ברזיל
מקומות שאסור להחמיץ

ברזיליה

ברזיליה Brasilia בריזיליה הוכרה כעיר בירה של ברזיל בשנת 1960, בריזליה מתוכננת בצורה של מטוס, כל זרוע משמש כתחום שונה כגון ממשלה, מסחר, חינוך וכו'.
ברזיליה ( Brasília ) ברזיליה היא בירה חדשה של ברזיל במקום ריו דה ג'ניירו, והיא חגגה 50 שנה ב-2010.
הרעיון של בירה במרכז ברזיל טופח מאז המאה ה-19.
הנשיא Juscelino Kubitschek קיבל החלטה רבת-ערך לבנות את הבירה הפדרלית החדשה, והיא נבנתה תוך פחות משלוש שנים.
העיר נבנתה לפי תכנון של לוסיו קוסטה ( Lúcio Costa ), הבניינים המרכזיים עוצבו בידי אוסקר ניימייר ( Oscar Niemeyer ) והגנים עוצבו בידי רוברטו בורלה מרקס ( Roberto Burle Marx ).


סאו פאולו Sao Paulo

סאו פאולו Sao Paulo זוהי עיר הכי גדולה בעולם מבחינת האוכלוסייה אשר ממוקמת בדרום מזרח ברזיל, קו הרקיע שלה מאופיין בגורדי שחקים בעיר, במספר גדול של גנים ציבוריים רבים ובפיסות של יער גשם האטלנטי.
בעיר המטייל יכול להנות מתרבות מקומית ומקולינריה השופעת.
ידע ער נגיע מכביש 66 בין צומת מגידו לצומת התשבי. נפנה דרומה לכביש העולה לעין השופט (6953) לאחר 300 מטר נפנ

פורטלטזה Fortaleza 

פורטלטזה Fortaleza בירת מדינת סיארה אשר ממוקמת בצפון מזרח ברזיל, נחשבת לחמישית בגודלה בברזיל. זו עיר שוקקת ושטופת שמש במרבית ימי השנה שמציעה תרבות, חופים מרהיבים ואזורי קניות גדולים, יש בעיר לא מעט מוסדות תרבותיים מגוונים.


פאראצ´י(פאראטי)

פאראטי מציעה למטיילים מגוון רחב של פעילויות וחגיגות הקרנבל, פסטיבל ספרותי מפורסם ואטרקציות טבעיות נפלאות ,פסטיבל קשאסה ( "פסטיבל דה פינגה " ). עיר החוף הקולוניאלית האותנטית של פאראטי היא מוזיאון היסטורי גן עדן טרופי אשר מוקף בחופים ואיים מדהימים .
פאראטי אט אט הפכה להיות יעד תיירותי פופולרי ומוכר בשל " המרכז ההיסטורי " הקולוניאלי שבעיר,ואל מול זה עומד הפאר של כנסיותיה , איים, חופים והרים.


רסיפה Recife

רסיפה Recife הממוקמת לחופו של האוקיינוס האטלנטי, עיר יפהפייה. שיש המכנים אותה "ונציה של ברזיל" בשל הנהרות החוצים את העיר. לאורכן של הנהרות מבנים רבי קומות וגשרים המחברים כל אלה ועוד מקנים לעיר מראה יפהפה. ברסיפה חופי עם חול לבן מעולים ולאורכם טיילת מקסימה.
רסיפה קיבלה את שמה מריף אלמוגים. והיא נחשבת לעיר החמישית בברזיל, רסיפה היא עיר נמל ובה אזור תעשייתי גדול. את הנהרות והתעלות של רסיפה מחברים גשרים 49 במספר.

רסיפה (פורטוגזית: שונית, בשל שורת שוניות המצויה בסמוך לחוף) היא בירת מדינת פרנמבוקו שבצפון מזרח ברזיל. תעלות רבות חוצות אותה ויוצרות מראה מיוחד במינו, מה שטבע בה את הכינוי "ונציה של ברזיל". חוף הרחצה של רסיפה, בואה ויאג'ם, הוא אחד מחופי הרחצה המפורסמים שבברזיל הגובל במתחם של מבנים גבוהים וצפופים.


אולינדה Olinda

אולינדה Olinda עיר קולוניאלית שנשמרה היטב, ממקומת על החוף האלטנטי בצפון מזרח מדינת פרנמבוקו. במרכז העיר ניתן למצוא כנסיות קולוניאליות, בתים צבעוניים עתיקים, מסעדות מוזיאונים ובתי מלאכה רבים.


סלבדור דה באהיה


סלבדור ( Salvador )
בירת מדינת באהיה, היא עיר בעלת היסטוריה עתיקה ביותר והשלישית בגודלה בברזיל שמציעה חופים חיננים, תרבות שוקקת שמארחת את אחד חגיגות הקרנבל הגדולות בעולם. סלבדור היא אחד ממקומות שחובה לבקר בברזיל.
בירת המדינה באהיה ( Bahia ) סלבדור רוויה בהיסטוריה: היא לא רק הייתה העיר הגדולה הראשונה בברזיל, אלא גם הבירה של ממלכת פורטוגל בשתי האמריקות בין השנים 1549-1763 , והיא הייתה הנמל החשוב ביותר בחצי-כדור-הארץ הדרומי עד למאה ה-18.

סלבדור מפורסמת בחופיה כמו גם בקפואירה אומנות לחימה אשר תנועותיה הם תנועות ריקוד,אומנות שהתפתחה בעיר. גם בסלבדור כמו בריו קרנבל סמבה והוא נערך בחודשים ינואר פברואר.

בסלבדור ישנם שתי שכונות שכדאי לבקר האחת שכונת פילורי PILORY והשנייה היא שכונת BARA בארה. רחוב המומלץ לביקור הוא רחוב הקניות רחוב לאדיירה LADEIRA .

מנאוס

מנאוס נבנתה במרכז אגן האמזונס ומהווה עיר בירה של מדינת אמזונס שנמצאת בצפון מערב ברזיל, בלב יערות הגשם, עם התרחבות המטרופולין שטחי יערות גשם הולכים ומצטמצמים אך ניתן למצוא לא הרחק ממנה פיסות מיערות טבע. מנאוס היא מרכז כלכלי חשוב של האזור. מומלץ ללכת לבית אופרה אמזונס וארמון ניו נגרו.

הוכתר לאחד מפלאי עולם הטבע המדהימים ביותר. איגואסו הוא סדרה של מפלים הנשפכים לנהר האיגואסו היושב בין ברזיל לארגנטינה. באזור משתרע יער עבות שמאכלס יצורים חיים רבים וזנים נדירים. מבקרים יכולים להגיע למפלים בצד הברזיאלי דרך העיר פוז דו איגואסו.

מפלי האיגואסו הם אחד מפלאי הטבע הגדולים של העולם. במדינת פרנה ( Paraná ) הגובלת עם ארגנטינה ועם פרגוואי. 275 מפלי מים נמתחים לאורך 1.8 מיילים לאורך הנהר איגואסו. הגובה של הגבוה מבין המפלים הינו 97 מטרים (גדול פי חמישה מאשר ניאגרה).
מפלי האיגואזו הם המפלים הגדולים ביותר בעולם במונחים של נפח מים העוברים בו בכל שנייה - מפל מרשים מאוד.

ריו

ריו אחת הערים הכי מתויירת בעולם, שידועה בסמלה בצורת פסל ישו הגואל המונומנטלי העומד פרוש ידיים מעל להר קורקבודו באמצע העיר. העיר ידועה בחופיה המפורסמים כמו קופקבנה ואיפנמה ובקרנבל השנתי בן ארבע ימים אשר מתקיים מדי שנה בין החודשים פברואר-מרץ, לקרנבל נוהרים תיירים מכל רחבי ברזיל ועולם.
האזור בו ממוקמת ריו התגלה בשנת 1502 כשהספן הפורטוגזי גספר למוס אשר שט במפרץ גואנברה חשב בטעות כי זהו פתחו של נהר ואותו כינה הנהר של ינואר. 

ריו –מכונסת תחת 19 עיריות משנה ומונה כ-160 שכונות, אך העיר מחולקת בצורה עקרונית ל-4 אזורים. 
בירתה של מדינה בעלת אותו שם.
בריו-דה-ג'נירו המוכרת יותר בשם המקוצר ריו כ-6.5 מיליון תושבים. 
logo בניית אתרים