תואר במדעי המחשב או תואר במנהל עסקים בין מסלולי הלימוד המבוקשים בישראל הם תואר במדעי המחשב ותואר במנהל עסקים. במאמר זה נתמקד בתחומים הללו ונרחיב לגבי תוכן הלימודים, למי הם מתאימים, מהם המשרות שהבוגרים יתאימו אליהם וכדומה. שני התחומים מושכים אליהם מועמדים רבים כל שנה כאשר תנאי הקבלה, הן באוניברסיטאות והן במכללות הינם קשים יותר עבור תואר במדעי המחשב בהשוואה מול לימודי תואר במנהל עסקים במקומות השונים.


תואר במדעי המחשב

לימודי תואר במדעי המחשב דורשים הבנה אנליטית וגמישות מחשבתית. מדובר על תחום מורכב בעל היבטים מתמטיים והנדסיים. הלימודים מתמקדים בטכנולוגיית מחשבים, שיטות תכנות ושימושי מחשב. מכיוון שהתחום מתפתח בקצב מהיר, מלבד הבסיס תיאורטי והיישומי לתחום, הלימודים צריכים להתאים את עצמם כל העת בהתאם להתפתחויות האחרונות בתחום.


מה לומדים 

במסגרת תואר במדעי המחשב נלמדים קורסי יסוד כגון, תאוריה של חישוב, מערכות הפעלה, יסודות מדעי המחשב, תכנות בסיסי, פיתוח ובדיקת תוכנה, מערכות וארכיטקטורה, יישומי אינטרנט ומאגרי מידע וכדומה. הקורסים המתקדמים עוסקים בין היתר בתחום האינטרנט, בינה מלאכותית, לוגיקה חישובית, התכנות, גרפיקה ממוחשבת, רשתות מחשבים ועוד.


תואר במנהל עסקים  

תואר ראשון במנהל עסקים אינו מעניק לסטודנטים מקצוע טכני כמו תואר במדעי המחשב או מיומנות מקצועית מוגדרת. הלימודים מספקים ידע תיאורטי מקיף ועדכני החיוני לתחום היזמות וכלים ושיטות לניהול ופיתוח עסקי. ניתן להתמחות בתחומים מובחנים כמו חשבונאות, יזמות, שיווק ודיגיטל ולקבל הכשרה שתסייע להשתלב במגוון רחב של משרות במגזר העסקי והציבורי.
קורסי יסוד  

לימודי תואר במנהל עסקים כוללים מגוון רחב של קורסים הרלוונטיים ליסודות הניהול, לרבות תורת המימון והניהול, יסודות השיווק, חשבונאות, מבוא למיקרו ומאקרו כלכלה ועוד. בנוסף ישנם קורסי חובה מעשיים כמו, מתמטיקה, אנגלית עסקית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר. על מנת להצליח בלימודים על הסטודנטים להיות בעלי יכולות מתמטיות ולוגיות.

תנאי קבלה

כאמור, תנאי הקבלה ללימודי תואר מנהל עסקים הינם נמוכים יותר לעומת תואר במדעי המחשב. תנאי הקבלה של שני התחומים שונים בין המוסדות השונים כאשר באוניברסיטאות תנאי הקבלה הינם גבוהים יותר מאשר במכללות השונות.קבלה לאוניברסיטת תל אביב 

לדוגמה תנאי קבלה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב צריך ציון ממוצע בגרויות ופסיכומטרי של 620 ומעלה עם עובר במתמטיקה בהיקף 4 יחידות לפחות או ציון של 138 ומעלה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. למדעי המחשב אוניברסיטת תל אביב צריך ציון 80 בבגרות עם 5 יחידות בגרות מתמטיקה, או ציון 85 ו-4 יחידות במתמטיקה. נדרש גם ציון פסיכומטרי של 630 ויותר וציון התאמה במדעים מדויקים של 728. 
תואר במנהל עסקים או במדעי המחשב

לסיכום הנושא, במאמר זה הצגנו את ההבדלים בין תואר במדעי המחשב לעומת תואר במנהל עסקים. כי שציינו, תואר המנהל עסקים מתאים למי שחש משיכה לעולם הפיננסי, לבעלי כישורי אסטרטגיה ויזמות, לעוסקים בשיווק ועוד. תואר במדעי המחשב מתאים לבעלי ראש ריאלי עם סגנון חשיבה אנליטי וגישה טכנית למחשבים.


מ מידע שימושי


כאשר נכנסים 
טואול - בניית אתרים