יער חניתה  
מסלולי טיול ומידע 


מסלול טיול ביער חניתה על המסלול חניתה, מיישובי חומה ומגדל.
המסלול נוח בין עצי החורש המצילים ומיועד לכל המשפחה. המסלול מספר את סיפור החלוצים של היישוב.


יער חניתה מסלול טיול 


תיאור המסלול
מהחניה נלך על השביל הירוק המתפתל בתוך החורש לכוון צפון מזרח. לאחר הליכה קצרה נגיע עד מבנה בטון. זהו בית הבאר הישנה. מהבאר נותרו מתקן לשאיבה ובריכת אגירה, זכר לימים שסיפקה מים ליישוב חניתה במעלה ההר.

מהבאר נרד בשביל הירוק אל תוך ערוץ הנחל. על גדות הנחל צמחיה ועצים רבים והמטיילים יכולים ליהנות מפירות החרוב. נגיע אל מפגש שבילים ירוק ואדום.

הפניה ימינה על השביל הירוק מעלה אותנו אל מעל הערוץ. נמשיך לטפס ונעבור בתוך יער אורנים ונגיע אל מפגש דרכים ירוק וכחול. נעלה בשביל הירוק אל חומה ומגדל.

אתר חומה ומגדל עלה על הקרקע בשנת 1938. במסגרת חומה ומגדל הוקמו יישובים בין לילה והוקפו בחומה ובמגדל שמירה. על סלע ההנצחה רשומים שמות הנופלים בהגנה על חניתה שהותקפה כבר בערב הראשון להקמתה.

במקום מוזיאון ומגדל משוחזר ממנו ניתן לתצפת.


נמשיך בשביל הירוק ונחלוף על פני מצבה לזכר קונה הקרקעות של חניתה- יוסף סינגליה. נמשיך עם יער האורנים עד שנגיע חזרה אל החניה.יער חניתה מידע שימושי


איך להגיע ליער חניתה

על כביש 70 נגיע לצומת חניתה. נפנה לכוון צפון מערב על כביש 899 ומיד ימינה אל כביש 8990 לכוון חניתה. בהמשך בעיקול הכביש נפנה ימינה לדרך מסומנת כחול על פי השילוט חומה ומגדל. נמשיך עד השילוט אל הבאר ונחנה בחניה.

  • אורך המסלול :     2 ק"מ. 
  • נק' מוצא וסיום:     חניה ליד הבאר הישנה. 
  • ציוד:      מים, כובע, נעלי הליכה. 
  • עונה  : כל השנה. 

logo בניית אתרים