ציוד הישרדות מומלץ לקראת יציאה לטרק אתגרי  

טרם יציאתכם לטרק באחד מהיעדים המבוקשים, חשוב לא להתעצל ולהתכונן היטב. חלק בלתי נפרד ומשמעותי בהכנות שלכם צריך להיות בחירת ציוד הישרדות מתאים, בהתאם לסוג השטח שבו אתם עומדים ללכת.קרדיט 123rf

ישנם מטיילים שבוחרים לשאת עימם כמות מצומצמת של ציוד, גם כאשר מדובר בטיול ממושך, מה שאמנם נשמע כמו הרפתקה, אבל בפועל לא מומלץ בכלל. על מנת שתוכלו להפיק את המקסימום מהטיול, חשוב להיערך כמו שצריך לקראתו. באמצעות מדריך זה תוכלו להיות בטוחים שאתם מוכנים היטב לטרק הבא הן מבחינת ציוד הישרדות והן מבחינת יתר הדברים הנחוצים.

ציוד הישרדות הכרחי לטרקים

אתם צפויים לשהות בשטח, לפרקי זמן של מספר ימים רב ברצף. לכן כל החפצים שלכם וכל הציוד שבאמצעותו תתקיימו ותשרדו צריך להיות ארוז בתוך תרמיל. אתם חייבים לדאוג לעצמכם לתרמיל נוח, איכותי וכזה שיהיה מסוגל להחזיק את כל הציוד בלי בעיה. בחרו את התרמיל המתאים לסוג הטיול שאליו אתם מתכננים לצאת, מבחינת הגודל ויכולת האחסון שלו. בדקו היטב את הבד ממנו התרמיל עשוי ואת הרוכסנים שמחזיקים את כל החפצים בפנים.

ציוד הישרדות בסיסי נוסף שמומלץ לרכוש פרק זמן מסוים לפני היציאה לטרק, אלו הנעליים שבהן תלכו. מומלץ לרכוש את הנעליים מראש, על מנת שתוכלו ללכת בהן וכך תאפשרו לכפות הרגליים להתרגל אליהן. ישנן נעליים עבור כל סוג של מסלול, בעלות פונקציות שונות כמו בלימת זעזועים במידה ואתם עומדים לשאת משקל רב על גבכם במשך פרקי זמן ארוכים. ישנן גם נעליים גמישות יותר עם בולם זעזועים רך, שיתאימו לנשיאה של משקלים קלים.

ציוד הישרדות מומלץ

חלקכם אולי כלל לא מודע לכך, אבל חשוב שתהייה לכם האפשרות לשלוח אות מצוקה במידה ואתם נקלעים לצרה. לפני יציאתכם לטרק מומלץ להשכיר מכשיר איתור, כיוון שישנן שפע של סיטואציות לא צפויות שנגרמות כתוצאה ממזג אוויר בלתי צפוי ותנאים סביבתיים משתנים. בתקווה שלעולם לא יהיה צריך, אבל בשביל האפשרות שאולי תיקלעו למצב שבו תצטרכו חילוץ, כדאי שתשקלו גם את הנושא של נשיאת מכשיר איתור עמכם. מדובר בהחלטה שעשויה להיות גורלית, שתחסוך גם דאגה רבה מצד בני המשפחה שמחכים לחזרתכם.

מעבר לכך, חשוב גם לשאת עמכם פנס. מדובר בחפץ בסיסי שישרת אתכם לכל אורך הטרק, כאשר האופציה של פנס ראש נמצאת בעדיפות גבוהה. בנוסף לזה, רצוי לקחת מעיל טרמי, שיתאים למזג אוויר קשה במידה ותיקלעו אליו. בהצלחה בהכנות והרבה הנאה בטרק!


     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031
טואול - בניית אתרים