מסלול טיול להר כחל  


טיול להר כחל

מסלול הטיול

לאחר שנחנה את הרכב ,נחצה בזהירות  את הכביש ונפנה לכיוון מערב ,אנו הולכים לאורך מורדותיו הצפוניים של הר שזיף  ולאחר זמן קצר נראה מימיננו את בריכת מן ,בריכת מי שלגים אשר בה הצאן מרווה את צימאונו מהדרך  ,ממשיכה לאורכו של ערוץ נחל ערער כשעצי אלון שסוע ניבטים  להם פה ושם.

לאחר צעידה של כשני ק"מ נגיע לנקודת הפיצול  לשביל הסובב את הרי כחל ,השביל מסומן בצבע  אדום כשהשביל  יורד במתינות לכיוון המדרון הצפוני של הר כחל במהלך הצעידה נוף נפלא.

לאחר הצעידה של כ-2 ק"מ נגיע שוב לצומת שבילים נפנה בשביל השחור נגיע אל אלוני שיאון מקבץ של עצי אלון הצומחים לגובה  רב ויצרו מעין יער נעים למנוחה והפסקה.

בסמוך ליער אלוני שיאון כפר סורי נטוש.

עוד אתרים בסמוך, בור מים העומד במרכזו .

נשוב אל צומת השבילים.  ונפנה אל השביל  האדום ונרד בערוצו של נחל ערער בצומת השבילים,  תמצאו חורשת עצי ערער  ,השביל מתחיל  לטפס כשבדרכנו נראה כפר סורי נטוש מבנים יותר מתקדמים.

עצרו לדקות לתצפית על הנוף המרהיב ,המשיכו לאורך הערוץ של נחל סנאים. לפתע מימינכם נקרות חצובות בסלע נקרות אלה למעשה חצובות של היעטורים לפני כ-2000 שנים,אשר חצבו לפני שנים רבות את גפרת העופרת וממנו היו התושבים מכינים צבע כחול שאיתו קישטו את העיניים ,דבר שלמעשה נתן להר את שמו הר כחל.

בנקרות ישנה מנהרה אליה ניתן להיכנס .

המשיכו בדרך העולה מימין ישנו בור מים עין  כחל מבנה בטון ובו מים צלולים עומקו כ-2 מ' בהמשך הדרך תגיעו לאוכף שם ישנה אנדרטה  לטייס ת"א סגן איתן להב על סלע נתיב. הטייס איתן להב נהרג מפגיעתו  של טיל ועל גבי הסלע שברי מטוסו שהתרסק.כיצד להגיע ?
משמורת הבניאס ניסע על כביש 98 לכיוון מג'דל שמס ,נגיע עד לחניה התחתונה של החרמון.

המלצות     

המסלול אינו למתקשים בהליכה.

במהלך הטיול נשקף נוף מקסים .

הצטיידו במשקפת 

יש לקבל אישור בטחוני

אורך המסלול 8 ק"מ

זמן הליכה משוער כ-4 שעות
logo בניית אתרים