אתר התיירות והטיולים של צביקה     .
   קורדובה
ישנם בקורדובה שני סוגי אתרים : אמנותיים ועממיים.הרחוב הלבן והפשוט והכיכר המבודדת והאינטימית מעניינים באותה מידה כמו האלקאזר המפואר. או בית התפילה המרשים,לכן האמנות בקורדובה אינה ממוקדת רק במסגד.
האתר העיקרי,אלא נמצאת גם בחצרות על רשרוש מימי המזרקות. המרפסת פורחת ובכל אחת מאין ספור פינות הסתר שהעיר עשירה בהן. המסגד, מפעל יחיד במינו, הינו דוגמה מעולה לאמנות הכליפים .
בנייתו החלה באמצע המאה ה-8 בפקודת אבדרהמן הראשון .לאחר סדרת שפוצים והרחבות חוזרות ונשנות תחת שלטון המלכים אבדרהמן השני ואלהקן השני ,הסתיימה בנייתו בסוף המאה ה-10 ,תחת חסותו של אלמנזור.
המסגד הוקם באתר בו שכנה קתדרלה ויסינוטית, תוך ניצול חלק גדול מהמבנה הקודם. חלק ממנו עדיין קיים,לכן נחשב המסגד גם למוזיאון שרידים ויזיגוטיים בעלי ענין רב .

     בריאות 

     מדריכים  

 קצת רקעלאסי
ההרחבות שנעשו בחסות אבדרהמן השני, אלהקן השני ואלמנזור מיפים ומוסיפים על פאר המקום. החלק החשוב ביותר הוא המחרב (נוסחה במסגד אליה פונים המתפללים) המפואר, אשר בו כיפה יפיפיה ופסיפס בעל ערך רב ,שניתן במתנה לכליף אלהקן השני מאת הקיסר קונסטנטינו ה-7 פרופירוחנטו .

פסלים,ציורים ועבודות צורפות יקרות מעשירים את בית התפילה. יצירות המופת כוללות עבודות של ארפה,סספדס,ולדס לאל, אלונסו קאנו,אנטוניו דל קסטיו,פררו דה קורדובה ,פלומינו ועוד.
עמוק בלב המסגד נמצאת הכנסיה העיקריתל,או הקתדרלה הנוצרית ; סמירה, מוארת ויפת מימדים ,בנייתה החלה בתקופת מלכותו של קרלוס החמישי בשנת 1523 ונשלמה כולל מרפסת המקהלה והבימות.
בשנת 1776 ,התקופה הארוכה בה נמשכו העבודות (243 שנה ) מסבירה את תשלובת הסגנונות הארכיטקטוניים. תוכננה בסגנון גותי-אוחיבל ויש בה דוגמאות בסגנון הפלטרסדקו. החדריאני והבארוק-הקיר שמעל למזבח הראשי עשוי שיש אדום ומעוטר בציורים של פלומינו.בולטות ביופין הבימות בסגנון הבארוק המאוחר (ציוריגרסקו) שעוצבו בידי הפסל הצרפתי מישל דה ורדיניר ומרפסת המקהלה הנהדרת,שהינה אחת היצירות מהיפות בספרד-יצירת מופת של הפסל מהמאה ה-18 פדרו דוקה קודנחו.
הקתדרלה הזאת הבנויה בתוך המסגד,מהווה הפתעה עבור המטייל,המסגד מוקף בחגורת בתי תפילה נוצריים.
"לה פואטה דל פרדון-(שער הסליחות ) מוביל אל "פאטו דה לוס נאראנחוס" (חצר התפוזים ),בעל קסם פשוט , בו מפוזרות מספר מזרקות.השולחות לאוויר מוסיקה ואגלי בדולח. השיפוצים שנערכו לאחרונה בחצר זו .
השתמשו בטכניקה המסורתית של טיוח בסיד. בולטת ביופיה כניסת השער הצפוני ,על שתי חזיתותיה בסגנון הבארוק, ועל הנוסחה בה מצוירת דמותו של ישו ,מתאריך לא ידוע ואשר שוחזרה בהתאם לצבעים המקוריים,שהתגלו מתחת לסיד.
מול הקיר המזרחי של המסגד מתנשא "פלאסאיו אפיסקופל" (ארמון הבישוף ), אשר שמש בעבר בית מגורים למושלים הויסיגוטיים,ואחר כך כארמון הכליפים , המקום עבר שיפוצים חשובים במאה ה-15 וה-17 .קרוב לארמון זה,ומול אותה חזית המסגד, נמצאת החזית של סאן חסינטו,דוגמה נאה מהסגנון הגותי-פלטרסקו.
מול הזוית הדרום-מערבית של המסגד מתנשא המונומנט העיקרי של המלאך סאן רפאל ,אחד מ-12 המצויים בעיר, יצירתו של מישל דה ורדיניר. מול הקיר המערבי ממוקם הקונגרסים והתערוכות,שנבנה תוך התחשבות נאמנה בחזית בית המחסה העתיק. קרוב מאד למסגד אפשר להתרשם מארמון המלכים הקתוליים –האלקאזר, שהוקם בתקופתו של אלחפונטו ה-11 במאה ה-14 ,על גניו נוסכי ההשראה ואולם הפסיפס המרשים. האלקאזר שמש כחצר המלכים הקתוליים במשך שנים אחדות.

בתוכו שמור סרקופג ואוסף מעניין ביותר של פסיפס רומי. ברחוב היהודים נמצא בית הכנסת היהודי באנדלוסיה מהמאה ה-14 .פנים בית הכנסת מציג עבודות טיפוסיות לאמנות המודחר מאותה תק

ופה. 

כנסיות וכיכרות  כנסיות וככרות הכנסיות היפות ביותר הן אלה שנבנו מיד לאחר הכיבוש הנוצרי, בכולן בולטת מזיגת הסגנונות : הרומי, הגותי והמודחאר, כשהאחרון שולם בעבודות קישוט הצתקרות והכיפות.
בין המעניינות ביותר נחשבות כנסית סאן לורנסו בסגנון רומי-גותי,כנסית סנטה מרינה-אחת הנאות ביותר בעיר, כנסית סאן מיגאל מהמאה ה-13 ,המציגה חזית יפה בסגנון גותי מודחאר,כנסית סאן ניקולאס בה בולט המגדל המהודר והיפה בעל המבנה המתומן ,וחזית הכניסה בסגנון הרנסנס,כנסית סאן פאבלו,החשובה ביותר מכלל מבני הדת בקורדובה.
אחרי המסגד- קתדרלה, ובתוכה נשמרת דמות מרהיבה של "וירחן דה לאס אגנוסטיאס (בתולת המועקות ) יצירתו של הפסל חואן דה מסה.

כמעט לכל הכנסיות כיכר צמודה. " פלאסה דה ליס דולורס" (כיכר הסבל ) או כיכר ה"קפוצינוס",נמצאת ליד מנזר בעל אותו שם.והיא אחת הפופולאריות ביותר. עדיין נשמרת ב"פלאסה דל פוטרו" (כיכר הסיח ) .מתקחופת סרונטס,החזית של מנזר "לה קארידד" (החסד) העתיק. ה"פלאסה דל פוטרו,אחת המעניינות בקורדובה ,שומרת על מקצת מתפארתה העתיקה:
המזרקה היפיפייה "דל שוטרו" מהמאה ה-16 .והפונדק בעל אותו שם-מבנה מתקופת טרזנטס.
מבנה זה עדיין שומר על אופיו העתיק, הוא שוחזר,כדי לשמש יריד לאומי לאומנויות.מנזר "דה לה מרסד" (הרחמים ) שולט על כיכר קולומבוס ועל הפארק הרומנטי.כנסיית המנדלנה שוכנת מאז המאה ה-13
בכיכר הנושאת את שמה . מלכת הכיכרות בקורדובה היא ה"פלאסה דה לה קורדרה" (מקום לאילוף סוסים ),בעלת משטח מלבני עצום,והארכיטקטורה בסגנון מוזהב,אשר נעשתה במאה ה-17 .
הכנסייה הקהילתית "אל סלואדור" (הגואל ) בסגנון הדריאני והכנסייה סנטה ויקטוריה בסגנון ניאוקלאסי, סוגרות
על הכיכר "אל סלואדור" הקטנה והנאה, אשר במרכזה פסל הניצחון של סאן, רפאל.
בתי תפילה אלה הם מבנים מהמאוחת ה-16 וה-18 .אתרים נוספים אתרים נוספים

ניתן למצוא בעיר שרידים משלוש החומות השונות ש/היו לה, אשר נבנו בזו אחר זו בתקופה הרומית. המוסלמית והנוצרית,עדיין נשמרים השערים המכונים : סביליה, אלמודובר ופורטייו ,בין שרידי החומות בולט מגדל המלמוארטה האגדי ,דוגמה בעלת ערך רבכ של הארכיטקטורה הצבאית מימי הביניים אשר נבנה בפיקודו של אנריקה השלישי דה קאסטיליה.

מגדל הקאלאהורה,אשר ניכר בו סגנון המודחאר בעיקר בכיפות,הוקם על מבנה ערבי עתיק, צמוד לגשר הרומי,בגדה השמאלית של הגואד אל-כביר ,והיום משמש כמוזיאון היסטורי של העיר, הגשר הרומי ,שעבר שיפוצים בתקופות שונות, הוקם בזמנו של יוליוס קיסר .

שער הגשר, הבנוי בסגנון הרנסנס עם השפעות הדריאניות, נבנה בתקופת מלכותו של פליפה השני .במים מתחת לגשר נשמרים שרידי טחנו ערביות . בניהן בולטות הטחנות של אלבולאפיה,של אנמדיו ו"אל מולינו דל פאפל" (טחנת הנייר ).

בקורדובה ישנם ארמונות מעניינים ואמנותיים,ראוי לציין את הבאים : ארמון ה"פרקסט דה ויאנה ; בית מגורים מפואר בעל 14 חצרות יפיפיות, אוספי אמנות מרהיבים,בניהם אוסף בעל ערך רב של קורדובנס. (עבודות עוד) וספריה יוצאת מן הכלל,המתרכזת בעיקר בנושאי ציד. ארמון "מרקסס דל קארפיו בסגנון ימי הביניים בעל פסיפסים רומיים מעניינים.

כמו כן בתי הקיט של ה"קאבאירוס דה סאנטייאנו", בית "ויליאלונם,בית ה"אנדיאנו", בית ה"קמאדאס", בית ה"קאמפאנס, בית ה"הוסס" (כיום בית-ספר לאמנות שימושית ולמקצועות –האמנות ),בית "פרננדז דה קטורדובה", בית ה"מרקסס דה לה פואנסנטה דל ואייה" (היום קונסרבטוריום גבוה למוסיקה ולדיקלום ) ועוד.

אורוות המלכים, בנין יפה ,הממוקם צמוד לארמון המלכים הקתוליים,ובו מוחזקים סוסי ההרבעה עבור סוסות הצבא, הינו אחד העתיקים והמפורסמים באירופה.

חצרות ופסלים

החצרות בקורדובה מהווים חלק מהותי בתשתית העירונית חלקן עממיות חלקן אצילות. בחצרות העממיות שולטים הסיד הלבן ,אדניות הצמחים המטפסים. והבאר. החצרות המה ודרות יותר בולטים הסימטריה,שיש העמודים המרצפות והמזרקה.הפרחים הם המכסה המשותף בין השניים. בשכנות לחצרות סורגי החלונות והמרפסות שופעי הצמחים,אשר באביב פורחים בשלל צבעים.ב"לאס הרמיטס" נמצא הפסל "אל סנדרו קוראסון דה חסוס" (ליבו הקדוש של ישו), בכיכרות ובגנים שונים נמצאים פסלים של : אביראס, דוקה דה ריבם,נראן קפיטן,סנקה ,מנולטה, אוביספו אוטיו,איבן חאזם,הרמב"פ,חוליו רומירו דה סורס לוקאנו, גונגורה ובנים אחרים של העיר.

הסמטאות  הסמטאות

הרוח העתיקה של קורדובה שורה בסמטאותיה. "קאיקה דה לאס פלודס" (סמטת הפרחים ),אחת המקסימות ביותר בעיר. כמה הסמטאות : "דה לוס רינקונס דה אודו" (פינות הזהב ), "דה לוס ארקיוס" (הקשתה ),"דה לוס סייטה אינפנטס דה לארה" (שבעת נסיכי לארה), "דה לה לונה" (הירח) ורה חוניו נאלחיון,המורד של פרו מאטו,הרחובות "לה הונארה" (המדורה ) "הודיוס" (יהודים ), "לה מוריה" (החומה), "קומדיאס" (מחזות) הוא אחד הרחובות הטיפוסיים ביותר,אשר שמר היטב, על אופיו המסורתי,בין האתרים המייצגים ביותר יש לציין את הפלאסה דה לאס בולאס.הפלאסה דה הרונימו פאס,קשת הפורטיו ולה פואטה דה סביליה עם פסלו של איבן האזם. מוזיאונים  


מוזיאונים

המוזיאון הארכיאולוגי המחוזי הוא מהמושלמים ביותר בספרד, כיוון שניתן לראות בו שלל מונומנטים תרבותיים .הוא מכיל יצירות חשובות מהאומנות הפרהיסטורית ,האיברית, הרומית הויסיגוטית והערבית,שער הכניסה הוא פרי עבודתו של הרנאן רואיז,משנת 1540 .המוזיאון המחוזי לאמנות יפה מכיל יצירות מאת הציירים :ברמחו, אלחו פרננדז ופדרו דה קורדובה,מהאסקולה הקורדובאית הקדמונית ומקורדובאים אחרים כמו : סספדס. סאראביה, אנטוניו,פניאלוסה,אלפארו פלומינו וזאמבראנו,ויש בו גם אוסף מיצירות מודיו,ואלדס לאל, זורבראן ריברה, אלונסו קאנו וגויאה. כמו כן יש במוזיאון ייצוג של אסכולות שונות ואמנים זרים כמו : רפאל ,נאסנו,גידו רני, סביסאנו ודובנס, במוזיאון נמצא אולם.המקדש ליצירתו של הפסל הקורדובאי מאטאו אינוריה,גם במוזיאון חוליו רומירו דה רוטס מוצג אוסף חשוב על יצירותצ פרי עבודתו על אמן קורדובאי בן-אלמות זה .
המוזיאון לאמנות קורדובאית ומלחמתל שוורים,שוכן בבית העתיק . "קאסה דה לאס בולאס" הוא מכיל שלושה אגפים, המוקדשים לעבודות עור,כסף ולמלחמות השוורים .בשנים הראשונים נשמרות עבודות יקרות ערך של אמנויות אלה, אשר בזכותן יש לקורדובה מוניטין ופרסום .האגף המקדש לאמנות מלחמת השוורים שומר על מאנולטה וגם מלוחמים אחרים מפורסמים ילידי קורדובה.קיימים בו,כמו כן, אוספים מרשימים של גביעים,תלבושות מודעות,תכניות ועוד.מחוץ לקורדובה  
מדינה אזאהרה

בשכנות לקורדובה נמצאת מדינה אזהרה,שנחשבה במאה ה-10 לורסאי של קורדובה. בזכות ארמון הכליפים של אבדרהמן השלישי ויורשיו. חורבות הבניינים המשתרעים על שלוש טרסות,בשיפוליה המיוערים של הסיירה מודנה,משמשות מקור בלתי נדלה לחפצי אמנות.

המוזיאונים : הארכיאולוגי ,המחוזי וזה של מדינה אזהרה, הנמצא באתר החורבה,מציגים אוצרות קרמיקה,קישוטים,עבודות ברזל וארכיטקטורה, שמקורם בחפירות.

בעקבות העבודות המדעיות שנערכות במקום,אפשר להתרשם ביום מעבודות השחזור של הסלון המלכותי,או של הוזירים ,הנמצא בשלב מתקדם של שחזור,ושל המסגר שחשיפתו נעשתה לאחרונה.

 נתיב בהרים

משלל היופי הטבעי של קורדובה במסלול אשר משולבים בו יפי הטבע ואתרים היסטוריים מעניינים.מסלול זה מציע נקודות תצפית מעולות על העיר ממצפים טבעיים.וביקור במנזר לאס-הרמיטס, מקום בעל מסורת ארוכה של חיי נזירות ופרישות, המתאים באופן מיוחד למחשבה ולהתבודדות. מדינה אזהרה וחורבותיה המעיינות הם מדגם ברור של התפארת ן8ההדר של העיר הערבית שנקראה בשם זה. מנזר סאן חרונימו דה ואלפראיסו בעל עיצוב מעולה ואולמות מלאי זיכרונות, מחמת הקשר ההדוק להיסטוריה של קורדובה.הטירה אלמודובר דל ריו,שבנוסף לערכה ההיסטורי – מונומנטאלי , מציגה חזות מרדימה ומיקום בעל ערך אסטרטגי .הטירה נחשבת לדוגמה הטובה ביותר של טירות בנויות על צוק באנדלוסיה .אזור קורדובה 
מקורדובה נשים פעמינו אל עבר העיר  JEAN  עיר מקסימה ביופייה ,בכדי להגיע אליה ,יש לנסוע כ-100 ק"מ  מקורדובה בשטחים חקלאיים הנטועים במטעי זיתים ושטחים עצומים  של חמניות. 

מומלץ לפני הכניסה ל- JEAN  במס' יעדים נוספים בקרו בכפר אותנטי וחמוד,  הכפר  TORREDONJIMENO ,בו אתר מידע לדרך ממליץ לבקר בבית העירייה,בניין מרהיב ביופיו שנבנה במהלך המאה ה-17 עוד בכפר שתי כנסיות המומלצת לביקור, זוהי כנסיית סן פדרו ,מהכפר המשיכו בכיוון דרום ל- MARTOS  ,עיר זו נחשבת  לעיר יצור השמן של ספרד,אך לא רק בגלל השמן ביקשנו  להפנות תשומת לבכם,שכן העיר  MARTOS  יושבת במקום  כל כך יפה וציורי שחבל לפספס אותה. 

בעיר המון שרידים ארכיאולוגיים מהתקופה הרומית, סיפור קשור לעיר הזו בשני אחים שהוצאו להורג בהוראתו של המלך ,באותה עת נהוג היה כי מי שמוצא להורג מקבל בהכנעה את הדין ,אך לא שני האחים קרוואחל שהעזו  לקלל את המלך ומאז נקשרו לשני האחים אגדות וכתרים  .בקרו בכנסייה סנט מרתה שם תוכלו לראות מצבה לשני האחים.

עוד בעיר טירה שנחרבה וכדאי לבקר בין ההריסות ,כעת המשיכו מ- MARTOS  עוד 25 ק"מ עד אשר תגיעו ל-ALCAUDETA  ובה אנדרטאות ומבנים מקסימים  ביופיים.

טיילו בין סמטאותיה הציוריות והיפות של העיירה היפה הזו ,אל תחמיצו את הכנסייה הגותית שנבנתה במהלך המאה ה-15  ונחשבת כאנדרטה לאומית. 

לאחר הביקור המשיכו עוד 22 ק"מ עד קסטילו דה לוקובין  גם היא ראויה לביקור קצר,כפר לבן היושב על גבעה  טיילו בין סמטאותיה הציוריות והיפות. 

המשיכו עוד כ-8 ק"מ עד  ALCALA-DE-REL   .

האתר המומלץ לביקור זוהי הטירה,טירת  LA-MOTA  גם הכנסייה כמו קודמתה הוכרזה כאתר לאומי. בעבר עמד במקום מבצר הגנה מוסלמי והטירה נבנתה על יסודותיה של הטירה לאחר  שכבשו הנוצרים את גרנדה. 

מהטירה נשקף נוף מהמם של כל האזור שלמטה ,על הכפר אלקלה שסתיו הלבנים מעניקים למקום יופי מיוחד במינו. העיר  JEAN  למרחוק נראית  JEAN  עיר יפה במיוחד היושבת לגדות נהר הגואדלכאביר וממנה נשקף נופם של הר סיירה דה ז'אבאלקוז. 

את העיר הקימו תושבי קרתגו ובהמשך כבשוה  הרומיים שהקימו כאן מכרות לכריית מתכות וכסף.


מה לראות בעיר ?   

הקתדרלה הענקית תמשוך את תשומת לבכם כבר מרחוק , הקתדרלה שעד שנת 1492 שימשה למעשה כמסגד אך לאחר כיבוש הנוצרים הפכוה לקתדרלה 50 שנים מאוחר יותר החלו הקתדרלה להיסדק או אז החליטה להרסה ולבנותה מחדש. 

הבנייה נמשכה מאות שנים עד סיומה במאה ה-18 ,מהקתדרלה המשיכו לבניין העירייה שנמצא ממש ממול. 

בניין מרשים ויפה ממנו נמשיך לרחובה הראשי של  JEAN  אבנידה דל גנרליסימו ובו חנויות ומותגים.

ברחוב כדאי לשוטט וליהנות מיופיים של החנויות הרבות. 

במהלך הטיול לאורכו של הרחוב נמצאת הכיכר באטאלאס ולידו ישנו פארק יפה בו ניתן לעשות אתנחתה וליהנות מהנוף,המשיכו כעת לכיוון הגבעה, גבעת סנטה קאתלינה על ראשה של הגבעה ניצב לו ארמון ,שאותו בנו המורים מהארמון נשקף נוף נהדר של כל האזור. 

לאחר ביקור בארמון המשיכו חזרה אל העיר וצאו לטיול בין סמטאות הקטנות והעתיקות של העיר היפה ,לאחר שתספגו את האווירה בעיר צאו לעוד עיר יפה ,העיר  BAEZA  .  
העיר Baeza

 


התחילו את הטיול בעיר בכיכר המרכזית של העיר, כיכר האריות  פלאזה דה לוס לאונאס,המזרקה שבלב הכיכר מושכת את העין בשל יופייה ,מזרקה ובה פסלי אריות שנתנו לכיכר את שמה מעל האריות ניצבת דמותה של אשה,דמות המיוחסת לאמילסה אשתו של חניבעל מנהיג קרתגו .בכיכר ישנם מספר אתרים הראויים לביקור ובהם בית הים הקאזה דל פופולו בצידו השמאלי של הבניין נמצא משרד המידע לתייר שם תוכלו לקבל המון מידע על האטרקציות  והאתרים של העיר. 

בעבר שימש בניין בית העם כבית משפט, היכנסו פנימה ותוכלו לראות מרפסת בקומה השנייה. במרפסת זו נערכה תפילת ההודיה הנוצרית לאחר שהנוצרים כבשו את העיר. 

המשיכו דרך השער הנקרא שער  JEAN  שער שנבנה לכבוד ביקורו של המלך שהיה בדרכו להתחתן עם מלכת פורטוגל. 

המשך הדרך תוביל אותנו לשער נוסף שער וילאר  שנבנה בשנות ה-20 של המאה ה-16 מצד שמאל של בית המשפט,בניין שכיום משמש כארכיון עירוני ,הבניין נבנה במהלך המאה ה-16 אז שימש כאטליז. 

מכאן יעדנו הבא הוא הקתדרלה ,המשיכו מבניין הארכיון על רחוב  AUDIEMLIA  ,קודם שנגיע לקתדרלה נוכל לראות את בניין האוניברסיטה שהוקמה במהלך המאה ה-16 .

בחצר מבנה האוניברסיטה תוכלו לראות אנדרטה שהוקמה לזכרו של המשורר מצ'אדו שגר בעיר. 

מהאוניברסיטה המשיכו עד שתגיעו לכיכר  סנטה קרוז ובכיכר ניצב לו  ארמון ז'אבאלקינטו ,ארמון שהוקם במהלך  המאה ה-15 היכנסו לארמון שם תוכלו ליהנות מפאטיו מרהיב ובו פסלים של אריות  הנראים כמגנים על המבנה. לאחר הביקור בארמון המשיכו על הסמטה עד שתגיעו  לכיכר נוספת,זוהי כיכר סנטה מאריה ,בכיכר מזרקה יפה שנבנתה במאה ה-16 שם גם נמצאת הקתדרלה שהוקמה במהלך המאה ה-16 על שרידיו  של מסגד שעמד במקום את הכניסה לקתדרלה מעטרים  שערים יפים.

ניצב ליד הקתדרלה בניין מפואר .הסמלים שתראו בין החלונות שהארמון אלה הם סמלים של הוריו של מלך ספרד המלך קארלוס הראשון .

בסמוך לקתדרלה בניין הסמינר זהו בניין  שנבנה במאה ה-17 .מכאן לאחר הביקור המשיכו לכיכר הראשית של העיר שבה למעשה התחלנו את הטיול שלנו בעיר ,הדרך מובילה אותנו דרך מספר סמטאות יפות שעוברת בתוך רובע עתיק. והיא מלאה במבנה מקסימים ביופיים. 

בכיכר המרכזית ישנם מספר מבנים ובהם בית העירייה התחתון מבנה שנבנה בתחילת המאה ה-18 ובו מרפסת מקסימה ביופייה עם קשתות בה עמדו ראשי העיר. ופרנסיה על מנת שיוכלו ליהנות באירועים  שנערכו בכיכר. 

מול בית העירייה התחתון נמצא בית סחר הדגים  שאותו בנו באמצע המאה ה-16 וכאן התנהל כל הסחר של הדגים בעיר . יעדנו הטופ בעיר הוא בית העירייה היפה שנמצא  לא רחוק ממקום עמדתכם. בית העירייה שימש בעבר כבית כלא. 


בתי מלון

כאן תוכלו להתרשם מבתי המלון ,תוכלו לקבל הצעת מחיר וגם לבצע הזמנה.  

לחצו כאן להתרשמות מבתי המלון   העיר אובדה  


אובדה     

אחת הערים המיוחדות ביותר באנדלוסיה שאינה זוכה לפרסום ותהילה כמו  

אחיותיה היותר גדולות


העיר אובדה החלה להיות מיושבת עוד בימים הרומאים והחליפה ידיים בתחילה שלטו כאן המורים ובהמשך עברה לידי הנוצרים שהעיר עברה לידיהם בשנת 1234 לאחר קרב בו נידח המלך פרדיננד השלישי ומאז עד היום חוגגת העיר את שחרור ה. היכן לבקר ומה לראות ?    
 

ה יכנסו לעיר דרך רחוב אוביספו קובוס בדרך תראו מימין מבנה מקסים זהו הוספיטל דה סנטיאגו   שנבנה במהלך המאה-16 . אם נעצרתם   ליד המבנה שימו לב לפאטיו היפה עם עמודי השיש,והמדרגות היפות.  בהמשך הרחוב ישנה כנסייה, כנסיית איזידורו שנבנתה במאה ה-13 . המשיכו עד אשר תגיעו לכיכר 
גדולה ,זוהי כיכר אנדלוסיה ובמרכזה מזרקה.  
ניתן להחנות את הרכב באזור הכיכר ישנה חניה, ומשם המשיכו על רחוב ריאל עד שתגיעו לכיכר העירייה משם המשיכו על רחוב חואן מונטייה שם (ישנו שליט )נמצא משרד המידע לתייר ושם תוכלו לקבל המון מידע על אפשרויות הטיולים באזור.לאחר מכן המשיכו לכיכר המרכזית ,כיכר חואן וואסקז דה מולינה. 

האיש שעל שמו נקראת הכיכר ,היה מזכירו של  המלך פיליפ השני 

בכיכר נמצאת כנסיית סנטה מרייה שנבנתה  במהלך המאה ה-15 על שרידיו של מסגד שעמד כאן  קודם. משמאל תוכלו לראות פסלי אריות ולידו קודם בית השרשראות שכיום משמש כעירייה,זהו מבנה מפואר בין שלוש קומות שנבנה במהלך המאה ה-16 עבו-ווסקז מולינה,בפאטיו  סדרה של קשתות מרהיבות ושפע של צמחייה  פורחת בתוך עציצים ,בהחלט מחזה מרהיב. עוד מבנים מעניינים בכיכר בית המשפט שבעבר שימש כבית הכלא והמנזר שנמצא בסמוך שבעבר היה ארמון שנקרא ארמון מרקז דה מנסרה לאחר הביקור בכיכר המשיכו חזרה לרחוב שבו צעדנו  קודם רחוב ריאל ותראו ארמון נוסף ,זהו ארמון  לה וואלה דה לוס קובוס,ארמון שנבנה במהלך המאה ה-16 ובו מרפסות עם קישוטים,מבנה מרהיב  ביופי ו. 


מכאן נמשיך אל אחד הרחובות היפים בעיר ,זהו  רחוב וואלנסייה,רחוב תוסס מקסים מיוחד רועש ובו ניתן לרכוש עבודות אומנות,יצירות אומנות,אשר צוירו על אריחי קרמיקה ,משם המשיכו לכיכר הנמצאת בסמוך כיכר ובמאי ומשם נקצר חזרה אל הכיכר הגדולה לא להחמיץהמסקיטה המסגד הגדול

La Mezquita 

החודריה

הרובע היהודי


האלקאזאר

Alcázar de los Reyes Cristianos
בכתובת:

Plaza Campo Santo de los Mártires, 

סמטת הפרחים Concurso de Patios

הרובע היהודי


Palacio de Viana

בכתובת

Plaza de Don Gome, Córdoba

הגשר הרומי

Puente Romano


המוזיאון הארכאולוגי 

Museo Arqueológico de Córdoba
בכתובת:

Plaza de Jerónimo Páez, 7

המוזיאון לאומנות יפה


Museo de Bellas Artes
בכתובת:1 Plaza del Potro


מוזיאון חוליו רומרו

Museo Julio Romero de Torres

בכתובת 1 Plaza Potro, Córdoba

הגן הבוטני

Jardín Botánico de Córdoba


בכתובת:Avenida de Linneo, Córdoba


מידע שימושימשרד מידע לתייר בקורדובה

Patronato Provincial de Turismo de Córdoba 
בכתובת: Avda. Ronda de los Tejares, 32. Pasaje. Acceso 2.
טלפון: +34 957 49 16 77
אתר
המידע מתוך עלון התיירןות של משרד התיירות של קורדובה

 בתי  מלוןבתי מלון במחירים מעולים

כאן תוכלו להתרשם מבתי המלון ,תוכלו לקבל הצעת מחיר וגם לבצע הזמנה. 

לחצו כאן להתרשמות מבתי המלון   
יעדים נוספים שאולי יעניינו אותך

  
תגובות פייסבוק

  Save on your hotel - hotelscombined.co.il
   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים