מסלול טיול
מבאד גסטיין לקלגנפורט
מלונות שכדאי להכיר

גילוי נאות
אם תבצעו  את ההזמנה דרך הבאנר שכאן למטה, מובטח שתקבלו את המחיר הטוב ביותר למלון שלכם.
אנחנו מקבלים בתמורה עמלה קטנה, ישירות מאתר ההזמנות.

תודה
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


גלו את המסלול האלפיני הקסום:
באד גאשטיין לקלגנפורט
 

ברוכים הבאים לבלוג הטיולים שלנו, בו אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע שובה לב.
מעיירת האביב הציורית באד גשטיין לעיר התוססת קלגנפורט.
במאמר זה נחשוף את פניני החן הנסתרות ואת הנופים עוצרי הנשימה המעטרים את המסלול הנופי הזה.
התכוננו לטבול את עצמכם ביופיו של הטבע, לחקור כפרים מקסימים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים בזמן שאנו יוצאים להרפתקה יוצאת דופן זו.


   מאת צביקה דמרי 

באד גשטיין

המסע שלנו מתחיל בעיירה השלווה באד גשטיין, הידועה במעיינות התרמיים המרפאים שלה. יוצאים מהסביבה האידילית הזו, אנחנו עולים על כביש מס' 167 בכיוון צפונה. בעודנו חוצים את המסלול, אנו מחובקים על ידי הרים מעוררי כבוד, מנוקדים במעליות סקי ובתים ציוריים הניצבים גבוה, ומציעים נופים מהפנטים.באד הופגשטיין ופונגאו

באד הופגשטיין ופונגאו: ממשיכים לאורך כביש מס' 167, מגיעים לבאד הופגשטיין, אוצר נסתר שופע שפע פעילויות. אל תחמיצו את ההזדמנות לחקור את משרד התיירות של העיר, שיכול לספק תובנות נוספות על האזור.
לאחר מכן, המסע שלנו לוקח אותנו עמוק יותר לתוך העמק הקסום של פונגאו, ועובר דרך הכפרים המקסימים דורפגשטיין ולנד.

ערוץ ליכטנשטייןקלאם 
LiechtensteinClam

ערוץ ליכטנשטייןקלאם: ביציאה לכיוון ערוץ ליכטנשטייןקלאם המפואר, הממוקם כ-16 ק"מ מלנד, מקבל את פנינו הערוץ העמוק ביותר באירופה. התפעלו מעוצמת הזרימה של הנהר, מפסל את דרכו דרך סלעים מתמשכים לאורך אינספור שנים. המפלים הרועמים והסימפוניה ההרמונית שהם יוצרים הופכים את זה לחוויה שאי אפשר לפספס.
גשו לערוץ דרך השביל המסומן מהכפר גרפמהות-דוף.


מסלול נופי ועמק הירוק

מסלול נופי ועמק הירוק: חוזרים לכביש הראשי, אנו ממשיכים את המסע שלנו לצד הנהר המתפתל, מפנים את עינינו אל הנופים עוצרי הנשימה של עמק ירוק שופע.
כשאנו נוסעים בנוף האידילי הזה, אנו חולפים על פני הכפר המקסים Huttau, שבו השלווה והיופי הטבעי משתלבים בהרמוניה.Radstadt

נסיעה של 15 ק"מ דרך פנורמות מדהימות מביאה אותנו לרדשטאדט, עיר קסומה רצופה בהיסטוריה.
תשוטטו בחומותיו מהמאה ה-13 שהשתמרו היטב, ותטבלו באווירה הקסומה שהועצמה על ידי ההרים שמסביב. אל תשכחו להתפנק עם משקה מענג בזמן שאתם מתמוגגים מהנוף המרהיב בכיכר המרכזית, שם נראה שהזמן עומד מלכת.
המשך המסלול 

ככל שמסענו נמשך, אנו עולים על מעבר הרים ציורי המכונה מעבר רדשטאדט.
לאורך הדרך הרומית העתיקה הזו, אנו חוצים כ-20 ק"מ, ועוברים דרך כפרים ציוריים עם ההרים המלכותיים מזדקרים מימיננו, המשמשים כמחסום מגן.
כשאנחנו עולים בדרך תלולה, טיפוס קצר אך מתגמל של כמעט 900 מטר, הנוף שנפרש לפנינו פשוט עוצר נשימה. בתוך המעבר הזה, אנו מבחינים בבית קברות, מקום מנוחה למטפסי הרים שאיבדו את חייהם בשטחים קשים אלו.

השביל שלנו מוביל אותנו כעת לכיוון טוונג Tuong, יורד דרך עמקים תלולים שבהם מומלץ להיזהר.
אנחנו עוברים דרך פורן Furn ומגיעים למאוטרנדורף Mautrendorf.
עיירה מקסימה זו מארחת פסטיבל כדור פורח תוסס, מראה שאסור לפספס.
למידע נוסף ןפרטים, אנו ממליצים לבקר בלשכת התיירות הממוקמת בלב העיירה.

במבט מעלה ממרכז העיירה, עינינו נמשכות אל מבצר מעורר יראת כבוד השוכן גבוה על ההר.
המצודה האדירה הזו מציעה תצפית מרהיבה על העיר שמתחתיה,
עם הגגות השחורים והקירות הלבנים שלה, המעוררים תמונות של טירות אגדיות. לפני מאות שנים שימש מבצר אסטרטגי זה כשער אגרה לאורך נתיבי המסחר הרומיים, וגבה עמלות מהסוחרים שהובילו סחורות כמו חיטה, יין, מלח וצמר.
מאז הפכה הטירה למעון קיץ של הארכיבישוף ופתוחה למבקרים.
הרשו לעצמכם לטבול בהיסטוריה על ידי סיור במוזיאון, תוכלו ליהנות ממדריכי השמע באנגלית, ולחוות את אזור המשחקים בנושא ימי הביניים.

ממשיכים במסענו בתוך הצמחייה השופעת, כשהרים מתנשאים מעלינו, אנו עוברים דרך הכפרים פיכל ולייטן Pichel  Leiten, ובסופו של דבר מגיעים לעיירה המקסימה טמסוווג Tamsogweg.
כאן, בגבולו הדרומי של חבל זלצבורג, אנו מוצאים את עצמנו בגובה של 1024 מטר, מוקפים בטבע בתולי ובשפע מקומות עניין.


ביקור בכנסיית סנט לאונרד מומלץ בחום, שכן היא ידועה כמארחת את אחת העליות לרגל הגדולות באוסטריה. בתחילת המאה ה-15 התגלתה כאן דמותו של לאונרד הקדוש בשלוש הזדמנויות נפרדות. בתגובה לאיום הפלישות הטורקיות, הוקמו חומות הגנה וביצורים ב-1478.


אל תחמיצו את ההזדמנות להתפעל מחלונות הזהב ולטייל ברכבת ההיסטורית של עמק MUR מטמסווג למוראו Moreau.
עם מעמדה כיעד תיירותי פופולרי, בילויים של כשלוש שעות בחקר טמסווג שווה את הזמן שלך.
משרד התיירות, הממוקם בנוחות בכיכר המרכזית, יכול לספק מידע נוסף וסיוע.

ככל שהמסע שלנו מבאד גשטיין לקלגנפורט מתקרב אל סופו, אנו מוצאים את עצמנו שקועים ביופי הכובש ובהיסטוריה העשירה של האלפים האוסטריים.
מחציית דרכים רומיות עתיקות והתפעלות מעברי הרים מלכותיים ועד לחקור עיירות מקסימות ואתרי עלייה לרגל קדושים,
כל צעד לאורך המסלול הנופי הזה חושף שכבה חדשה של פלא.


מכאן נמשיך בתוך עמק צר עד לכפר RENWEG. מומלץ לא על הכביש המהיר.
אם יש לכם זמן בידכם, עשו זאת דרך כביש הנוף, עברו את הכפר BRUGG משמאל לאוסטרדה, תלוי על גשר גבוה ואנחנו נוסעים עמוק למטה, בין כפרים ובתים ציוריים, הדרך מתפתלת פנימה.

עמק צר משמאל, ונגיע לכפר CISENTRATTEN.
במרכז שער מיוחד ומקסים במרחק קצר ואנו מגיעים לעיירה גמונד שמעליה מתנשא מבצר קודר ומאיים למעשה אנו נמצאים כעת בקצה הפארק הלאומי הואה טאורן.

העיירה ממוקמת במיקום מרכזי מאוד, ולכן מבקרים בה תיירים בכל ימות השנה.
במהלך הקיץ מתקיימים בעיירה קונצרטים ומופעי תיאטרון, מופעי מחול מתקיימים מתחת לשמיים, בגמונד אמנים רבים וניתן לבקר בסדנאות האמנות שלהם. פרטים ניתן לקבל בלשכת התיירות העירונית.

כעת נמשיך לאטרקציה נוספת במסלולנו, אגם מילשטטר Lake Millstatter נמשיך בנסיעה לאגם מילשטטר דרך SEEBODEN אגם קסום נעצור בעיירה ונצא לשייט בין הכפרים.

ניתן לרדת בכל כפר לטיול ולעלות על הסירה הבאה וניתן להקיף את האגם ולעצור בפינות קסומות על גדותיו ולערוך פיקניק. העיירה הבאה מילשטאדט שהעניקה לאגם את שמו היא עיירה מקסימה.
מוזיאון עירוני נמצא ברחוב STIFSGASSE 1 המוזיאון מספר על ההיסטוריה של המקום.
נטייל בעיירה המקסימה עם רחובות עתיקים וכנסייה מרשימה.

בהמשך המסע שלנו, למי שרוצה לחקור אגם נוסף, נוכל לפנות לכיוון העיירה פורטשך Fortschach .
נמצא ממש ביציאה מהכפר. אם נפנה שמאלה, נגיע לאגם Ossiacher הציורי. האגם השליו הזה, המוקף על ידי גבעות ירוקות שופעות, מזמין אותנו לעצור ולהתפנק בשחייה מרעננת. המים חמימים ומזמינים ומתחת לפני האגם מבעבעים מעיינות חמים טבעיים היוצרים חווית רחצה ייחודית באמת. עוזבים את אגם Ossiacher מאחור, אנו עושים את דרכנו לעבר העיר התוססת קלגנפורט. לאורך המסלול יש לנו הזדמנות לעבור אגם מדהים נוסף, אגם ולדן. גוף המים המדהים הזה, מוקף בגבעות מוריקות, קורא לנו לקחת רגע כדי ליהנות מיופיו. שקלו לעצור את הרכב ולפנק את עצמכם לטבילה נעימה באגם, להתענג על מימיו החמים והמזמינים.


בעודנו ממשיכים בנסיעה, אנו עוברים דרך העיירה ולדן Walden, הידועה בקזינו המפורסם שמושך אליו תיירים רבים המחפשים את מזלם. אנו ממשיכים הלאה, חולפים על פני העיירה המקסימה אואן, ובסופו של דבר מגיעים לעיירה מריה וורת'. מריה וורת' ממוקמת על חצי אי קטן הבולט לתוך האגם.
בקצה היבשה הציורית הזו ניצבת כנסייה שובת לב.

אל תפספסו את ההזדמנות לצאת לטיול נינוח בעיירה הקסומה, לספוג את השלווה והשלווה שמקיפים אותה. אם הזמן יאפשר, נוכל לצאת למעקף קצר שיזכה אותנו בנופים עוצרי נשימה. ממריה וורת', נוכל להמשיך בנסיעה בכביש מס' L96 ולאחר כ-2.5 ק"מ, פנייה ימינה לעלות לכיוון הר סנטה אנה. מטפסים כקילומטר אחד ואז פונים ימינה ומעניקים לנו נוף פנורמי מרהיב של האגם והעיירה שמתחתיה.
הנוף מעורר ההשתאות משמש עדות ליופי הטבעי המקיף אותנו.
כשהחושים שלנו מועשרים מהנוף הכובש, אנחנו יוצאים לשלב האחרון של המסע שלנו - נסיעה קצרה של 13 ק"מ תוביל אותנו לעיר התוססת קלגנפורט.

מרכז עירוני שוקק זה, השוכן בתוך הנוף המדהים של קרינתיה, מציע שפע של תענוגות תרבותיים, היסטוריים וקולינריים שמחכים להתגלות. כאשר אנו מסיימים את מסע הטיול שלנו מבאד גשטיין לקלגנפורט, אנו חושבים על המראות והחוויות המדהימים שהתגלו לאורך המסלול הבלתי נשכח הזה.
מאגמים שלווים ועיירות מקסימות ועד לנקודות תצפית עוצרות נשימה ואוצרות תרבות, המסע הזה בלב פלאי הטבע והתרבות של אוסטריה ישאיר חותם בל יימחה בזיכרונותינו.


קלגנפורט, אוסטריה:
המקום שבו הטבע והתרבות מתחבקים באושר הרמוני

ברוכים הבאים לקלגנפורט, התכשיט של קרינתיה, אוסטריה.
השוכנת בתוך נופים עוצרי נשימה ושופעת אוצרות תרבות, עיר קסומה זו מציעה שילוב מענג של יופי טבעי ומורשת עשירה. כבלוגר טיולים, אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע וירטואלי בקלגנפורט, שבו כל צעד חושף מראות שובי לב וחוויות בלתי נשכחות.

גלו את העיר העתיקה, מבוך ציורי של רחובות מרוצפים עם חזיתות תוססות, בתי קפה מקסימים וחנויות בוטיק.
טבלו את עצמכם באווירת ימי הביניים כשאתם מגלים את המופלאים הארכיטקטוניים של קלגנפורט, כולל מזרקת לינדוורם האייקונית, סמל להיסטוריה העשירה של העיר ולפולקלור.

טיילו לאורך ה- Neuer Platz, כיכר שוקקת המעוטרת בבניינים אלגנטיים מתקופת הרנסנס, ואל תפספסו את ההזדמנות להיכנס לתוך קתדרלת קלגנפורט המהווה עדות מפוארת לארכיטקטורה גותית.


לחובבי הטבע, קלגנפורט מציעה שפע של פלאי טבע שאפשר לחקור.
צאו לטיול נינוח לאורך חופי אגם וורתרזי המדהים, אחד האגמים הגדולים והציוריים ביותר באוסטריה.
נשמו את האוויר האלפיני הצח בזמן שאתם סופגים את הנופים הפנורמיים של מי הטורקיז הממוסגרים על ידי גבעות מתגלגלות.
תהינו מספורט מים, הירגע בחופים שטופי שמש, או צאו לשיט בסירה כדי לגלות מפרצונים נסתרים וכפרים מקסימים על שפת האגם.

המשך הבריחה אל הטבע היא בציאה אל הצמחייה השופעת של הפארקים והגנים שמסביב של העיר.
פארק אירופה רחב הידיים, עם המדשאות המטופחות בקפידה, הבריכות השלוות ותצוגות הפרחים התוססות, הוא מקום מפלט למנוחה ופעילויות חוצות. ללכוד את תמצית היופי הטבעי של קלגנפורט בגנים הבוטניים, שם מגוון מגוון של צמחייה מרחבי העולם מחכה להערצה שלכם.

התעמקו בסצנה התרבותית של העיר על ידי ביקור במוזיאונים ובגלריות לאמנות המפורסמות.
המוזיאון לאמנות מודרנית של קרינתיה מציג יצירות אמנות עכשוויות של אמנים אוסטרים ובינלאומיים ידועים, בעוד שבלנדהאוס, ארמון היסטורי, שוכן המוזיאון האזורי המרתק עם תערוכות הבוחנות את ההיסטוריה, התרבות והמסורות של קרינתיה.

כשהערב יורד, התמכרו לתענוגות הקולינריים של העיר.
סצנת הגסטרונומיה של קלגנפורט היא השתקפות אמיתית של המטבח הקרינתי, עם דגש על תוצרת מקומית וטעמים מסורתיים. התענגו על מעדנים דשנים כמו "קסנודלן" (כופתאות גבינה) או "רינדלינג" (לחם מתוק מסורתי) בשילוב עם יינות אזוריים, ותחוו את האירוח החם המייצג את הרוח הקרינתית.מפת המסלול

אולי יעניין אתכם


מסלול טיול זלצבוררג
מסלול טיול בחבל טירול והעיר קיצבי

     | |   לכל נושא באתר צרו קשר 
   
מייל tmasoret@gmail.com
ווטסאפ: 0546303031טואול - בניית אתרים