניסות המבוצרות הללו, המעוטרות בגילופי אבן ובהרלדיקה מימי הביניים, משמשות פורטלים לממלכה שבה רחובות עתיקים ובתי עץ מעבירים אותך חזרה לעידן עבר.
כשנכנסים פנימה, אתם מוצאים את עצמכם שקועים בתוך שטיח היסטורי חי, שבו הרחובות המרוצפים מובילים אתכם למסע שובה לב בזמן. 
לשוטט ב-Shambles האייקוני, רחוב צר מימי הביניים שלאורכו חנויות מקסימות ובניינים ממוסגרות עץ שנשענים זה אל זה בצורה מסוכנת, כאילו לוחשים סודות עתיקים.
החלק המרכזי של יורק הוא ללא ספק יורק מינסטר, קתדרלה גותית מעוררת כבוד השולטת על קו הרקיע של העיר. צא פנימה כדי להתפעל מחלונות הוויטראז' המלכותיים שלו, חקור את הקריפטה התת-קרקעית, ולטפס במדרגות המתפתלות כדי להגיע לגבהים המסחררים של המגדל המרכזי, שם ממתינים נופים פנורמיים של העיר.
טבלו את עצמכם במורשת הוויקינגית של העיר על ידי ביקור במרכז הוויקינגים Jorvik, שבו תערוכות אינטראקטיביות מחייה את עידן הוויקינגים. 
חוו את המראות, הקולות ואפילו הריחות של יורק מתקופת הוויקינגים, כשאתם צועדים אחורה בזמן לעידן של לוחמים ומיתולוגיה נורדית.
מעבר לחומות העיר, היופי הנופי של יורקשייר נפרש. 
חקרו את האזור הכפרי שמסביב, שבו כפרים מוזרים, כגון הלמסלי ו-Riveulx, מציעים הצצה לחיים הכפריים ומספקים מפלט שליו מהעיר ההומה. 
התענגו מהנופים עוצרי הנשימה של דיילי יורקשייר או צאו הלאה אל היופי המחוספס של מור צפון יורק.

כשמגיע הזמן להיפרד מיורק, שאו איתכם את הזיכרונות של מפגש יוצא דופן עם עיר שעומדת כעדות לעברה המפורסם של אנגליה. 
אז, צאו למסע שלכם ליורק, שם ההיסטוריה לוחשת מכל פינה ושם רוחן של תרבויות עתיקות עדיין מהדהדת. אפשרו לקסם, לעושר התרבותי ולאירוח החם של העיר לחבק אתכם ולהשאיר חותם בל יימחה על נשמתכם.
 יורק מחכה, מוכן לחשוף את המסתורין והפלאים של מורשת אנגליה.

 


                                                                                                                                                                                                 


logo בניית אתרים