רומא
מסלולי טיול 


רומא

טיול ברומא האמרה העתיקה "כל הדרכים מובילות לרומא " מציינת את גדולתה ואת חשיבותה של העיר "CAPUT MUNDI " – בירת העולם. 
בירת העולם. ואכן , בכל דרך בה בוחר המבקר להגיע לרומא הוא יודע שהוא ניצב בפני נכס היסטורי אומנותי מונומנטאלי בעל ערך אוניברסאלי המשלב שתי תרבויות , זו של רומא וזו של יוון המהווים את כור מחצבת התרבות המערבית בכלל. 
בעוד היוונים מצטיינים בספרות , באומנות, בפילוסופיה ובחקר עולם הנפש. פונים הרומאים התכליתיים והשכלתניים יותר לניהול ולארגון האימפריה . 
ההבדל באופיים משתקף אף ביצירותיהם: היוונים חותרים להרמוניה לטוהר ויופי. והרומאים לגדלות ורוממות , כוח , שגב ופונקציונאליות. אין ספק כי המבקר מוקסם מיסודות אלה בארכיטקטורה הרומית אליהם הוא נחשף בפורום, באמפיתיאטרונים , בבזיליקות ובשערי הניצחון. 
גם לאחר שקיעת האימפריה , בתקופות פחות משגשגות מאשר במי הקיסרים. משמרת ההיסטוריה לעיר יעוד מכובד כבירת הנצרות כמרכז תרבות ורוח וכמושב יורשו של פטרוס. 
תחת חסות האפיפיורים חוזרת העיר לזוהרה מני קדם וזוכה לתחייה תרבותית ואומנותית הבזיליקה של סן פייטרו וקריית הוותיקן מכילות עושר עצום של יצירות מופת מעשי ידי רפאל , מיכלאנג"לו שאין להם מקבילה בעולם ומהווה את פסגת הביטוי האומנותי שבכל הזמנים. 
רומא משמשת עדות ראשונה במעלה בחשיבותה למהלך ההיסטוריה רבת השנים של המערב ונדרשת עבודה כבירה לתאר בצורה מקיפה את אוצרותיה המונומנטאליים. המדריך שלפניכם מבקש להיות תמציתי ופשוט. כדי לעזור לכם לקלוט את משב ההיסטוריה ואת הקסם הנצחי שהעיר מקרינה מכל עתיקותיה ומכל יצירת אומנות שבה. טואול - בניית אתרים