יער שוויץ  
מסלולי טיול ומידע 

מסלול הטיול ליער שוויץ 

בשנות ה-30 אירע על מדרון ההר אירוע קשה בו קיפחו חייהם תושבי האזור לאחר מפולת קשה. על מנת למנוע מצב דומה מחליטים לנטוע עצים רבים אשר הם ,הם ימנעו את השחף. יהודים משוויץ מחליטים להירתם למשימה ותורמים כסף וכהוקרה למאמצם מקבל היער את שמו . בתוך היער הנטוע סללו דרך נופית אשר  בה הוקמו מציפורים  מהם נשקף נוף מדהים.


המסלול

הדרך הראשית של יער שוויץ הינה דרך סלולה כאשר נתחיל את דרכנו נגיע אל המצפור  הראשון מצפור יער שוויץ מצפור ממנו נשקף נוף נפלא המצפור מקורה . המשיכו בדרך  הראשית לאורכה  ישנם נקודות תצפית מרהיבות ביופיין , ובחלק מהתצפיות מתקני שעשועים לילדים כמו  חניון גוטמן,הנמצא בצילם של עצי איקליפטוס .המשיכו עד שתגיעו למצפור התלת כיווני במצפור זה  שלוש סככות כשמכל אחת מהן ישנו נוף לכיוון אחר,כך תוכלו לראות את צפת והחרמון מהתצפית  הצפונית אתרים נוספים באזור שכדאי לבקר.

טיול ליער שוויץ עין פוריה

עין פוריה

לעין פוריה ניתן להגיע עם הרכב ממעיין יצרו מעין בריכה אשר נמצאת בינות לדקלים ובצידה פרגולה ושולחנות משם תוכלו לצפות על הכנרת ,הגלעד והגולן .
בכדי להגיע לעין פוריה נכנסים מהכניסה הדרומית של יער שוויץ ,מול חוף ברניקי ממשיכים כק"מ וחצי ישנו שילוט.
במרחק של קצר משם נמצא תל קדש תל שזוהר כקדש נפתלי שהייתה מערי המקלט ובה שפט השופט ברק בין אבינועם.
ומכאן יצאו למלחמה ביבין מלך חצור.
בכניסה לצומת שבחוף ברניקי פסל סביבתי בדמותם של 5 סלעים הניצבים האחד על השני עומדים בכניסה , קלעת אל רול  (מבצר השדים ) כך קראו הערבים למקום.
המדרון הנטוע בסלעי בזלת שחורים שימש בעת בה שלטו התורכים בארץ כמסתור לשודדי דרכים אשר נהגו לשדוד את
השיירות שנעו בין דמשק לטבריה
logo בניית אתרים