ברוז'
מידע לדרך
הרחובות המרוצפים ושבילי ההליכה המתפתלים טומנים בחובם סודות רבים.
בין אם אתם מתכננים ביקור בברוז', או שהסקרנות שלכם הביאה אתכם לכאן, יש הרבה פינות יפהפיות המחכות להתגלות. בברוז' מייצרים תחרה הנחשבת ליוקרתית בעולם.
כנסו לאחת מחנויות התחרה הפזורות ברחבי העיר כדי לקנות מזכרת תחרה.
כ-50 מתוך 470 הטירות באזור פלנדריה מבוססות סביב ברוז'.


ברוז' אתרים ואטרקציות

ברוז' העיר היפה בבלגיה,עיר מקסימה ביופיה המחורצת בתעלות מים עם בתים עתיקים המקנים לה מראה של עיר ימי ביניימית. בברוז' מתגוררים כ 210000 תושבים,ובה לא מעט גנים ושטחים ציבוריים.
את הביקור בעיר מומלץ לפתוח בשייט בין תעלותיה של העירש תיירים שמפליגים מתעלת ברוז' לעיירה דאם. במסלול זה יש את הנופים המתאימים ביותר בבלגיה. בדרך היפהפיה ובדרך פוגשים בשדרות עצים זקופי קומה מתנופפים ברוח, שמגיעה מכיוון הים, כאילו אומרים למבקרים "ברוך הבא".

כיכר השוק
כיכר מרכזית מימי הביניים, כיכר יפה שמסביבה יש בתי גילדות בצבעים שונים. בבתים יש מסעדות ובתי קפה. במרכז הכיכר יש שני פסלים של שני גיבורים מהמעמד הבינוני, שנלחמו נגד הצבא הצרפתי בשנת 1302.
הכיכר נשלטת על ידי מגדל הפעמונים, במשך מאות שנים המבנה המוביל בעיר.

ניתן לטפס לראש המגדל! למרגלות מגדל הפעמונים פסלו של יאן בריידל ופיטר דה קוניק באמצע הכיכר.
שני גיבורים אלה פופולריים בהיסטוריה של ברוז' במהלך קרב בשנת 1302.
עד המאה ה -18 היה שימש המקון כמחסן מקורה כאן סחורה נפרקה ונטענה לאורך התעלותשעברו לצד הכיכר.
היום התעלות עדיין שם, אם כי מתחת לאדמה.


מגדל הפעמונים והשוק המקורה
מגדל הפעמונים אטרקציה מרשימה בלגיה. נמצא סמוך לשוק המקורה. את מגדל הפעמונים בנו במאה השלוש עשרה.
גובהו 82 מטר.יש בו 366 מדרגות שמגיעות אל נקודת תצפית מרהיבה, שממנה אפשר לראות את כל העיר ואת הנופים שמחוץ לעיר. יש במגדל מרפסת שממנה הודיעו אנשי המלך הודעות חשובות הקשורות לחוקים חדשים, שינוי בתעריפי המיסים והוצאות להורג.
השוק המקורה נבנה במאה ה-13, מסביבו חצר בצורת מלבן, יש בו מספר גלריות והרבה מאוד דוכנים.


כיכר בורג

לשכת התיירות נמצאת בכיכר בורג. יש בכיכר כיכרות להשכרה לטיול בעיר. העיר התפתחה מכיכר שנבנתה בשנת 864 ונהרס כליל אחרי עשרות שנים. בכיכר נבנתה גם קתדרלה בשנת 900, אך הצרפתים הרסו אותה בשנת 1799 וכמעט שלא נותר ממנה דבר    .בית העיריה
זהו בית העיריה העתיק ביותר בבלגיה. הבניין נבנה בשנים 1376-1420. מקדימה יש פסלים.יש בתוך הבית "אולם הגותי", זהו אולם מפואר שבקירותיו יש ציורים המראים תקופות שונות בחיי העיר. באולם יש תקרת עץ וחלונות גדולים בצורת קשתות.


כנסיית גבירתנו
את הכנסיה בנו במאות ה-13-16, על הכנסייה יש מגדל מרשים שגובהו 122מטרים. יש בכנסיה את פסל השיש הלבן של האמן מיכאל אנגלו. זהו פסל ה"מדונה" של האמן מיכאל אנג'לו.
יש גם שני פסלים מעל שני סרקופגים גדולים של קרל האמיץ וביתו מרי. האב נהרג בשנת 1477 במלחמה נגד הצרפתים, וביתו מרי נהרגה בזמן שנפלה מעל הסוס.

"אגם האהבה" Lac d'Amour
זהו אגם יפהפה הנמצא במסלול השיט בתעלות. באגם יש ברבורים, הרבה עצים ודשאים ירוקים.האגם נקרא על שם זוג האוהבים Minna ו-Morin. סיפור אהבה שהתפתח ביניהם נתן צאת שמו הצרפתי של האגם, ה- lac d'Amour, או ה-Minnewater
בפלמית – אגם האהבה של ברוז'.
האגדה אומרת כי מי שילך עם אהובתו על הגשר של האגם ייהנה מאהבה אין סופית. אז כל מה שנותר לכם הוא ללכת על הגשר, למצוא ספסל ולשבת וליהנות מרגיעה בפארק.


פסלו של סיימון
סטבין פסלו של סימוניס מליאז',פסל ברונזה זה הועמד בכיכר ב 1846.
הפסל מנציח את המתמטיקאי והמדען סיימון סטבין (1548 - 1620) שהציג את שברים עשרוניים.
המוטו שלו היה "ונפלא הוא לא פלא '.
בכתובת Simon Stevinplein , 8000 Brugge


אטרקציות בברוז' בלגיה


  פארק חיות הים Boudewijn Seapark

פארק חיות הים Boudewijn Seapark דולפינריום אקוואריומים.


גן חיות Serpentarium
גן חיות של זוחלים וחרקים מכל העולם. נמצא בעיר בבלקנברג Blankenberge, כ- 13 ק"מ מצפון לברוז'.


שייט מברוז' לכפר דאם שייט מברוז' לכפר דאם Damme עיירה קטנה במרחק של שבעה ק"מ מצפון לברוז'.  


ברוז' מידע שימושי
שירותים ציבוריים

ישנם מספר שירותים ציבוריים בברוז' (למשל בכיכר זנד, בחנויון האוטובוסים,בבית העירייה, מוזיאון, הספרייה של ברוז ו-Kuipersstraat). חלקם נגישים לנכים, אחרים מציעים מתקנים להחלפת תינוקות. כאשר המקומיים זקוקים לשירותים, הם גם קופצים לרוב לבית קפה, מזמינים משהו, ובינתיים עושים שימוש במתקנים.
logo בניית אתרים