טיולי רכבות בשוויץ

מסן מוריץ לצרמאט "גליישר אקפרס" GLACIER EXPRESS 

ל הגיע לגבהים חדשים הנסיעה מאנגדין ENGADINE למטרהורן MATTERHORN או להפיך,נמשכת שבע וחצי שעות ,יש אולי דרכים מהירות יותר להגיע לשם –אבל אף אחת אינה מענגת יותר מה"גליישר אקספרס".


ר כבת האקספרס האיטית ביותר בעולם היא גם המפורסמת ביותר, עם הנופים של הנדסת מסילות הברזל ,המחבר בין עיירת הנופש האלפינית האופנתית סן מוריץ לצרמאט הרכבת האדומה- לבנה עושה דרכה בלא פחות מ-91 מנהרות ועל 291 גשרים, אבל אל דאגה.לא תחמיצו דבר. מרחבי הנופים המיוחדים – למשל, ערוץ הריין שעומקו 400 מטרים, מעבר האובראלפ OBERALF PASS בגובה 2,033 מטרים וכמובן צוק המטרהורן הכביר בצרמאט. 
הכול בתוך תפאורה נפלאה של צוקים מחוספסים,אגמי הרים שמימיהם זכים כבדולח וכפרים עתיקים שהשתמרו כמות שהם, להזכיר את בכול המראות הקסומים יארך לנו נצח. אז למה לא תעלו על ה"גליישר אקספרס ותראו בעצמכם

סן מוריץ והאזור  
השם סן מוריץ מעורר תמיד תקוות רבות-אבל שיט בגובה 1,800 מטרים אינו בדרך כלל אחד מהן,הטיול בן 40 הדקות על אגם סילס SILSהינו השיט הגבוה ביותר באירופה אגמים, יערות קרחונים – ובמרכזם פסגת הקורוואץ' 3,303 CORVATSCH מטרים-הפסגה הגבוהה ביותר באזור הסקי אנגדין – עילי אפשר לעלות על הפסגה ברכבל. 

צ'ור והאזור  
נהר סוער,צוקי אבן גיר לבנים,יערות נרחבים –אלו הם פלאי הטבע היוצרים את אחד המראות מרהיבי העין ביותר של שוויץ .ניתן לסייר ברגל בערוץ נהר הריין ,או אפילו ב- RHAETIAN RAILWAY 


צרמאט  
עלו לרכבת גלגלי השיניים המטפסת למרומי גורנגראט GORENGRAT שבגובה 3,131 מטרים, ותוכלו להתפעל מקרוב מהמטרהורן, לא רק זאת – הצוק האייקוני הזה מוקף בלא פחות מ-28 פסגות. שגובהן 4,000 מטרים! הרכבל הגבוה ביותר באירופה ייקח אתכם אל המטרהורן הקטן KLEIN MATTERHORN . תוכלו לעמוד בנקודת התצפית "מטרהורן גליישר פרדייז" MATTERHORN GLACIER PARADISE ולהתפעל מעולם השלג המלכותי.


מסלול טיול ברכבת צ'ור שוויץ לטיראנו TIRANO – CHUR (איטליה.)

 ב רנינה אקספרס BERNINA EXPRESS החוויה האלפינית היפה ביותר "ברנינה אקספרס".
מחברת את הצפון הקר עם הדרום החמים וללא מאמץ מתגברת על השיפוע החד, לא רק זאת- זהו אחד מטיולי הרכבת היפים בעולם . 
הנסיעה ב"ברנינה אקספרס" הינה כנראה חציית האלפים המרהיבה ביותר מאז חניבעל והפילים שלו. 
כאשר יוצאים מצ'ור,הרכבת האדומה מטפסת לאנגדין ENGADINE לפני שהיא טווה את דרכה מאחורי ברנינה הוספיץ 2,253 מטרים- BENINA HOSPIZ   דרך עמק פושיאבו POSCHIAVO אל וולטלינה VALTELINA שבאיטליה, המקום הבולט הראשון מחכה לנוסעים סמוך לפילסור FILSUR שם הרכבת חוצה את גשר לנדווסר LANDWASSER VIADUCT שגובה 65 מטרים .


הרכבת ממשיכה, חוצה 65 מנהרות ועוברת 196 גשרים, כשהיא מנצלת את השיפוע אפילו בלי מערכת גלגלי שיניים ופסים משוננים RACK& PINION .  מעבר הגבול אלבולה וברנינה ליינס, בין טוזיס THUSIS וטיראנו TIRANO חייבים את כניסתם בשנת 2008 לרשימת המורשת העולמית של אונסק"ו , לנופים מדהימים כמו ערוץ השין SCHYN GORGE הלולייני ברוסיו BRUSIO ואין דבר שישווה לניצנוץ הראשון של הקרח באופק


מלוצרן למונטרה LUCERNE קו ה"גולדן פאס" GOLDENPASS 

מ חפשים זהב קו ה"גולדן פאס" GOLDEN PASS מחבר שתיים מהתרבויות השונות של שוויץ.
תיהנו מהמסורת האותנטית של מרכז שוויץ דוברת הגרמנית ומהניחוחות הצרפתיים באזור אגם ג'נבה והכול תוך יום מענג אחד. 
נסיעה בקו ה"גולדן פאס" היא כמו יציאה לחופשה קצרה. ביציאה מלוצרן. האגם המקסים שלה וההרים ,תיהנו מעוד קסמי נוף.
כאשר ה"אקספרס לוצרן – אינטרלאקן" LUCERN-INTERLAKEN החדש לגמרי מטפס בנחת עד מעבר ברוניג BRUNIG ,אז מתחילה הירידה למיירינגן MEIRINGEN ,לפני שהרכבת עוברת את בריינץ BRIENZ עם האגם הנושא אותו שם, ואת מפלי גיסאן GRESSBACH ,בדרך לאינטרלאקן .כאן תחליפו רכבות, כדי להמשיך לאורך חופי אגם טון THUN ,מול מורדותיהם המרשימים של צוקי האייגר EIGER המונקMONCH והיונגפראן JUNGFRAN . הקישור האחרון של היום מחכה לכם בצוויסימן ZWEISIMEN ,משם יוצאת הרכבת עם קרונות הזהב אל גשטאד GSTAAD הזוהרת.  מבטכם הראשון ייפול על אגם ג'נבה כאשר הרכבת תעשה דרכה בין הכרמים, אל יעדכם, מונטרהMONTREUXSave on your hotel - hotelscombined.co.il


מטל לטיצ'יניו TEL TO RICHINO 

 אקספרס "וילהלם טל" אינו רק מסלול פנוראמי נוסף, כאן חוברות להן ספינה ורכבת כדי להראות לכם שניים ממחוזותיה היפים ביותר של שוויץ – מרכז שוויץ והקנטון טי'צינו. 
קשה לומר איזה מהטיול תזכרו יותר, את שלוש השעות של השיט על אגם לוצרן או את הנסיעה ברכבת במסלול גוטארד GOTTARD המפורסם.
הנסיעות אמנם איטיות,אך לעומת זאת מרובות חוויות מגוונות, שקשה ממש לדמיין.בעוד הספינה עוברת –גולשת על פני אתרים שוויצרים עתיקים כמו כדי המרעה רוטלי RUTLI MEADOWS אבן שילר SCHILLERSTONE וקפלת טל TEL CHAPEL בפלואלןFLUELEN תעברו לרכבת, למחלקה ראשונה בקרון פנוראמה, לנסיעה לקנטון טיצ'ינו,הרכבת תתפתל בדרכה מגובה של 470 מטרים עד ל-1,100 מטרים, תיעלם ל-15 הקילומטרים של מנהרות גוטהרד (שנבנתה במאה ה-19 בתוך 10 שנות עבודה וגבתה מחיר חייהן של 200 נפשות,הרכבת יוצאת מהמנהרה בצדם הדרומי ,שטוף השמש של האלפים, בעונת הקיץ נילווה לנסיעה מדריך, המספק לנוסעים מידע מעניין על אזור הגוטהרד.


מג'נבה לבריג GENEVA-BRIG
קו לאבו LAVAUX LINE שוויץ –ארץ יין בנסיעה ברכבת מג'נבה לבריג,תגלו נוף של יופי שמימי בין
לוזאן LAUSANNEA ומונטרה MONTREUX הנמצא מאז שנת 2007 ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו .
"יין הינו שירה בבקבוק", כתב הסופר הסקוטי בן המאה ה-19 רוברט לואיס סטיבנסון- שלמרות שהשלים את ספרו "אי המטמון" בעת שהותו בשוויץ- לא ראה מעולם את חופי אגם ג'נבה לו עשה כן .
היה מגלה שיין הינו שירה עוד כשהענבים צומחים על הגפנים טרם תהליך הביקבוק . לאבו הוא אזור גידול ענבי היין הגדול בשוויץ ומפתה תיירים רבים להשתתף במסע נינוח של טעימות יין בין הכרמים והעיירות הימי – בינמיות עם המרתפים הכפרים שלהן.
יש עוד הרבה לראות בטיול מג'נבה לבריג, העיר האולימפית לוזאן, מונטרה (ביתו של פסטיבל הג'ז הבינלאומי, המפורסם) ומרטיני MARTIGNY –השער למעבר הכביר סן ברארד ST. BERNARD ,כולן תורמות לקסמו המושך של האזור.


מסן גאלן ללוצרן האקספרס ה"פרה-אלפיני" PRE-ALPINE EXPRESS


צ ד ה"רך" יותר של שוויץ, לא חייבים תמיד להיות בין צוקים נישאים או בעמקים עמוקים, מחוספסים האקספרס ה"פרה אלפיני" יציג לכם שוויץ של גבעות מתגלגלות בעדינות, כפרים הנוראים כמו מוכנים לצילום ומטעי פרי מתוקים. רכבת זו בפירוש אינה מתוכננת לקחת אתכם מנקודה אחת לשנייה בדרך המהירה ביותר, עלו לאקספרס הפרה אלפיני" מסן גאלן ללוצרן ויהיה רק דבר אחד שתבקש והרבה ממנו. זמן .זאת, כי יש כה הרבה לראות קודם כול תעזבו מאחוריכם את העיר עם ספריית המנזר שלה המפורסמת בעולם, אחר כך תגיעו אל הקנטון השכן אפנצל APPENZEL ,עם נופו המיוחד והשונה וגוש ההרים אלפשטיין ALPSTEIN המרשים . גבעות מתגלגלות וכפרים חבויים יופיעו בחלונות הפנוראמיים שלכם,כאשר הרכבת תעבור דרך טוגנבורג TOGGENBURG האידיאלית פסגות רכס הקורפירסטן CHURFIRSTEN מקשטות את הרקע, אנחנו מציעים הפסקה בראפרסוויל RAPPERSWIL ,בצדו המזרחי של אגם ציריך, וטיול נינוח בעיר העתיקה האטרקטיבית , צפו בארמון ההיסטורי ותיהנו מגביע גלידה על חוף האגם – הנאה פשוטה,אבל מושלמת להתחלת הקטע האחרון של נסיעתכם ללב שווי ץ .


מאינטרלאקן אל היונגפראויוך INTERLAKEN-JUNGFRAUHOCH

 אל גגה של אירופה טיול אל היונגפרואיוך הינו פסגת הביקור בשוויץ .
אין פלא-בעומדכם על "הגג של אירופה " יפרש לרגליכם עולם האלפים! ת זקקו לכישורי טיפוס ,כוח והתמדה כדי אפשר להשאיר את הטיפוס למקצוענים –פניו הצפוניים הידועים של האייגר לא איבדו דבר מכוח המשיכה שלהם עד היום, אז תנו לרכבת לעשות את המאמץ,יוצאים מתחנת הרכבת אינטרלאקן מזרח INTERLAKEN OST,כשיעדכם היא תחנת הרכבת הגבוהה ביותר באירופה ,הנמצאת בגובה 3,454 מטרים. המראות מהממים ממש, עם קרת עולמים ושלג מלוא העין .
מבאזל לג'נבה BASEL- GENEVA קו "יורה פוט" JURA FOOT LINE 

העיירות האלה הן "הדופק" של שוויץ קו ה"יורה פוט" מקשר לא רק שתים מהערים הגדולות בשוויץ ,אלא גם את שני החלקים דוברי הגרמנית והצרפתית של הארץ.
ובין לבין- אזור אגמים חמוד וגבעות היורה העדין.
לנסיעה ברכבת מבאזל לג'נבה אין אולי את המוניטין הבינלאומי של אחד הטיולים הקלאסיים הגדולים בשוויץ אבל בין נהר הריין ואגם ג'נבה יש נוף נחמד עם יופי טבעי רב קו ה"יורה פוט" מסיע את המבקרים לאורך הגדה הדרומית של רכס הר יורה, אל העיירות האטרקטיביות מורג'ס MORGES איברדונלד-ביינס YVERDONEL-BAINS ונוישאטל NUECHATEL היושבות כמו פנינים זוהרות במחרוזת לאורך מסלול אטרקטיבי זה.

טברנות נעימות מזמינות לישיבה ארוכה ומהנה מתענוגות המטבח המקומי במורדות ההרים אפשר לראות עדרי "פרייברגר" ,זן הסוסים השוויצרי היחיד .
הנוף היפה ביותר נמצא מסביב לשלושה האגמים ביל, מרטין ונוישאטל BIEL, MARTEN, NEUCHATEL .

אטרקציות בז'נבה שוויץ      אטרקציות בלוצרן  שוויץ     אטרקציות וטיולים באינטרלקן שוויץ     אטרקציות וטיולים בברן שוויץ   
אטרקציות וטיולים בציריך    מסלול טיול בירושלים   הוויה דולורוזה     בתי מלון כשרים בבשוויץ    ייעוץ ובניית מסלולי טיול בשוויץ   
טיפים והמלצות לטיול בשוויץ    אטרקציות וטיולים לכפרי נופש בהולנד פארק השעשועים הוואליבי ה Walibi   


Save on your hotel - hotelscombined.co.il

   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
טואול - בניית אתרים