מלונאות
ספטמבר 2019 במלונות: עליה דרמטית בלינות התיירים, ירידה בלינות הישראלים   

המחלקה למחקר כלכלי של התאחדות המלונות מפרסמת היום את נתוני ספטמבר 2019 במלונות ומשווה אותם לנתוני ספטמבר אשתקד ולספטמבר 2017. יש לציין כי השנה, חגי תשרי חלו בחודש אוקטובר 

לקריאת הכתבהמלון חדש לרשת פתאל    

רשת מלונות דן מעניקה חסות למשחק השלום שייערך באצטדיון סמי עופר בחיפה ותארח את נבחרת אגדות הכדורגל של ברזיל אגדות נבחרת ברזיל בכדורגל שהניפו את גביע העולם והשתתפו במונדיאלים 
צילום: יח"צ

לקריאת הכתבהכוכבי נבחרת ברזיל יתארחו במלון דן כרמל בחיפה     

רשת מלונות דן מעניקה חסות למשחק השלום שייערך באצטדיון סמי עופר בחיפה ותארח את נבחרת אגדות הכדורגל של ברזיל אגדות נבחרת ברזיל בכדורגל שהניפו את גביע העולם והשתתפו במונדיאלים 
צילום: יח"צ

לקריאת הכתבההושק כפר הנופש 'דריה' מרשת אוליב    

 – 'חוויה ישראלית על שפת הכנרת' במעמד ראש המועצה האזורית עמק הירדן עידן גרינבאום ובעליה של רשת מלונות אוליב עמית פורת, הושק השבוע על שפת הכנרת כפר הנופש 'דריה' של רשת מלונות אוליב אשר נפתח בקונספט חדש - 'חוויה ישראלית על הכנרת' ויציע פעילויות שונות בסימן חוויה 
צילום: יח"צ

לקריאת הכתבה


קרלטון תל אביב זכה בתואר מלון העסקים המוביל בישראל    

קרלטון תל אביב זכה בתואר מלון העסקים המוביל בישראל לשנת 2019 הפרס הוענק למלון בטקס פרסי 2019 World Travel Awards שהתקיים השנה בפורטוגל ונחשב ל'אוסקר של תעשיית התיירות' מלון קרלטון תל אביב זכה
צילום: יח"צ

לקריאת הכתבה


מלון 'אמריקן קולוני ירושלים' נבחר למלון הבוטיק המוביל בישראל    

מלון 'אמריקן קולוני ירושלים' נבחר למלון הבוטיק המוביל בישראל לשנת 2019 על ידי הארגון היוקרתי – 'World Travel Awards' מלון 'אמריקן קולוני' הירושלמי נבחר למלון הבוטיק המוביל בישראל לשנת 2019. זו הפעם השישית 
קרדיט מיקלה בורסטו  

לקריאת הכתבה


עלייה בלינות התיירים לעומת התאריך המביל בשנה שעברה  

גידול בלינות חורף של תיירים באילת מאז החל נוהל טיסות אילת של משרד התיירות התאחדות המלונות מפרסמת היום (23-5) את נתוני אפריל 2019 במלונות ומשווה אותם לנתוני אפריל אשתקד ולנתוני אפריל 2017. באפריל  
צילום: צביקה דמרי    

לקריאת הכתבה


לאחר שיפוץ מקיף נפתח מלון דן קיסריה 

לאחר 8 חודשי תהליך שיפוץ וחידוש, רשת מלונות דן משיקה מחדש את דן קיסריה תחת קונספט חדש וייחודי מלון דן קיסריה האייקוני שהוקם בשנות ה-60 על ידי הברון רוטשילד הפך לריזורט חדשני ומעודכן בהשקעה של 80 מיליון ₪ במסגרת המהלך חודשו ושודרגו כל שטחי הריזורט, החל מ-116  
צילום: צביקה דמרי    

לקריאת הכתבה

ספטמבר 2019 במלונות: עליה דרמטית בלינות התיירים, ירידה בלינות הישראלים 

המחלקה למחקר כלכלי של התאחדות המלונות מפרסמת היום את נתוני ספטמבר 2019 במלונות ומשווה אותם לנתוני ספטמבר אשתקד ולספטמבר 2017. יש לציין כי השנה, חגי תשרי חלו בחודש אוקטובר ורק ראש השנה והיום הראשון של החג חלו בחודש ספטמבר, לעומת השנה שעברה בה כל חגי תשרי חלו בחודש ספטמבר, נתון שהשפיע מחד על ירידה מסוימת בלינות ישראלים ומאידך אפשר גידול חד בלינות התיירים.

צביקה ד.   
עדכון   30.10.19  


קרדיט צביקה דמרי  

חודש ספטמבר הביא עמו שיא של כל הזמנים לחודש זה, של כמיליון לינות תיירים. מדובר בעליה של 51% לעומת ספטמבר אשתקד ועליה של 48% לעומת ספטמבר 2017. לינות התיירים היוו כ-45% מסה"כ הלינות. מרבית לינות התיירים נרשמו בירושלים (כ-34%) ובת"א (כ-25% מכלל הלינות).


לינות הישראלים הסתכמו בכ-1.2 מיליון, ירידה של 4% בהשוואה לספטמבר 2018 ועליה של 4% בהשוואה לספטמבר 2017. 

סה"כ נרשמו בספטמבר כ-2.2 מיליון לינות, עליה של 15% בהשוואה לספטמבר 2018 ועליה של 20% בהשוואה לספטמבר 2017. 


תפוסת החדרים הארצית הסתכמה בכ-74% בממוצע, עליה של 25% לעומת ספטמבר 2018 ועליה של 19% לעומת ספטמבר 2017. 

התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה בנצרת עם כ-86%, ת"א כ-83%, אחריה הרצליה עם 81%, אילת עם 79%, ירושלים עם 74%, טבריה עם 72%, ים המלח, חיפה ונתניה עם כ-71% תפוסה כל אחת. 


מצבת החדרים עמדה על 55,800, עליה של 2% לעומת אשתקד וכ-5% לעומת 2017, בעקבות פתיחת מלונות חדשים ותוספת חדרים. 


ינואר-ספטמבר מצטבר: 8.9 מיליון לינות תיירים, עליה של 8% לעומת אשתקד.

10.7 מיליון ישראלים, ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 

סה"כ לינות: 19.6 מיליון, עליה של 3% לעומת ינואר-ספטמבר אשתקד. 

תפוסת החדרים הארצית הממוצעת הסתכמה בכ-70% לעומת 67% ב-2018 (עליה של 4%). 
רשת מלונות פתאל מכריזה על הקמת מלון בוטיק חדש במבנה לשימור הממוקם בלב ליבה של עיר הבירה 

המלון, שצפוי להיפתח בשנת 2023, יוקם בלב העיר ירושלים ברחוב שמואל הנגיד 13, בצמוד לבית אביחי ולבית הכנסת הגדול. המלון ישתרע על פני 3500 מ"ר ויושקעו בהקמתו 80 מיליון ₪

צביקה ד.   
עדכון   22.10.19  

 
קרדיט להדמיות: פייגין אדריכלים  


הנגיד 13 (המקום בו עתיד להיבנות מלון בית שמואל הנגיד נמצא באזור שאיננו משויך ספציפית לאחת משכונות העיר, וכיום הינו חלק מהמע"ר העירוני.
הבתים המוקדמים שהוקמו בסביבה הקרובה הם שורת מבנים בסמוך לבית, בסמטת אליעזר ריבלין, בניין היסטורי בצומת רחובות שמואל הנגיד ונרקיס.
מפת האזור משנת 1922( הוצאת 1925 ) מראה את המבנים המוקדמים ואת מצב הסביבה הקרובה. רחוב המלך-גורג
(שנחנך רשמית בדצמבר 1924) קיים רק מרחוב יפו עד ההצטלבות עם רחוב בן יהודה (שלא קיים עדיין), או עד מכלול תליטא- קומי. רחוב המעלות לא קיים אולם קיימים רחובות שמואל הנגיד ונרקיס. סמטת אליעזר ריבלין מהווה תוואי חשוב, בגלל הבתים שבנויים לאורכה.

חשיבות תרבותית אדריכלית: הבית הוא מבנה איכותי משנות השלושים של המאה העשרים, המבטא במידה רבה את סגנון ה"באוהאוס" והמשכו, הסגנון המודרניסטי. פרטי הבניין, עיבוד האבן, מרפסות הזיז, גגונים יצוקים וסגנון המסגרות, כולם מאפיינים את התקופה ואת האדריכלות המודרניסטית. כולם יחד תורמים למשמעות התרבותית של הבניין ומחייבים שימור קפדני שלהם. 


חשיבות אורבנית: הבית יוצר יחד עם "בית המעלות" ועם מכלול "גן רחביה", שהוקמו בערך באותה תקופה, קבוצה קטנה ומשמעותית של אדריכלות שנות ה-30 ומבטאים את התפתחות רחוב המלך ג'ורג' כציר ראשי. התפתחות שכונת רחביה הסמוכה, החל מאמצע שנות ה-20 הייתה גורם נוסף להתפתחות צירי שמואל הנגיד והמלך ג'ורג' ואיתם הקמת המבנים של שנות ה- 30 באיזור. 

עד אז ניצבו אמנם מספר בניינים חשובים בסביבה – כמו בניין בצלאל ובית האמנים, בניין רטיסבון ו"בית צ'רצ'יל", אולם הם כולם מוקדמים יותר ולא קשורים ישירות להתפתחות האורבאנית. רק בית כנסת ישורון, המרוחק קצת מהבית המתועד, תואם לסגנון שנות ה-30 ולהתפתחות העיר בכיוון דרום. 


חשיבות היסטורית – שלט של המועצה לשימור אתרים מציין שבבית התגורר רופא המחתרות. עובדה זו היא בעלת משמעות תרבותית מוגבלת ביותר, אולם השארת השלט המציין זאת משרת את הנושא ואת הסיפור. יש חשיבות לשמירת הבית או לפחות מרבית החזיתות שלו ובאותה מידה של מבנים מסביבו שיוצרים את המקבץ.
רשת מלונות דן מעניקה חסות למשחק השלום שייערך באצטדיון סמי עופר בחיפה ותארח את נבחרת אגדות הכדורגל של ברזיל  

אגדות נבחרת ברזיל בכדורגל שהניפו את גביע העולם והשתתפו במונדיאלים הגדולים, כגון: רונאלדיניו, קאקה, ריבאלדו, בבטו, רוברטו קרלוס, אלדאיר, אמרסון, אדמילסון, סזאר סמפאיו ועוד יתארחו 4 ימים במלון דן כרמל לרגל השתתפותם במשחק השלום החד פעמי נגד נבחרת כוכבי ישראל לדורותיה.

צביקה ד.   
עדכון   13.10.19  

 
קרדיט יח"צ   

רשת מלונות דן מעניקה חסות למשחק השלום, שייערך באצטדיון סמי עופר בחיפה ב-29/10, ותארח את נבחרת כוכבי העבר של ברזיל במלון דן כרמל בעיר.
אגדות נבחרת ברזיל בכדורגל שהניפו את גביע העולם והשתתפו במונדיאלים הגדולים, כגון: רונאלדיניו, קאקה, ריבאלדו, בבטו, רוברטו קרלוס, אלדאיר, אמרסון, אדמילסון, סזאר סמפאיו אמרוסו, ג'פרסון, גונסאלבש ועוד יתארחו כ-4 ימים במלון דן כרמל לרגל השתתפותם במשחק השלום החד פעמי נגד כוכבי נבחרת ישראל לדורותיה, ביניהם: ג'ובאני רוסו,משה סיני, ראובן עטר, איציק זוהר, טל בנין, רונן חרזי, יניב קטן, ניר קלינגר, אלון חרזי, אריק בנאדו, זאהי ארמלי, ברוך דגו ועוד.
נבחרת כדורגלני העבר של ברזיל אמורה להגיע למלון דן כרמל החל מה-27/10/19 ולשהות בו במשך 4 ימים עד ל-30/10/19. לטובת שחקני הכדורגל האגדיים מברזיל ושאר הפמליה סגרו קומה שלמה בדן כרמל אשר בכניסה אליה תוצב אבטחה צמודה לאורך כל הביקור.
לכל השחקנים שוריינו 15 חדרים מפוארים במלון. עבור השחקן האגדי רונאלדיניו שוריינו שתי סוויטות היוקרתיות ביותר של המלון. 
במסגרת החסות, מלון דן כרמל בחיפה יארח את מסיבת העיתונאים הרשמית ב-27/10 לקראת משחק השלום עם נציגים של נבחרת כוכבי העבר של ברזיל ונציגים של כוכבי נבחרת ישראל.
בנוסף, במסגרת החסות מלונות דן תעלה בפעילות בעמוד הפייסבוק של החברה במסגרתה תחלק לגולשים כרטיסים למשחק השלום במתנה.
במסגרת הפעילות מלונות דן מזמינה את הגולשים לשלוח אימוג'י של כדור כדורגל בהודעה פרטית בדף הפייסבוק של החברה, ללחוץ על הכדור (יש ללחוץ מספר פעמים עד לפתיחת מסך המשחק) והתחילו לכדרר. יש להעלות בתגובות צילום מסך עם התוצאה והמקפיצים המצטיינים עם התוצאה הגבוהה ביותר יזכו בכרטיסים למשחק השלום במתנה.
את משחק השלום מארגנת חברת MTR7 והמנכ"ל מאורו רוזנשיין, איש עסקים יהודי שעלה מברזיל לפני מספר שנים, המייצג בעולם את אגדות הכדורגל מברזיל.
רוזנשיין יגשים את חלומו הגדול וינחית בישראל את הכוכבים הגדולים והאהובים ביותר בעולם, למשחק ראווה בישראל שמטרתו קידום מסר השלום והאחווה באמצעות משחק כדורגל בסדר גודל שכזה שימשוך את תשומת ליבם של מיליוני אנשים מסביב לעולם.

קרלטון תל אביב זכה בתואר מלון העסקים המוביל בישראל לשנת 2019 
הפרס הוענק למלון בטקס פרסי 2019 World Travel Awards שהתקיים השנה בפורטוגל ונחשב ל'אוסקר של תעשיית התיירות' 

עדכון   10.06.19 


   
קרדיט יח"צ 
מלון קרלטון תל אביב זכה בתואר מלון העסקים המוביל בישראל לשנת 2019. בטקס פרסי World Travel Awards 2019 , שנערך במלון ריד פאלאס שבעיירת הנופש מדיירה שבפורטוגל, הוענק הפרס לנציגי המלון לאחר הליך בחירה שכלל דירוג מצד חבר שופטים ואנשי מקצוע מובילים מתחום התיירות ובאמצעות סקרי דעת קהל מקיפים. 
בטקס, הנחשב ל'אוסקר של תעשיית התיירות' לקחו חלק מובילי תעשיית התיירות והמלונאות מרחבי אירופה, לצד ידוענים ומובילי דעת קהל. זוהי הזכייה השישית של המלון בעשור הנוכחי בתואר הנחשק, הנחשב ליוקרתי ביותר בתחום התיירות, לאחר שזכה לראשונה ב-2010 ולאחר מכן ב-2012 ו-2013 ושוב בשנים 2016 ו- 2017. 

מיצובו של קרלטון תל אביב כמלון העסקים המוביל בישראל התחזק בצורה ניכרת בשנים האחרונות. המלון, השוכן בלב קו החוף של תל אביב, מציע חוויית אירוח יוקרתית ואינטימית וחדרים וסוויטות עם נוף מרהיב לים. המלון מספק מענה לכלל הצרכים של אורחים מהקהילה העסקית, הנהנים מחדרי ישיבות, איזורי ישיבה אינטימיים, אולמות כנסים וטרקלין עסקי משודרגים, לצד בריכה וג'קוזי על הגג, מועדון ספא וחדר כושר, ומסעדות היוקרה 'לומינה' ו-'בלו סקיי' של השף מאיר אדוני. בימים אלו מסתיים חידוש ורענון של קומת הלובי שהפך למקום מפגש חביב על אורחי המלון עם אוירה נינוחה אך מוקפדת 
סביב הבר החדש. המלון נחשב למבוקש במיוחד בקרב אורחות ואורחים מהקהיליה העסקית מרחבי העולם ומישראל ומדי שנה מתקיימים בו כנסים ואירועים עסקיים של חברות היי-טק, בנקים, משרדים ממשלתיים ועוד. 

בין האורחים הבולטים שביקרו במלון ניתן למנות את נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני, הכנר והמנצח יצחק פרלמן, שדרן הטלוויזיה לארי קינג, כדורגלן העבר האיטלקי אלסנדרו דל פיירו ועוד רבים וטובים מרחבי העולם ומישראל. 

"אנחנו גאים ונרגשים לזכות בפעם השישית כמלון העסקי המוביל בישראל ומודים לחבר השופטים ולאורחינו הרבים שנהנו מחוויית האירוח ודירגו אותנו." אמר יוסי נביא, מנכ"ל קרלטון תל אביב לאחר הזכייה. נביא הוסיף כי: "הזכייה השנה, שבה נשבר שיא כל הזמנים במספר התיירים המבקרים בישראל מרגשת ומשמעותית במיוחד עבורנו,והיא מוקדשת לצוות העובדים המסור שלנו העושים מלאכתם במקצועיות ובנאמנות על מנת להבטיח שהייה בלתי נשכחת לכל אחד מאורחינו וממשיכים לפעול על מנת להשתפר ולהשתדרג ". 


טקס פרסי World Travel Awards האירופי שהתקיים באי מדיירה שבפורטוגל זו השנה ה- 26, מכריז מדי שנה על מצטייני תעשיית התיירות המחולקים לשישה איזורים בעולם – האיים הקריביים וצפון אמריקה, אירופה, אפריקה והאוקיינוס האטלנטי, המזרח התיכון, אמריקה הלטינית ואסיה ואוקיאניה. המלונות הזוכים נבחרו במהלך השנה הנוכחית על ידי חבר שופטים ואנשי מקצוע מובילים מתחום התיירות ובאמצעות סקרי דעת קהל מקיפים. הטקס, אשר נחנך ב-1993 נחשב ל"אוסקר של תעשיית התיירות" ובמסגרתו משתתפת מדי שנה תעשיית התיירות הישראלית בתחרות המיועדת למדינות אירופה.לאתר הרשמי של התחרות 
הושק כפר הנופש 'דריה' מרשת אוליב – 'חוויה ישראלית על שפת הכנרת'  
במעמד ראש המועצה האזורית עמק הירדן עידן גרינבאום ובעליה של רשת מלונות אוליב עמית פורת, הושק השבוע על שפת הכנרת כפר הנופש 'דריה' של רשת מלונות אוליב אשר נפתח בקונספט חדש - 'חוויה ישראלית על הכנרת' ויציע פעילויות שונות בסימן חוויה ישראלית לאורחים הרבים. 

עדכון   11.06.19 


קרדיט יח"צ 
באירוע ההשקה השתתפו בכירים רבים ביניהם תיירנים מובילים מרחבי הגליל, סוכני תיירות ואנשי תקשורת.
"זו שמחה גדולה עבורנו ברשת אוליב להשיק מלון חדש בגליל, חווית תוכן ישראלית של ציונות על שפת הכנרת לצד אירוח כפרי המתאים לקהלים רבים. מלבד קהל המשפחות, 'דריה' עתיד להפוך לאבן שואבת גם לתיירים ולקבוצות ואנו גאים במקום", אמר פורת באירוע ההשקה.


כפר הנופש 'דריה' החדש (חוף האון וכפר כנרת לשעבר) הוא מתחם נופש כפרי המשלב נוף קסום על שפת הכנרת
לצד אווירה רגועה ומשפתית. הכפר נמצא בחוף האון מצידה המזרחי של הכנרת, מתפרש על פני 60 דונם וכולל 104 יחידות אירוח משפחתיות המתפרשים על פני מתחם רחב ידיים בין מדשאות מטופחות, חוף פרטי לטובת הנופשים המאפשר גישה נוחה למים ושלל מתקנים נוספים.
הכשרות בכפר הינה כשרות מהדרין המתאימה לקהל המשפחות הדתיות. במסגרת קונספט 'חוויה ישראלית על הכנרת' מותגו רחובות הכפר, הכיכרות והאולמות בשמותיהם של אמנים ישראליים מגוונים מתקופות שונות, יצירות אמנים מפוזרות ברחבי הכפר לצד סיפורו של כל אמן ואמן ושירים ישראלים מתקופות שונות מתנגנים ברקע.
עוד מוצעות פעילויות מגוונות לקהל המטיילים ביניהן מתחמי קומזיץ על המים עם נגנים ומספרי סיפורים, בר ישראלי על שפת הכנרת ובו תוגש תוצרת מקומית של בירות ממבשלות הגולן השונות ויינות מיקבי הגליל והגולן, מתחם ספורט ימי שיכלול
השכרת קיאקים וסאפים לאוהבי הגלישה והים ופעילות ספורט ימי למשפחות וילדים, מתחם מנגלים 'שיתופי' על החוף, פעילויות מחוץ לכפר כמו יציאה אל מסלולי טיול המשלבים מים בחודשי הקיץ, טיפוס בעזרת רכבי שטח להרי רמת הגולן, סיורים במשעולים של ראשית ההתיישבות בין דגניה לכנרת, סיפורים ושירים של המשוררים הגדולים שצמחו בעמק ופעילויות
רבות נוספות.מלון 'אמריקן קולוני ירושלים' נבחר למלון הבוטיק המוביל בישראל לשנת 2019 על ידי הארגון היוקרתי – 'World Travel Awards' 

מלון 'אמריקן קולוני' הירושלמי נבחר למלון הבוטיק המוביל בישראל לשנת 2019. זו הפעם השישית בה זוכה מלון 'אמריקן קולוני' בתואר היוקרתי ולרגל הזכייה יוצא במחיר מיוחד החל מ-1299 ש"ח ללילה, לזוג בחדר ״ קומפורט״ כולל ארוחת בוקר ומע"מ 

עדכון   10.06.19  


קרדיט מיקלה בורסטו 

מלון 'אמריקן קולוני' הירושלמי נבחר שוב למלון הבוטיק הטוב בישראל לשנת 2019. זו הפעם השישית בה זוכה מלון 
'אמריקן קולוני' בתואר היוקרתי. World Travel Awards הינו ארגון בינלאומי הידוע כסימן היכר של איכות ומצוינות 
בתעשיית התיירות והחוגג השנה 26 שנות פעילות. 
בכל שנה נבחרים מוסדות התיירות המובילים בעולם על ידי אנשי מקצוע וצרכנים מתחום התיירות עם מעל 
ל-650,000 הצבעות. 
למלון 'אמריקן קולוני' זוהי הפעם השישית בה זוכה בתואר היוקרתי 'מלון הבוטיק הטוב בישראל' לאחר שהוענק לו תואר זה בפעם הראשונה בשנת 2013 ולאחר מכן בשנים : 2015 2016 2017 ו 2018. 
מנכ”ל המלון,  גי לינדט  , ציין הבוקר בעקבות הידיעה על הזכייה בפרס היוקרתי 
“אנו גאים מאוד על בחירת אמריקן קולוני למלון הבוטיק המצטיין לשנת 2019 בישראל ועל הבעת האמון וההערכה 
מצד הארגון World Travel Awards. נציין כי זוהי זכייתנו השישית בתואר שנחשב כאוסקר של תעשיית התיירות בעולם. 
במלון נערכים לאחרונה שורה של שינויים, שיפוצים ושדרוגים על מנת להעצים את חווית האירוח במלוננו. 
המלון נושא דירוג הרשמי של חמישה כוכבים מטעם משרד התיירות. 
וככזה אני מבטיח כי נמשיך לשמור על רמת השירות הגבוהה ,האווירה וחווית האירוח הייחודית כל כך למלון. 
אני מזמין את הקהל המקומי להגיע אלינו ולהנות מרמת האירוח, השירות והקולינריה שמעניק המלון”. 

לרגל הזכייה בתואר 'מלון הבוטיק המוביל בישראל' יוצא המלון במבצע מיוחד לקהל הישראלי: 
החל מ- 1299ש"ח לילה, לזוג, בחדר ״ קומפורט״ כולל ארוחת בוקר. 
המחיר אינו תקף בסופ״ש ובחגים מלון "אמריקן קולוני ירושלים" משתייך לארגון היוקרתי " “The Leading Hotels of the World, המחייב את חבריו הנבחרים בקפידה, לעמוד בדרישות גבוהות בתחום האירוח והמלונאות ואשר נבדקות תדיר ע"י הארגון. המלון שנבנה בשנת 1860 כארמונו של הפאשה ראבח דאוד אל-חוסיני, משקף נאמנה את הסגנון האדריכלי של 
אותה תקופה ומתהדר בקשתות מרהיבות-עין, ריהוט עשיר , מיגוון חדרים וסוויטות מרווחות ומעוררות השראה. 
בין ארבעת מבני המלון מצוייות גינות נוי הפורחות בתקופה זו בשלל גוונים וריחות. המלון פתח את שעריו כבר בשנת 
1902 ובין אורחיו הראשונים ניתן למנות בין השאר את: סיר ווינסטון צ'רצ'יל, לורנס איש ערב 
כשאליהם מצטרפים מאוח יותר : 
מרלין מונרו ,טוני בלייר ועד ימינו אנו עם שהותם של חברי להקת "קולד-פליי" ג'ורג'יו ארמני וריצ'ארד גיר ועוד רבים אחרים. 
92 חדרי המלון נחלקים לשבעה סוגים שונים של חדרים וסוויטות, שכל אחד מהם יחוד משלו ושאינו דומה לשני . 
ובזכות קסמו הרב וההיסטוריה העשירה שלו הפך מלון "אמריקן קולוני ירושלים" עוד בתקופה העותומנית למקום מפגש ושהייה מועדף של "סלבס", פוליטיקאים בעלי שם, שגרירים, עיתונאים ואחרים. הלילות בירושלים בתקופת הקיץ ידועים בקרירותם ולרשות האורחים ,תחת כיםת השמים מצוייות : 
מסעדת ה"פטיו" הממוקמת בלב המבנה המרכזי ומסעדת ה-" סאמר בר "הנמצאת בגינת "בית הדקלים" שתיהן מציעות מאכלים מן המטבח המקומי ,הים תיכוני והמטבח הבינלאומי כאחד. 
בר המלון עלה מן המרתף והתמקם לתקופת הקיץ בגינת "בית הדקלים " ומציע מבחר עשיר של יינות ,אלכוהול ושלל שקוקטיילים קייציים ומרעננים. 
בקפה ה"מרפסת" ניתן להנות ממבחר משקאות ונישנושים קלים והוא שנמצא לצד חנויות המלון וצופה אל כניסת המלון. 
בנוסף למסעדות, מציע המלון לאורחיו : בריכת שחייה חיצונית מחוממת, חדר כושר, סאונה יבשה, חדר טיפולים מפנק, אינטרנט חינם, מוזיאון-ארכיון בו ניתן לבקר בתאום מראש וחניה ללא תשלום. 

מלון אמריקן קולוני, רח' לואי ונסן 1, ירושלים   

חזרה למעלהגידול בלינות חורף של תיירים באילת מאז החל נוהל טיסות אילת של משרד התיירות    

התאחדות המלונות מפרסמת היום (23-5) את נתוני אפריל 2019 במלונות ומשווה אותם לנתוני אפריל אשתקד ולנתוני אפריל 2017. באפריל נרשמו כ-1.04 מיליון לינות תיירים, ירידה של 11% לעומת אפריל אשתקד ועליה של 9% לעומת אפריל 2017. לינות התיירים היוו כ-47% מסה"כ הלינות. מרבית לינות התיירים נרשמו בירושלים (כ-33%) ובת"א (כ-26% מכלל הלינות). 

צביקה ד.   עדכון   23.05.19 

 
קרדיט צביקה דמרי 

לינות הישראלים הסתכמו בכ-1.18 מיליון, עליה של 10% לעומת אפריל 2018 ועליה של 2% בהשוואה לאפריל 2017. 
סה"כ נרשמו באפריל כ-2.22 מיליון לינות, 1% ירידה בהשוואה לאפריל 2018 ועליה של 5% בהשוואה לאפריל 2017. 
אנו מעריכים כי הסיבה העיקרית לעליה בלינות הישראלים והירידה בלינות התיירים היא שחג הפסח השנה חל במלואו בחודש אפריל, בעוד שבשנה שעברה ערב פסח חל בחודש מרץ. 
בכדי לנטרל את השפעת החגים, השווינו את נתוני מרץ-אפריל 2019 לעומת החודשים המקבילים אשתקד: בלינות התיירים ישנה עליה של 1% ובלינות הישראלים ירידה של 1%. בסה"כ הלינות, אין שינוי. 

תפוסת החדרים הארצית הסתכמה בכ-71%, ירידה של 3% לעומת אפריל 2018 ועליה של 3% לעומת אפריל 2017. 
התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה בתל אביב עם כ- 81% תפוסה, אח"כ בים המלח 75%, ירושלים ואילת עם 73%, הרצליה עם 71%, נצרת עם 67%, טבריה עם 65%, חיפה עם 64%, ונתניה עם 56%. 

מצבת החדרים עמדה על כ-55,191, עליה של 2% לעומת אשתקד וכ-5% לעומת 2017. 
ינואר-אפריל במצטבר: נרשמו כ-3.95 מיליון לינות תיירים, גידול של 3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד וגידול של 22% לעומת התקופה המקבילה ב-2017. 
לינות ישראלים כ-3.6 מיליון – ללא שינוי לעומת אשתקד ולעומת 2017. סה"כ 7.56 מיליון לינות, גידול של 1% לעומת 
אשתקד וגידול של 10% לעומת 2017. תפוסת החדרים בשליש הראשון של השנה היא כ-66%, גידול של 2% לעומת 
אשתקד וגידול של 8% לעומת 2017. 

נתון בולט הוא הגידול בשיעור של 25% בלינות חורף של תיירים (אוקטובר-אפריל) באילת מאז החל משרד התיירות לסבסד את הטיסות הבינלאומיות לאילת בחורף 2015. 
מהתאחדות המלונות נמסר: "נוהל סבסוד טיסות החורף הבינלאומיות לאילת הוכיח עצמו ומצביע על מגמת עליה משמעותית במספר התיירים שהגיעו לעיר. 
התיירות הנכנסת לאילת מהווה כיום כ-18% מכלל התיירים הפוקדים את העיר הדרומית. 
חידוש הנוהל לחורף 2019/2020 חיוני לעיר, העתידה לספוג מכה קשה, אם תמומש החלטת הממשלה לסגור את שדה דב, החלטה אשר תפחית משמעותית את תיירות הפנים, עליה מבוססת עיקר כלכלת העיר" 

חזרה למעלה
לאחר 8 חודשי תהליך שיפוץ וחידוש, רשת מלונות דן משיקה מחדש את דן קיסריה תחת קונספט חדש וייחודי 

מלון דן קיסריה האייקוני שהוקם בשנות ה-60 על ידי הברון רוטשילד הפך לריזורט חדשני ומעודכן בהשקעה של 80 מיליון ₪ במסגרת המהלך חודשו ושודרגו כל שטחי הריזורט, החל מ-116 החדרים והסוויטות, דרך הלובי, חדר האוכל והאולמות, הספא ומועדון הילדים , כל השטחים הציבוריים ו-62 הדונמים הירוקים בריזורט 

צביקה ד.   עדכון   23.05.19 

   
קרדיט צביקה דמרי 

את מקומו של הלובי, תפס בר קולינרי חדש ה-SALON BOCCA המציע תפריט ייחודי עם קוקטיילים שנרקחו במיוחד עבור הריזורט על ידי קבוצת SURAMARE ממובילות חיי הלילה של תל אביב לצד הבריכה הוקם בר ה-LIMONADA שיציע מבחר מרענן של משקאות קיציים לצד קוקטיילים מיוחדים באווירה קלילה במקום ״מזנון הבריכה״ נפתחה "הטברנה" – מזנון בסגנון יווני, המציע בנוסף סלסלות פיקניק מושקעות שניתן להתענג עליהן במרחבי הטבע העצומים בריזורט 

ברחבי הריזורט ובחדרים מוצגים מגוון עבודות אמנות ישראלית עכשווית באוצרות גלריה גורדון. בשטח הריזורט הוצבו 15 פסלים מונומנטליים שיצר הפסל, חתן פרס ישראל יעקב דורצ'ין, ובחדרי המלון פזורים הדפסי עבודות של ריטה אלימה שנוצרו במיוחד עבור המלון  רונן ניסנבאום  , מנכ"ל מלונות דן מסר: "אנו גאים ונרגשים להשיק מחדש את דן קיסריה כריזורט עם קונספט חדשני וייחודי אשר יציע לאורחים חדרים מעוצבים, אמנות מרתקת חוויה קולינרית עם ברים עכשוויים לצד שטחים ציבוריים ירוקים המייצרים אווירה קסומה. השקענו רבות בפיתוח קונספט המלון שהפך למעשה לריזורט עדכני אשר מציע חוויית אירוח יוצאת דופן עבור הלקוח הישראלי והתיירים.". 

לאחר 8 חודשים של תהליך שיפוץ וחידוש רשת מלונות דן משיקה מחדש את דן קיסריה תחת קונספט חדש וייחודי עם הסלוגן HAPPINESS IS AROUND. 
במסגרת המהלך, שופצו, חודשו ושודרגו כל שטחי הריזורט, החל מ-116 החדרים והסוויטות, דרך הלובי, חדר האוכל, האולמות, הספא ומועדון הילדים, ועד לכלל השטחים הציבוריים ו-62 הדונמים הירוקים של דן קיסריה. שיפוץ המלון הוותיק והפיכתו לריזורט ייחודי הייתה מלאכה מורכבת. 
לצד שימור המבנה האייקוני נוספו אמצעים מודרניים שיהפכו את החופשה למושלמת. דניאל פדרמן אשר הוביל את יצירת הקונספט החדש והמעודכן של המלון, אסף סביבו את מיטב המוחות לטובת הפרויקט. האדריכל אילן פיבקו עיצב מחדש את כל השטחים הציבוריים כשבתקרה של הלובי נתלו עננים כחולים שעוצבו ע"י האומן רוני אלוני. 
רוני פדרמן  , אדריכלית הפרויקט בשיתוף אסתי רובינסון וצוות האגף הטכני של מלונות דן, עיצבו מחדש את החדרים באופן שיגרום לכל אורח להיות מאושר יותר בריזורט. המעצבים פיליפ בולקיה ודקלה רובינסון יצרו שפה גרפית חדשה ומרעננת המחברת בין הטבע והמיקום בקיסריה, העבר המפואר של המלון ואווירת הרוגע והשלווה של הריזורט. 
בנצי ארבל, שאחראי לכמה מהקונספטים המובילים של הקולינריה התל אביבית, יצר את הקונספט HAPPINESS IS AROUND שמוביל את רוח המקום מהעיצוב והגרפיקה ועד השירות. 
רונן ניסנבאום, מנכ"ל מלונות דן מסר: "אנו גאים ונרגשים להשיק מחדש את דן קיסריה כריזורט עם קונספט חדשני וייחודי אשר יציע לאורחים חדרים מעוצבים, אמנות מרתקת חוויה קולינרית עם ברים עכשוויים לצד שטחים ציבוריים ירוקים המייצרים אווירה קסומה. השקענו רבות בפיתוח קונספט המלון שהפך למעשה לריזורט עדכני אשר מציע חוויית אירוח יוצאת דופן עבור הלקוח הישראלי והתיירים.". 


 
קרדיט צביקה דמרי

חזרה למעלהSave on your hotel - hotelscombined.co.il


   | | צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

  
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים